Nemokama infolinija (8-22 val.)
8 800 20050
„Ankstukai“
Paramos akcija, skirta padėti anksčiau laiko gimusiems kūdikiams išgyventi ir sėkmingai užaugti.
Grįžti į sąrašą
Padėti anksčiau gimusiesiems – ne vėlu. Neišnešiotas naujagimis turi visas galimybes išgyventi, tiesiog tam reikia daugiau laiko, kantrybės ir pastangų.

Pasaulyje kas 10-tas kūdikis gimsta neišnešiotas. Vien Lietuvoje tokių mažylių – 2000 per metus. Šiandien gimti anksčiau laiko nebėra nuosprendis. Tiesiog reikia daugiau kantrybės ir daugiau pastangų, kol visi pamato, kad ankstukai – tikri laimės kūdikiai. Ligoninėse ankstukai lieka ilgiau – kol patys išmoksta kvėpuoti, kol po gramą, po centimetrą užauga ir tiek sustiprėja, kad galėtų parvykti namo. Deja, bet Lietuvoje itin trūksta pažangios medicininės įrangos, kuri palengvintų mažųjų gyvenimą pirmaisiais mėnesiais.

Anksčiau gimę mažyliai kviečia Jus prisijungti prie būrio draugų ir padėti jiems kartu augti ir stiprėti. Drauge su „Ankstukų“ paramos akcija Jūs galite įgyvendinti pagrindinį akcijos tikslą ir padėti užauginti brangiausius stebuklus, skirdami savo paramą „Ankstukų“ projekto tikslams įgyvendinti. 

Akcijos draugų suaukoti pinigai bus skirti inovatyviai technikai įsigyti. Pažangi įranga padeda mažiausiems kovoti už gyvybę, o medikams palengvina kasdieninį darbą.

 
Vaizdo įrašas kraunasi

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai“ kartu su lietuvišku prekybos tinklu „Maxima“ pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą“. Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Kovo 8 d. „Maximos“ parduotuvėje, esančioje prekybos centre „Ozas“ pristatomos išskirtinės parodos organizatoriai pabrėžia, kad ja bus siekiama priminti, kad anksčiau gimę kūdikiai yra tie, kuriems ypatingai reikalinga visų parama. Pati geriausia pagalba – šeimoms, medikams, verslininkams ir politikams telktis į pačius mažiausius remiančią bei palaikančią bendruomenę.

Kaip sako paramos projekto „Ankstukai“ vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė, visame pasaulyje kas dešimtas kūdikis gimsta anksčiau laiko. Vien Lietuvoje kasmet pasaulį išvysta apie 1600 tokių mažylių. Tai sudaro apie 6 proc. visų naujagimių. Maža to, šis skaičius pasaulyje nuolat auga, todėl ankstukų priežiūrai būtina skirti dar daugiau dėmesio.

„Gimti anksčiau nebėra nuosprendis. Tiesiog tokiems vaikams reikia daugiau kantrybės ir pastangų. Ankstukai ilgiau lieka ligoninėse, nes jiems reikia laiko, kol išmoksta patys kvėpuoti, valgyti ir užauga bei sustiprėja tiek, kad galėtų parvykti namo. Dienos šviesą jie išvysta per maži ir per trapūs, bet yra dideli kovotojai. Mūsų visų pagalba jiems padėti užaugti yra neįkainojama dovana. Deja, regionuose labai trūksta tinkamos patirties turinčių medikų ir pagalbos tėvams susilaukus ankstuko, trūksta pažangios medicininės įrangos. Todėl šiemet visi surinkti pinigai bus skirti jos atnaujinimui“, – teigia ji.

Ankstukus šalies gyventojai jau gali palaikyti ne tik morališkai, bet ir tiesiogiai. Visą pavasarį kartu su prekybos tinklu „Maxima“ bus vykdoma paramos akcija, kurios metu, perkant specialiu logotipu paženklintas prekes, dalis pinigų bus skiriama neišnešiotiems kūdikiams būtinos medicininės įrangos įsigijimui.

Kaip sako prekybos tinklo generalinė direktorė Kristina Meidė, tik suvienijus jėgas galima užtikrinti geresnes sąlygas ankstukų vystymuisi.

„Ankstukai – ypatingi naujagimiai, kuriems nepakanka vien tėvų rūpesčio. Sėkmingam jų vystymuisi ir išgyvenimui būtinos pažangios medicinos technologijos bei intensyvi medikų priežiūra. Prie šių sąlygų gerinimo galime prisijungti visi“, – teigia ji.

Tai jau penktasis kartas, kai vykdoma tokio pobūdžio akcija. Per ketverius metus, Lietuvos žmonių ir partnerių gerumo dėka, ankstukams jau paaukota 140 600 eurų. Didžioji dalis surinktų pinigų skirta gyvybiškai svarbios medicininės įrangos atnaujinimui: Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Naujagimių intensyviosios terapijos skyriui padovanotas pirmas Lietuvoje naujagimių neinvazinio dirbtinio kvėpavimo aparatas, įvairioms ligoninėms nupirkti specialūs monitoriai, deguonies terapijos sistemos, Motinos donorinio pieno bankas aprūpintas itin trūkstamu inventoriumi.

Visi norintys padėti užaugti patiems mažiausiems, kviečiami prisidėti prie neišnešiotiems naujagimiams skirto paramos projekto „Ankstukai“. Aukoti galima pavedimu, skiriant 2 proc. GPM, perkant specialiu „Ankstukų" akcijos ženklu pažymėtas prekes „Maxima“ prekybos centruose arba metant pinigus į aukojimą dėžutes, esančias „Maxima“ parduotuvėse. Visa informacija www.ankstukai.lt.

Prie akcijos „Ankstukai“ kviečia prisijungti visus geros valios žmones ir socialiniuose tinkluose: jie kviečiami fotografuotis patys ar fotografuoti savo vaikus su per dideliais rūbais ir nuotraukomis, pažymėtomis specialia grotažyme #ankstukai, dalintis savo socialinių tinklų paskyrose , taip išreiškiant palaikymą anksčiau gimusiems kūdikiams.
 

Fotografijų paroda ,,Auginu Lietuvą"

Tik pas mus – specialūs Ankstukų drabužėliai

Prie paramos projekto „Ankstukai“ palaikytojų būrio prisijungė trys Lietuvos dizainerių komandos. Pirmosios neišnešiotiems naujagimiams skirtos drabužių kolekcijos kūrėjai sako, kad padėti ankstukams yra ir svarbi pareiga, ir didžiulė atsakomybė, ir malonumas. „Dressed in Green“ kūrybinė komanda, „Hello Moon“ dizainerės Viltė Martusevičienė ir Aušra Kačinskaitė bei „Me and Mine“ dizainerė Armantė Kavaliauskė sutaria: anksčiau gimusių kūdikių poreikiai kitokie, negu laiku gimusių jų bendraamžių, todėl kuriant drabužius ankstukams svarbu net smulkiausios detalės. Rūbelius pagal dizainerių viziją pasiuvo lietuviškų kūdikių rūbelių gamintojai UAB „Korlėja“, kurie pasirūpino kokybiškomis ir praktiškomis medžiagomis.

Rūbelius, skirtus ankstukams, galima įsigyti MAXIMA XXX Vilniuje (Ozo g. 25) ir Kaune (Karaliaus Mindaugo pr.49).

Vaizdo įrašas kraunasi


 

Ankstukų rūbelių stendai

2018.03.08 Ankstukų parodos „Auginu Lietuvą" pristatymas Vilniaus Ozo Maximoje

Mūsų paslaugosVisos paslaugos

MAXIMOS dovanų kortelės ir čekiai Paskolos Bilietai į renginius Elektroninis bilietas TAX-FREE paslauga Pinigų išgryninimo paslauga
Sąskaitų išrašymas
Patogus būdas gauti sąskaitas faktūras
Plačiau
Naujienlaiškis
Užsakyti