„Lietuvos Maximalistai“

Nacionalinė pažangiausių ir gabiausių
Lietuvos moksleivių skatinimo programa.


Grįžti į sąrašą

Apie projektą

Kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija skatiname Lietuvos moksleivių pažangumą ir gabumų tobulinimą. Kasmet kviečiame pildyti anketas visus moksleivius, turinčius pasiekimų mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų bei nuolatinio pažangumo srityse. Kompetentingos komisijos atrinktiems moksleiviams ne tik suteikiamas garbingas „Lietuvos Maximalisto“ vardas, bet ir visiems mokslo metams skiriamos pagrindinė ir skatinamoji stipendijos.

Lietuvos Maximalistas 2016

Šiais metais programa buvo praplėsta. Pretenduoti į stipendiją galėjo visi 1–12 klasių moksleiviai. Džiaugiamės, kad kasmet stipendininkų būrys vis gausėja. Praeitais metais stipendijas gavo 47 moksleiviai, 2016 metais tokių turime net 61. Šių metų stipendininkų būrys labai prasiplėtė nuolatinio pažangumo srityje. Didžiuojamės Lietuvos moksleiviais, siekiančiais pasiekimų visose aštuoniose srityse.
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, visus stipendininkus bei jų tėvelius pakvietėme į Lietuvos MAXIMALISTO dieną, kurios metu MAXIMALISTAI lankėsi Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, Jungtiniame gyvybės centre, eksperimentavo su „Mėgintuvėlio“ komanda, žaidė su lazeriais. Šventinę dieną vainikavo diplomų bei dovanų įteikimas, komisijos narių sveikinimai, įspūdinga projekto ambasadoriaus Martyno Levickio muzikinė akimirka, daugkartinio pasaulio ir Lietuvos, radijo  bangomis valdomo akrobatinio lėktuvėlio Donato Paužuolio pasirodymas, įkvepiantis nesustoti ir kilti vis aukštyn. Renginį vedė bei susirinkusiems svečiams dainavo Jurgis Brūzga su grupe.
 

2016 m. apdovanojimų akimirkos

Lietuvos Maximalistas 2015

2015 m. pažangūs moksleiviai buvo itin aktyvūs: sulaukta daugiau nei pusė tūkstančio paraiškų stipendijoms gauti, aktyviausi buvo 6-tų ir 11-tų klasių moksleiviai. Daugiausiai paraiškų tradiciškai atsiuntė didžiųjų šalies miestų moksleiviai – Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos. Aktyvumu išsiskyrė ir Radviliškio, Marijampolės bei Panevėžio moksleiviai.
Dėl stipendijų moksleiviai varžėsi aštuoniose srityse – mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo. Paanalizavus šių metų kandidatų į stipendijas paraiškas paaiškėjo, jog stipriausiai moksleiviai jaučiasi mokslo ir sporto srityse, į šios srities stipendijas pretenduoja daugiau nei trečdalis visų paraiškas pateikusių moksleivių. Aktyvumas nuolatinio pažangumo ir muzikos kategorijose vejasi kitas populiariausias sritis, į šių minėtų sričių stipendijas pretenduoja penktadalis moksleivių. Mažiausiai dėmesio šiais metais sulaukė inovacijų bei ekologiškumo kategorijos.
Balandį paskelbta nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai 2015“ prie finišo priartėjo rugpjūčio 13 d. – komisijos posėdžio metu buvo išrinkti net 47 programos laimėtojai. Laureatai iš visų aštuonių kategorijų visus ateinančius mokslo metus gaus 150 eurų pagrindines arba 75 eurų skatinamąsias stipendijas.
Programą vainikavo 2015 metų laureatams skirtas renginys. Specialiai jiems papuoštu autobusu Maximalistai keliavo po Vilnių, vedami „gido“ renginio vedėjo Igno Krupavičiaus. Pirmiausia apsilankė Vilniaus universiteto centriniuose rūmuose, kur ekskursijos pabaigoje dalyvavo diskusijoje su lenktyninku Benediktu Vanagu bei skristi į dangų paleido savo karščiausias svajones. Vilniaus televizijos bokšte jų laukė netikėta pramoga – kartu su virtuvės šefu Alfu Ivanausku bei „Virtuvės mitų griovėjais“ smalsūs Maximalistai susipažino su molekuline virtuve. Taip pat laureatai turėjo neeilinę galimybę pasivaikščioti po Nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisius, slapčiausius tarnybinius koridorius ir net pasidarbuoti teatro dekoracijų dirbtuvėse, kuriose gamino sėkmę nešančius aitvarus. Dieną vainikavo piknikas Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose, kur Maximalistų laukė ir jų tėvai, programos komisijos nariai, gausūs sveikinimai bei įspūdingo dydžio tortas.
 

Apdovanojimų akimirkos

Lietuvos Maximalistas 2014

2014 metų pavasarį startavo nacionalinė moksleivių skatinimo programa. Iš beveik tūkstančio atsiųstų moksleivių anketų kompetentinga komisija išrinko 39 moksleivius, kuriems buvo skirta net 40 stipendijų. Nugalėtojai visus mokslo metus, kiekvieną mėnesį gavo 250 Lt skatinamąją ir 500 Lt pagrindinę stipendiją.
 
Vaizdo įrašas kraunasi

Dalijamės vykusio apdovanojimo renginio akimirkomis:

Mūsų paslaugosVisos paslaugos

MAXIMA dovanų kortelės ir čekiai Paskolos Bilietai į renginius Elektroninis bilietas Tax-Free paslauga Išgryninimo paslauga
Sąskaitų išrašymas
Patogus būdas gauti sąskaitas faktūras
Plačiau
Naujienlaiškis
Gaukite naujausius pasiūlymus bei akcijas tiesiai į el. pašto dėžutę.