Jau penkis metus veikianti Maxima programa „Mes bendruomenė” šiemet laukia idėjų, skatinančių nuolatinį bendruomenių mokymąsi. Turite tokią idėją? Pildykite paraišką ir gaukite finansavimą jai įgyvendinti.
PILDYTI PARAIŠKĄmokymams
organizuoti
mokymosi
infrastruktūrai
vystyti
mokymosi
priemonėms
įsigyti
Projektas „100-mečio kartos“ – vienintelė Rokiškyje esanti funkcionali ilgalaikė erdvė, pritaikyta įvairių kartų užimtumui ir skatinanti skirtingų kartų bendravimą per bendrą veiklą. Įrengtos patogios maudyklos vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, suoliukai su atlošais, vaikų žaidimų aikštelės, smėlio dėžės, sūpuoklės, dviračių laikikliai, lauko treniruokliai. Projekto metu įrengtas įkasamas batutas, speciali rampa, skirta patogiai pasiplaukioti valtimis, vandens dviračiais. Įgyvendinus šį projektą, Rokiškyje atsirado daugiafunkcė erdvė prie vandens telkinio, pritaikyta vyresnio amžiaus žmonėms, šeimoms, auginančioms vaikus, ir jaunimui.
Projekto „Gyvenimo ratas“ metu vietoje daugiametės nenaudojamos pievos Anykščių miesto parko dalyje buvo sukurtos tvarkingos, ornamentiškos, baltų simbolika paremtos centrinės kompozicijos – žaliosios erdvės – kurių centre buvo pastatytas tipis, tapęs bendruomenės susibūrimo vieta. Taip pat įrengti Kneipo refleksoterapiniai sveikatingumo takai, leidžiantys minimaliomis priemonėmis pagerinti miesto bendruomenės sveikatą. Įgyvendintas pagrindinis projekto tikslas – sukurti žalią, neformalią susitikimų erdvę Anykščių miesto bendruomenei, skirtą bendrauti, kurti ir suburti įvairių kartų atstovus, gerinti jų sveikatą bei ryšį su gamta.
Kas tai per programa? Kam skirtas konkursas „Mes – bendruomenė“?
„Mes – bendruomenė“ – jau penktus metus vykstantis iniciatyvų konkursas, skirtas prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių, kuriant alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes bei vystant edukacijos, kultūros, sporto infrastruktūrą. Šis konkursas skirtas bendruomenes vienijančioms (nevyriausybinėms, ne pelno siekiančioms) organizacijoms.
Kokį projektą galima teikti programos 2019 metų konkursui?
Šiais metais bendruomenės kviečiamos konkursui teikti projektus, kurie skatintų ir palaikytų mokymosi visą gyvenimą idėją ir atitiktų vieną iš šių metų prioritetinių sričių:
Kas gali dalyvauti programoje? Ar galiu pateikti paraišką jeigu esu fizinis asmuo? Ar paraišką gali teikti savivaldybės administracija? Ar bendruomenė gali teikti paraišką kartu su savivaldybės administracija?
Programoje gali dalyvauti pelno nesiekiančios organizacijos, turinčios juridinio asmens statusą, esančios paramos gavėjomis pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą ir įrodančios, jog yra pajėgios finansiškai prisidėti prie projekto įgyvendinimo mažąja investicijų dalimi (30 proc. reikalingų lėšų). Viena organizacija gali teikti tik vieną paraišką. Lietuvos savivaldybių administracijos dalyvauti konkurse gali tik teikdamos bendrą paraišką su kitomis ne pelno siekiančiomis organizacijomis. Savivaldybės administracija gali teikti tik vieną paraišką su viena organizacija.
Ką daryti, jeigu mūsų bendruomenė neturi paramos gavėjo statuso? Kas gali būti paramos gavėju?
Paramos gavėju gali būti juridiniai asmenys, turintys teisę gauti paramą pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą. Išsamią informaciją dėl paramos gavėjo statuso suteikimo galima rasti Valstybės įmonės registrų centro internetinėje svetainėje.