Laiptai į „dangų“
Pakruojo r. Sigutėnų kaimo bendruomenės projektas
Atgal

Projektas baigtas!

Vasario 7 d. projektas oficialiai paskelbtas pabaigtu. Projekto metu įrengti ilgai laukti laiptai į antrą pastato aukštą, atversiantys kelią būsimai sveikatingumo ir sporto erdvei.

Naujoji laiptinė atidaryta itin smagiai – Užgavėnių proga bendruomenė buvo pasipuošusi kaukėmis, bendruomenės namų stalas nukrautas blynų lėkštėmis, visą popietę skambėjo muzika. Taip pat sigutėniškius džiugino Pakruojo saviveiklininkų teatro spektaklis.

„Mums – tai vienas svarbiausių pastarųjų metų projektų, todėl jį ir pavadinome itin skambiai – „Laiptai į dangų“. Ir senus, ir jaunus, ir mažus sigutėniškius dažną savaitgalį suburiančiuose mūsų bendruomenės namuose iki šiol labiausiai trūko būtent laiptų, be kurių negalėjome pilnai išnaudoti visų pastato patalpų. Dabar mūsų tikslas – antrame aukšte įrengtą palėpę paversti sporto užsiėmimams skirta sveikatingumo erdve. Čia vietą ras ir daugiau kaip 1000 bendruomenei dovanotų knygų“, – renginio metu pasakojo bendruomenės pirmininkė Pranutė Kvedarienė.

Pasak jos, apie tokią erdvę sigutėniškiai svajojo jau kelerius metus. Nors įvairios sporto ir sveikatingumo iniciatyvos bei užsiėmimai buvo rengiami ir iki tol, aktyviems bendruomenės nariams trūko tam pritaikytos vietos, tad tekdavo tokias patalpas nuomotis ar net laikinai glaustis bendruomenės narių namuose. Įrengus sporto erdvę, čia galės burtis pasaulio čempiono Algirdo Navicko treniruojami jaunieji svarsčių kilnotojai taip pat gyvenvietės moterys, noriai besirenkančios į instruktorės Ramunės Pociuvienės vedamus aerobikos užsiėmimus.

„Mūsų šalyje netrūksta aktyvių ir iniciatyvių bendruomenių. Deja, dažnai šių idėjų įgyvendinimui pritrūksta finansavimo. Dėl to džiaugiamės galėdami prisidėti prie šalies bendruomenių vystymosi, paremti joms svarbius ir naudingus projektus. Stengiamės prisidėti ne tik finansine parama, bet ir patys dalyvauti svarbiuose miestelių ir gyvenviečių susibūrimuose, susipažinti su jų gyventojams svarbiausiaisiais poreikiais ir drauge rasti sprendimą“, – sakė „Maxima LT“ įvaizdžio direktorė Inga Romanovskienė.

Džiaugiamės puikiai įgyvendintu projektu ir linkime bendruomenei sėkmės siekiant užsibrėžtų tikslų!

Apie projektą

Pakruojo r. Sigutėnų kaimo bendruomenė veikia jau daugiau nei 10 metų. 2005 m. susikūrusi bendruomenė yra aktyvi ir veikli bendruomenė nuolat dirba, siekdama pagerinti viso kaimo gerbūvį ir spręsdama skaudžiausias problemas. Sigutėniečiai didžiuojasi savo jėgomis pastatytais bendruomenės namais bei didžiuliu jų priestatu, kurį statyti pradėta pastebėjus, jog gausus bendruomenės narių būrys į pirmąjį pastatą nebetelpa. Bendruomenė puoselėja kaimo tradicijas – organizuoja tradicines šventes, sveikina kaimo gyventojus jiems svarbiausiomis progomis ar padeda ištikus negandoms.
Už aktyvią veiklą bendruomenė yra pelniusi ne vieną apdovanojimą. 2006 metais bendruomenė pripažinta veikliausia, o 2007 m. – aktyviausia Pakruojo rajono bendruomene. Taip pat 2007 m. buvome Sigutėnai apdovanoti kaip viena iš trijų efektyviausiai dirbusių šalies bendruomenių „Savanorių centro“ surengtame konkurse. Sigutėnų gyvenvietė net ketverius metus iš eilės – 2007, 2008, 2009 ir 2010 m. – pelnė gražiausiai tvarkomos rajono gyvenvietės vardą. 


Projektas, pateiktas konkursui „Mes – bendruomenė“, buvo skirtas bendruomenės namų įrengimui. Aiškiai suskirstytas į skirtingus etapus, projektas numatė, kokie žingsniai turi būti padaryti, kad bendruomenės namų antras aukštas virstų sveikatingumo sale. Pasak bendruomenės argumentų, didžiausia problema buvo būtent laiptai – antrasis aukštas, nuo pat pastato įrengimo tarnaujantis kaip palėpė, turėjo grindis ir ten galima laikyti bendruomenės turtą, kas taip pat buvo svarbu. Tačiau nors įvairius daiktus ten galima užkelti ir laikyti, visgi sudėtingiausia yra užlipti, kadangi jokių laiptų pastate nebuvo.
Puikiai ir išsamiai bei aiškiai argumentuotai parengtas projektas pateko tarp geriausiųjų, pateiktų „Mes – bendruomenė“ konkursui. Atsižvelgusi į bendruomenės veiklumą ir iniciatyvumą, konkurso komisija priėjo išvados, jog ir pirmo etapo įvykdymas neštų bendruomenei apčiuopiamą naudą ir įgalintų toliau tęsti projektą ir palaipsniui įsirengti numatytą sveikatingumo salę. Todėl Sigutėnų bendruomenei komisijos sprendimu skirta 5000€ parama projekto įgyvendinimui – laiptų įrengimui.
 
Vaizdo įrašas kraunasi

Projekto planas

Projekto eiga
Reikalingų medžiagų supirkimas 2015.09.07-2015.09.20
Laiptų pastatymas 2015.09.20-2015.10.30
Laiptinės apdaila 2015.10.10-2015.12.01
 
Projekto sąmata
Laiptų statybos priemonės 1133,14 €
Apdailos priemonės 890,86 €
Darbų atlikimo kaina 1769,00 €
Papild. statybos išlaidos 973,12 €
Prid. vertės mokestis 1000,88 €
Iš viso: 5767,00 €
 
Papildomos lėšos
UAB „Vidarė“   300 €
TŪB „Alytukas“ 167 €
Bendruomenės lėšos  300 €

Mūsų paslaugosVisos paslaugos

MAXIMOS dovanų kortelės ir čekiai Paskolos Bilietai į renginius Elektroninis bilietas TAX-FREE paslauga Pinigų išgryninimo paslauga
Sąskaitų išrašymas
Patogus būdas gauti sąskaitas faktūras
Plačiau