„Maximos“ patarimai senjorams: kada keliauti į prekybos centrą saugiam apsipirkimui

2021 m. vasario 09 d.

Nors vis dažniau galima išgirsti svarstymų apie karantino ribojimų švelninimą, dėmesys saugumui ir toliau išlieka ne ką mažiau svarbus. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai pabrėžia, kad atsipalaiduoti dar ne laikas, bei dalijasi patarimais, kaip į parduotuves keliaujantys senjorai galėtų būti saugesni. Anot ekspertų, saugus apsipirkimas nebūtinai reiškia prekių įsigijimą arčiau namų, o keliaujant į prekybos centrą svarbu atkreipti dėmesį ir į piko valandas.

Dar didesnis dėmesys vyresniesiems

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė atkreipia dėmesį, kad nuolat stengiamasi sudaryti visas sąlygas parduotuvėse besilankantiems pirkėjams apsipirkti kuo saugiau, tačiau ne ką mažiau reikšmingas ir lankytojų indėlis į jų pačių saugumą. Tai ypač aktualu senjorams, kurie COVID-19 grėsmės akivaizdoje yra priskiriami rizikos grupei. Todėl pastarieji savo apsipirkimus turi planuoti itin atsakingai.

„Raginame prekybos centrų lankytojus planuoti savo apsipirkimus ir minimizuoti jų skaičių, tačiau pastebime, kad vyresnio amžiaus žmonėms laikytis šių rekomendacijų pavyksta ne visada. Pirmiausia, ne retam senjorui tampa sudėtinga apsipirkti visai savaitei bei reikiamus pirkinius nusinešti į namus. Taip pat dažnu atveju vyresni pirkėjai parduotuvės patalpose sugaišta daugiau laiko nei jaunesni“, – sako E. Dapkienė.

Tam, kad būtų užtikrintas pirkėjų saugumas parduotuvėse, pasak prekybos tinklo atstovės, yra nuolat dezinfekuojami dažniausiai liečiami paviršiai, prie įėjimų įrengti dezinfekcinio skysčio ir vienkartinių pirštinių stendai, prie kasų – organinio stiklo pertvaros bei kitos priemonės. Visgi senjorai savo saugumą galėtų padidinti vadovaudamiesi ir kitomis elgesio taisyklėmis.

Saugumui – tinkamas laikas ir vieta

Lietuviško prekybos tinklo atstovė teigia, kad pirmiausia senjorai turėtų įvertinti, kuriam laikui maksimaliai jie gali apsipirkti bei susidaryti pirkinių sąrašą. Atlikę šiuos namų darbus, vyresnio amžiaus žmonės turėtų pasirinkti jiems tinkamą rekomenduojamą apsipirkimo laiką.

„Saugiausia prekybos centruose lankytis tada, kai jų užimtumas būna mažiausias. Ši tendencija įprastai fiksuojama darbo sienomis iki 10 val. ryte ir nuo 20 val. vakare. Savaitgaliais parduotuvių užimtumas fiksuojamas ilgiau, todėl apsilankymus vakare reikėtų planuoti dar viena valanda vėliau“, – detalizuoja E. Dapkienė.

Tiesa, ji pabrėžia, kad įvairių parduotuvių užimtumas skiriasi. Nors gali pasirodyti, kad didesnėse parduotuvėse pirkėjų bus daugiau, situacija yra priešinga. Statistika rodo, kad mažesnio formato „Maximos“ parduotuvėse apsiperka daugiau žmonių nei didelėse.

„Saugiam apsipirkimui yra svarbus ne tik laikas, bet ir vieta. Tad jei netoli namų yra keli prekybos centrai – mažesnis ir didesnis, – reikėtų įvertinti galimybę apsipirkti pastarajame. Būtent dėl to, kad čia apsiperka mažiau žmonių, o erdvė parduotuvėje – didesnė, tai ir vienam žmogui tenkantis plotas bei saugumas yra didesni“, – aiškina „Maximos“ atstovė.

Pagalba greitesniam apsipirkimui

E. Dapkienė pastebi, kad neretai apsipirkimai tampa ilgesni ir dėl kylančių keblumų ieškant vienos ar kitos prekės. Vis dėlto „Maximos“ atstovė teigia, kad šią problemą išspręsti gali padėti virš prekių lentynų įrengtos nuorodos. Jose aiškiai ir didelėmis raidėmis surašyta, kur ir kokios prekės yra sudėtos, todėl vadovaujantis jomis blaškymosi tarp lentynų bus mažiau.

Žinoma, ne ką mažiau svarbu, kad visi parduotuvės lankytojai laikytųsi saugaus 2 metrų saugumo. Į šią taisyklę turėtų nenumoti ir senjorai, o kiti, šalia esantys pirkėjai, būti supratingi ir kantrūs jų atžvilgiu – prireikus tos pačios prekės palaukti, kol savo prekių krepšelį papildys vyresnis pirkėjas, ir tik šiam pasitraukus priartėti prie lentynos.

Saugaus atstumo reikėtų laikytis ir laukiant eilėje prie kasų. E. Dapkienė pastebi, kad senjorai retai naudojasi savitarnos kasomis, todėl ragina vadovautis šalia kasų ant grindų įrengtu ženklinimu, kuris numato saugaus atstumo ribą.

„Esant galimybei, senjorai turėtų paprašyti artimųjų pagalbos bei vengti patys keliauti į prekybos centrus. Jei jaunesni giminaičiai to patys padaryti negali, nes gyvena kitame mieste, egzistuoja galimybė pasinaudoti „Barboros“ paslaugomis bei bekontaktį prekių pristatymą į namus užsakyti už senjorus. Tokiu būdu bus išlaikyta mažiausia rizika ir didžiausias saugumas“, – kalba „Maximos“ atstovė.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba