Mes – bendruomenė

nameliai_1080x1080

2020 m. projektai – laimėtojai

domeikavos-kaimo-bendruomene

Domeikavos kaimo bendruomenės centras (Domeikavos širdis - skveras jungiantis kartas)

Antrasis kvėpavimas Domeikavos kaimo bendruomenei ypatingai svarbus, nes dauguma naujų gyventojų yra jaunos šeimos su vaikais, o Domeikavos kaimas yra didžiausias kaimas Lietuvoje, šiuo metu neturintis įgalintos žaliosios zonos, kur domeikaviečiai galėtų aktyviai leisti savo laisvalaikį.
Norisi sujungti Domeikavos kartas į vieną skverą, kuris įgytų naują antrą kvėpavimą ir sujungtų seną Domeikavos kartą su naująja karta.

Sigutenu-kaimo-bendruomene

Sigutėnų kaimo bendruomenė („ERDVĖ KRAŠTO PAVELDUI PUOSELĖTI“)

Renovavus pačių sigutėniečių prieš 15 m. pastatytą pavėsinę, jos prieigas bei elektros bazę, būtų sudarytos sąlygos gaminti ir prezentuoti senovinius to krašto valgius. Patraukliai įrengta seklytėlė, kurioje kulinarinio paveldo skanautojus sutiktume su muzika, padėtų išsaugoti krašto savitumą, lietuviško vaišingumo, neformalaus bendravimo, etnografines, kitas senojo kaimo kultūros vertybes. Bendruomenė užsidirbtų lėšų veikloms, o iniciatyvūs provincijos žmonės pajustų savo pastangų prasmę ir vertę.

MEILES-LABIRINTAS

Alytaus miesto savivaldybės administracija kartu su asociacija Alytaus miesto vietos veiklos grupe (MEILĖS LABIRINTAS)

Alytus – idealus miestas šeimai – žalias, jaukus. Tarsi kurortas su didelio miesto privalumais. Tačiau alytiškiams trūksta pramogų. Alytuje yra unikali erdvė – Jaunimo parkas. Kadaise tai buvo didelis traukos centras. Tačiau ilgainiui parkas buvo pamirštas ir apleistas. Dabar Jaunimo parką bandoma prikelti naujam gyvenimui. Jį paversti parku visai šeimai, kur galėtų ilsėtis ir pramogauti visi šeimos nariai: vaikai, tėvai, seneliai. Meilės labirintas – puiki pramoga ir mažiems, ir dideliems. Jis lavina erdvinį mąstymą, skatina vaizduotę, o kartu kalba apie tai, kas žmogui svarbiausia – mylėti ir jaustis mylimu. Maža to, Meilės labirintas papildytų „Alytus Myliu" miesto viziją. Miestiečiai jau įvertino ir pamėgo vaikščioti meilės pėdsakais po Alytų, skaičiuoti žingsnius meilės metru, fotografuotis prie širdies iš nerūdijančio plieno ant Baltosios rožės tilto, važinėtis viešuoju transportu, pažymėtu „Alytus Myliu" ženklu. Šiemet gyventojus ir miesto svečius įvažiuojant į miesto teritoriją turėtų pasitikti ir „Alytus Myliu" vartai.

berciunu-ateitininku-stovykla

VšĮ „Berčiūnų ateitininkų stovykla“ (Berčiūnų ateitininkų stovyklavietė: vakar, šiandien, rytoj!)

Beveik trisdešimtmetį „Berčiūnų ateitininkų stovykloje“ skamba vaikų juokas. Kasmetinėse stovyklose vaikai užauga, tampa vadovais ir toliau dalinasi džiaugsmu. Ne vieną kartą užauginusi ir toliau jas burianti stovyklavietė nestokoja džiaugsmo, tačiau vis labiau jaučia laiko poveikį. Stovyklavietė sensta, todėl ruošiantis trisdešimtmečiui, metas suteikti jai antrą kvėpavimą! Projekto metu bus atliekami aplinkos tvarkymo darbai, o pagrindinis tikslas – atnaujinti pagrindinės salės stogą, kurio būklė šiuo metu yra kritinė.

draugystes-kiemas

Lauksargių globos namai (Draugystės kiemas)

Mūsų bendruomenė labai atvira, kūrybiška, darbšti ir socialiai atsakinga. Norime būti bendrystėje ir draugystėje su vietos bendruomene. Turime sukaupę daug gyvenimiškos ir profesinės patirties, todėl norime dalintis. Amžius, sveikatos būklė mūsų senjorams nėra kliūtis gyventi aktyviai, sveikai ir džiaugsmingai. Kada, jei ne dabar, galime sukurti aplinką, kurioje gera gyventi, sveikai ir oriai senti. Tikime, kad „Draugystės kiemas" įgaus naują kvėpavimą ir suteiks naujų galimybių, patyrimų.

Margioniu

Asociacija „Margionių kaimo bendruomenė“ bendradarbiaujant su Varėnos rajono savivaldybe ("Išsaugokime šilinių dzūkų kultūros židinį - Margionių klojimo teatrą")

Margionių klojimo teatre telpa visas Margionių kaimo gyvenimas! Tik čia kaimo vaikai ir anūkai, senieji ir naujieji gyventojai, tęsdami unikalaus, jau 90 metų gyvuojančio klojimo teatro tradiciją, iki šiol vaidina. Tik čia etnografinio ansamblio dainininkės ir muzikantai dainuoja ir groja. Tik čia vyksta teatrų festivalis „Citnaginė“. Tik čia bendruomenė smagiai švenčia tradicines šventes. Tik čia susirenka parepetuoti, pabendrauti ir aptarti įvairius reikalus. Ir visa tai mes norime išsaugoti!

ceklio

VšĮ Ceklio kuršiai ("PARTIZANŲ TROBA")

Projekto tikslas – šimtametėje medinėje troboje (esančioje Salantų miesto centre) įkūrusiai „Partizanų trobai“ suteikti „antrą kvėpavimą“, Salantų bendruomenei plėtoti laisvės kovų atminimo veiklą. Įgyvendinus projektą būtų įveiklinta ir pati bendruomenė, sukurtos sąlygos tradicijų tęstinumui, aktyvių bendruomenės narių iniciatyva bus atkurtos partizanų rekonstrukcijos: uniformos, ginkluotė ir t.t., parengta kilnojama šio krašto partizanų fotografijų paroda. Paroda bus skirta bendruomenės nariams bei miesto svečiams.

Edukacija-Antano-Vienuolio

AŽUOŽERIŲ OBELŲ BENDRUOMENĖ (Edukacija rašytojo Antano Vienuolio tėviškėje)

A. Vienuolio tėviškėje lankosi mokiniai su mokytojais iš visos Lietuvos, šeimos su vaikais, atvyksta kitų įvairaus amžiaus turistų. Kadangi rašytojas A. Vienuolis-Žukauskas yra kilęs iš Ažuožerių, norėtume, kad jo tėviškė būtų estetiškai ir šiuolaikiškai pristatoma tiek vaikams, tiek suaugusiems. Mes didžiuojamės, kad toks žymus lietuvių rašytojas gimė ir augo Ažuožeriuose.

audzia-duzgia-musu-stakles

Kareivonių kaimo bendruomenė (Audzia dūzgia mūsų staklės)

Staklių atnaujinimo projektas svarbus visai bendruomenei, nuo seno iki mažo. Senoliai džiaugiasi, kad jų vertybės yra branginamos. Siekiama išsaugoti mažiems galimybę pabūti kelių kartų susibūrimuose ir matyti jaunus žmones besidominčius savo krašto tradicijomis, siekiančius jas išsaugoti. Taip pat svarbu kurti naujus ryšius su aplinkiniais tautodailininkais, šiais – tautodailės paskelbtais, bet savo situacija jiems labai nepalankiais metais.

Daugeliskio-krasto-bendruomene

Daugėliškio krašto bendruomenė (Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi)

Jau 100 metų Naujajame Daugėliškyje gyvuoja tradicija - per Onines (liepos 26 d.) kepti šviežio derliaus ruginę duona. Iki tos datos buvo nupjaunama dalis rugių, sustatomi į gubas, tada spragilais iškuliami, džiovinami. Akmeninėmis girnomis sumalami miltai išsijojami, o ąžuoliniame duonkubilyje užmaišoma tešla ir krosnyje iškepama duona. Mūsų bendruomenei yra labai brangi ši tradicija ir mes ją norime įprasminti organizuodami dvi edukacines „Duonos kelio“ programas - Naujajame Daugėliškyje (liepos 26 d. Oninių šventė) ir Stripeikiuose (rugpjūčio 15 d. Bitininko ir Žolinių šventė).

draugija-veikiam

Draugija „Veikiam.Lt“ (MŪSŲ KAIMAS DALELĖ LIETUVOS: SURASK - PAŽINK IR VERTINK)

Kol kas Giliogirio kaimo žmonės yra izoliuoti nuo Rietavo savivaldybės daugelio paslaugų infrastruktūros, kultūrinio gyvenimo, jiems sudėtinga nuvykti į darbą, įsigyti prekių, apsilankyti bibliotekoje, patekti į koncertus, maldos namus, susimokėti mokesčius, o ypač vasarą, kuomet nekursuoja mokyklinis autobusiukas. Čia nėra autobusų, žmonės užsidaro savyje, tampa atskirti nuo kultūrinio gyvenimo. Todėl mes norime įsigyti 3 elektrines transporto priemones bendruomenės reikmėms. Išsprendus susisiekimo ir judumo problemas, skatinsime Giliogirio kaimo gyventojus domėtis savo krašto kultūra aplinka, tradicijomis, ekologija, burtis prasmingiems darbams bei iniciatyvoms. Viena jų - rodyti savo kaimą svečiams. Tai privers pasitempti, susitvarkyti, fiksuoti įdomesnius žmones, dvarus, piliakalnius. Kaupti informaciją apie savo kraštą, didžiuotis savo gyvenviete, savo kaimu, savo žmonėmis.

Alantas

Plungės rajono Kulių krašto bendruomenė "Alantas" (Istorija - ateičiai)

Virš 50 metų muziejininkystės istorijos, saugant unikalių eksponatų pasakojimus ateities kartoms: tik gerų žmonių dėka buvo atsikūręs Kulių krašto muziejus. Muziejus beveik 4 metus ,,gyvena’’ be šildymo. Jo 230 metų senumo pastato rūsiuose paprasčiausiai nėra. Nuo eksponatų šluostomos ne dulkės, o pelėsis atsiradęs nuo didžiulės drėgmės. Jūs galite padėti priartėti prie tikslo, šildymo muziejuje įrengimo, tiesiog palaikydami šį projektą ir už jį balsuodami. Juk tautos istorija prasideda nuo tėviškės slenksčio.

Muziejus-bendruomenes-siela

Šukionių bendruomenė (Muziejus- bendruomenės siela)

Biržų r. Šukionių bendruomenė vedama a. a. Nijolės Šatienės 2002 m. įkūrė Šukionių krašto etnografinį muziejų. Sunešta, surinkta virš 600 mūsų protėvių kažkada naudotų daiktų. Turime senų alaus ąsočių kolekciją. Muziejus buvo gausiai lankomas, iki šiol vedamos edukacijos, ruošiamos parodos. Praėjo 18 metų, patalpų būklė, eksponatų kokybė blogėjo. Labai trokštam buvusiose bibliotekos patalpose mūsų krašto muziejui suteikti antrą gyvenimą. Juk šis muziejus - bendruomenės pasididžiavimas ir siela.

sakiu-rajono-centras

Šakių rajono Plokščių mokykla-daugiafunkcis centras („Suteikim antrąjį kvėpavimą vaikų žaidimų aikštelei Plokščiuose“)

Plokščių vaikų žaidimų aikštelė, gavusi „antrąjį kvėpavimą“, taps nauju traukos centru vietos bendruomenei. Aikštelėje bus sumontuoti nauji, saugos reikalavimus atitinkantys žaidimų įrenginiai, patiesta minkšta danga. Ši nauja erdvė pasitarnaus ne tik čia veikiančio darželio ugdytiniams, bet ir pradinių klasių mokiniams, kurių nemaža dalis po pamokų laiką leidžia vaikų dienos centre, ir mokiniams, kurie šioje erdvėje ilsėsis, pramogaus, mokysis, tyrinės ir kurs. Be to, čia vaikai galės žaisti, kol jų šeimos nariai lankysis daugiafunkcio centro neformalioje veiklose.

zelkunu-kaimo-bendruomene

Želkūnų kaimo bendruomenė (Kaimas gyvuos, kol bus gyvos tradicijos)

„Antro kvėpavimo“ suteikimas mūsų bendruomenei ypač svarbus tuo, kad dažnai kaime žmonės „gyvi“ tuo, ką patys pasidaro. O tai, ką pasidaro priklauso nuo galimybių, kurias jie turi. Šis projektas suteiktų naujas galimybes bendruomenei puoselėti savo tradicijas kuriant, bendraujant ir bendradarbiaujant...

2019 m. projektai – laimėtojai

melkio-mokykla-1

VŠĮ „Melkio mokykla" (Melkio mokyklos sporto aikštynas „Žingsnis po žingsnio")

„Mes – bendruomenė“ programos lėšos padės sukurti sporto aikštyną Melkio mokyklos Vilniaus rajone vaikams, tėvams ir aplinkinių gyvenviečių žmonėms.
Gamtos apsupty vaikai kur kas geriau įsisavina žinias, nei gyvendami nuolatiniame šurmulyje. Stebėdami gamtą, besikeičiančius sezonus, suvokiame, kad žmogus turi mokėti derintis prie nutinkančių įvykių, netikėtumų. To nuolat mokomės patys ir mokome vaikus. Tai atsispindi mūsų kasdienėje veikloje. Tėvai jungiasi prie rytinio bėgimo ir mankštos, dalyvauja pamokose, šventėse, išvykose. Toks mokymasis – tai kasdienis sąmoningas gyvenimas.

paramos-vaikams-centras-2

VšĮ „Paramos vaikams centras" („Visi mokomės būti tėvais: mokymų centras šeimoms ir specialistams“)

Vilniuje įsikūręs paramos vaikams centras sieks padėti tėvams ir vaikams rasti bendrą kalbą bei suteiks žinių, kaip elgtis įtemptose stresinėse situacijose bei išvengti tarpusavio nesutarimų.
Vieni tėvai iš aplinkinių patiria didelį spaudimą būti tobuli, todėl neretai jaučiasi sutrikę ir nežino, kaip elgtis. Kiti nori keisti bendravimo su vaikais stilių ir įpročius, atsisakyti fizinių bausmių, susivaldyti įtemtose situacijose, tačiau nežino, kaip tai daryti. Įvairių sričių specialistai, kasdien dirbantys su vaikais, dažnai nežino, kaip atpažinti, kad vaikas galėjo būti seksualiai išnaudojamas, patirti fizinę ar emocinę prievartą. Paramos vaikams centro ekspertai yra parengę moksliniais tyrimais pagrįstas mokymo metodikas, kuriomis padės kurti saugesnę, atviresnę, bendradarbiaujančią visuomenę.

ateities-kodas-3

VšĮ „Amici Art" („Ateities kodas“)

Všį „Amici Art“ įtraukdama mokytojus, mokslininkus, inovacijų kūrėjus ir verslininkus sieks sukurti unikalią terpę Kauno miesto moksleivių švietimui.
Šio projekto autoriai kviečia 12–18 m. moksleivius pasirinkti visuomenei kylančią problemą ir ją išspręsti netradiciniais ir novatoriškais įrankiais, technologijomis, į ugdymą įtraukiant mokytojus, mokslininkus, inovacijų išradėjus – verslininkus, inžinierius, tėvus ir visuomenę. Vietos bendruomenėje šis projektas sukurs išskirtinę terpę ne tik Kauno miesto moksleiviams, bet ir jaunimui, kuris patiria socialinę atskirtį, dienos centrų ir vaikų globos namų vaikams. Jiems projektas gali pakeisti ateitį ir pastūmėti rinktis geresnę profesiją, atrasti save komandiniame darbe bei suprasti savo gebėjimus ir galimybes įvairiose užduotyse, o taip pat naujame amplua, problemų sprendėjo, prisidedant prie visos bendruomenės gerbūvio kūrimo.

steam-centras-4

Rokiškio šiuolaikinė mokykla („STEAM centras“ - erdvė tobulėti bendruomenės nariams)

„Mes – bendruomenė“ programos lėšomis bus įrengta išmanioji STEAM užsiėmimų erdvė Rokiškyje, kuri padės ugdyti kūrybingą ir inovatyvią bendruomenę. Ši organizacija ir bendruomenė dega noru mokytis. Statydami bokštus bei tiltus iš makaronų žaidžia „inžinierius“, kuria robotus. Tėvus nustebina LED atvirutėmis. Kuria elektroninę muziką kišdami šaukštelį į braškinių ledų stiklinę. Besimokydami jie tobulėja, atidaro kelius progresui. Besimokanti visuomenė yra pilietiškos, sąmoningos ir ekonomiškai stiprios valstybės pagrindas.

maximalus-uzimtumas-5

Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centras („Maximalus užimtumas“)

Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centre besilankantiems įvairių socialinių grupių vaikams finansavimas suteiks galimybę pažinti virtualius žaidimus ir konstruoti lego robotukus, didins jų užimtumą ir užklasinės veiklos galimybes.
Nesvarbu kur gyveni, turi stengtis neatsilikti nuo viso pasaulio. Provincijos vaikai tik projektų pagalba gali gauti paslaugas, atitinkančias globalaus pasaulio poreikius. Verpimo rateliai labai gražu muziejuose ir etnokultūrinėse veiklose, bet jie nepadės integruotis į darbo rinką, ar suprasti naujų technologijų, be kurių jau nebeįsivaizduojamas šiuolaikinis pasaulis. Žmogus tol jaunas, kol sugeba mokytis ir stebėtis. Norime būti jauna bendruomenė ir tam turėti tinkamus įrankius.

smelio-pilys-6

VšĮ „Smėlio pilys“ (Inovatyvių ugdymo metodų centras „Remida“)

Všį „Smėlio pilys“ iniciatyva siekiama vystyti inovatyvių ugdymo metodų centrą „Remida“. Jame įsitraukiant bendruomenės nariams organizuojamos parodos ir kūrybinės dirbtuvės, kurių tikslas prisidėti prie aplinkosaugos gerinimo, suteikti vertę nenaudojamiems daiktams ir ugdyti vaikų bei suaugusiųjų sąmoningumą, pagarbą aplinkai, daiktams ir žmonėms. Nuolatinis patirties įgijimas, bendradarbiavimas ir žinių keitimasis yra svarbiausios bendruomenės vertybės.

skuodo-savisvietos-klubas-7

Skuodo savišvietos klubas („Skuode mokomės visą gyvenimą“)

Skuodo savišvietos klubas „Mes – bendruomenė“ programos lėšas panaudos kurdamas geresnes mokymosi sąlygas, galimybes ir didindamas prieinamumą Skuodo gyventojams.
Siekiant motyvuoti žmones mokytis, lektoriais kviečiami gerai visuomenėje žinomi žmonės. Galimybės mokytis mažas pajamas gaunantiems žmonėms didinamos skirtingais būdais: investuojama į NVO lyderių kompetenciją, ieškoma išorinių finansavimo šaltinių kuriant bendruomeninius verslus, pritraukiami savanoriai, kuriamos mokymosi nuotoliniu būdu tradicijos. Visos šios veiklos padidins mokymosi paslaugų prieinamumą ne tik projekto metu, bet ir vėliau.

akademijos-bendruomenes-centras-8

Asociacija „Akademijos bendruomenės centras“ („ABC Maximali studija“)

Kauno rajone veikiantis Akademijos bendruomenės centras programos lėšas panaudos modernios daugiafunkcinės pavėsinės statyboms. Ši pavėsinė taps vieta bendruomenės susibūrimams, edukaciniams užsiėmimams, kūrybinėms dirbtuvėms, kino filmų peržiūroms.
Akademijoje mokslo dvasia tiesiog tvyro ore – gyvenvietė buvo įkurta LŽŪA dėstytojams, todėl bendruomenei mokslo šaknys visai nekarčios. Įkūrus „ABC Maximalią studiją“ planuojama įgyvendinti daug idėjų ir edukacijų apjungiančių skirtingas kartas. Per mokymąsi ir neformalų ugdymą bus skatinamas žingeidumas ir atsakomybė. Auginama sąmoninga bendruomenė, pajėgi puoselėti ir palaikyti vertybinį, kultūrinį ir tautinį tapatumą.

aukstelkes-mokykla-9

Šiaulių rajono Aukštelkės mokyklos-daugiafunkcinis centras („Aukštelkės bendruomenės edukacijos klasteris“)

Šiaulių rajono Aukštelkės bendruomenė panaudojusi programos lėšas įrengs laisvos edukacijos erdves šiuo metu veikiančiame daugiafunkciniame bendruomenės centre.
Aukštelkės bendruomenė vienija skirtingo amžiaus ir interesų žmones. Todėl svarbu skatinti mokymąsi kaip skirtingo amžiaus žmonių grupių, kultūrų ir žmonių iš skirtingų aplinkų solidarumo puoselėjimo priemonę. Svarbu išplėtoti mokymosi arčiau namų galimybių teikimą, mažinti socialinę atskirtį, ugdyti socialinius bendruomenės narių įgūdžius. Infrastruktūros sukūrimas įgalintų nuolatinį bendruomenės mokymąsi ir jos socialinį atsparumą.

2018 m. projektai – laimėtojai

1-Rokiskio-Velkykalnis-min

Bendruomenė „Velykalnis” (projektas „100-mečio kartos“)

Projektas „100-mečio kartos“ – vienintelė Rokiškyje esanti funkcionali ilgalaikė erdvė pritaikyta įvairių kartų užimtumui, skatinanti skirtingų kartų bendravimą per bendrą veiklą, bendroje erdvėje bei kurianti tvarią, ilgalaikę naudą miestui ir gyventojams. Įrengtos patogios maudyklos vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, suoliukai su atlošais, vaikų žaidimų aikštelės, smėlio dėžės, sūpuoklės, dviračių laikikliai, lauko treniruokliai. Projekto dėka įrengtas įkasamas batutas, speciali rampa, skirta patogiam pasiplaukiojimui valtimis, vandens dviračiais. Paplūdimių, žaidimų aikštelių įrengimui panaudota daugiau nei 100 tonų plauto balto smėlio. Įgyvendinus šį projektą, Rokiškyje atsirado daugiafunkcė erdvė prie vandens telkinio pritaikyta vyresnio amžiaus žmonėms, šeimoms auginančioms vaikus bei jaunimui.

2018 metų Mes bendruomenė nugalėtojo „Velykalnio" bendruomenės projekto „Šimtmečio kartos" atidarymo akimirkos

1-Ukmerges-bendruomene-min

VšĮ Jaunimo laisvalaikio centras (projektas „Ateis šventė“)

Projekto metu „Ateis šventė“ buvo atnaujintos Jaunimo laisvalaikio centro kiemelio erdvės, kuriose nuo šiol bet kuris ukmergiškis, nesvarbu kokio amžiaus jis bebūtų – galės rasti sau patrauklią veiklą.

Kieme buvo įrengtas alpinariumas, nugriauta sena ir jos vietoje pastatyta nauja, didesnė pavėsinė – scena, kuri atitinka visos bendruomenės poreikius. Įrengti nauji takeliai, atnaujinti apgriuvę kiemo statiniai, pastatytos šiukšliadėžės. Sutvarkytoje erdvėje bus saugu ir patogu pasistatyti naujai įsigytus stalus, kėdes ir sėdmaišius, pasikabinti hamakus. Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus visos bendruomenės poreikiams.

1-Kalvariju-choras-min

Asociacija „Skambėjimas" (projektas „Mums C H O R A S svarbus, kaip O R A S“)

Muzika sutelkė tris kartas po vienu vardu – „Sonantem" – tai choras, kuriame dainuoja ir dvylikametis, ir septyniasdešimt šešerių metų atstovas! Laimėjęs „Mes – bendruomenė 2018“ konkursą choro kolektyvas įgyvendino kelias svajones: leidosi kelionėn į Italiją, įsigijo choro laiptus, reikalingus koncertams, ir naują pianiną choristams akomponuoti. Šio projekto teikiama nauda - turiningas laisvalaikis ir savirealizacija 26 įvairaus amžiaus žmonėms muzikos pagalba; kartų dialogas, kuriame skirtingi kuria visumą; meno, muzikos bei kultūrinės pasiūlos plėtimas provincijoje; tarptautiniai, kultūriniai, meniniai mainai, kurie ugdo ir augina žmogų; jaunimui-žalingų įpročių prevencija; motyvacijos ir noro veikti didinimas; galimybių būti aktyviems plėtra.

1-Bonsai-Alytus-min

VšĮ „Bonsai studija“ (projektas „Kultūra suvienijanti kartas!“)

„Kultūra suvienijanti kartas!“ projektu buvo siekiama ne tik užmegzti dialogą tarp skirtingų Alytaus miesto bendruomenės kartų, bet ir didinti šių dviejų socialinių grupių – jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių – užimtumą, skatinti mokymąsi visą gyvenimą, naujų įgūdžių įgijimą ir akiračio plėtimą. Projekto metu, jo dalyviams buvo organizuojami mokymai susiję su rytų kultūra. Įgyvendintos 5 mokymų temos: jogos užsiėmimai, paskaitos apie Japoniją ir rytų kultūrą, arbatos gėrimo ceremonijos pristatymas, medžių formavimo dirbtuvės. Rytų kultūros tema suartino Alytaus miesto bendruomenę – nuo mažiausio iki vyriausio jos nario.

1-Skautai-min

Asociacija Lietuvos skautija (projektas „Nuspalvink Lietuvą“)

Lietuvos skautija – didžiausia skautiška organizacija, jungianti jaunimą iš visų Lietuvos regionų. Kas dieną skautai daro gerus darbus savo aplinkoje, nes jų tikslas palikti pasaulį gražesnį negu rado. „Mes – bendruomenė“ programa skyrė lėšas trečius metus vykdomam projektui „Nuspalvink Lietuvą“, kurio pagrindinė idėja – skatinti jaunesnių bendruomenės narių rūpinimąsi kitais, padedant, tvarkant namus, suteikiant daugiau spalvų Lietuvos miestams ir rajonams. „Nuspalvink Lietuvą“ projekto metu 2018 metais šimtmetį minintys skautai pagelbėjo 4 vargingai gyvenančioms šeimoms ir senoliams, kurie gyvena mediniuose namuose. Atliko namo renovaciją - nudažė namus ir taip skatino savanorystę ir kartų bendravimą. Bendruomenės, kuriose vyko projektas, aktyviai jungiasi prie kitų siūlomų akcijų ir toliau vykdo savo aplinkos tvarkymą.

1-Anyksciu-Nauju-veju-min

Anykščių Naujų vėjų" bendruomenė (projektas „Gyvenimo ratas“)

Projekto „Gyvenimo ratas“ metu vietoje daugiametės nenaudojamos pievos, Anykščių miesto parko dalyje, sukurtos tvarkingos, ornamentiškos, baltų simbolika ir gamtine žemdirbyste paremtos centrinės kompozicijos - žaliosios erdvės – pakeltos lysvės, kurių centre buvo pastatytas tipis, kuri stapo bendruomenės susibūrimo vieta. Taip pat įrengti Kneipo refleksoterapiniai sveikatingumo takai, leidžiantys minimaliomis priemonėmis pagerinti miesto bendruomenės sveikatą. Prie viso šio komplekso pastatyti keturi suoliukai ir įrengta viena šiukšliadėžė. Įgyvendintas pagrindinis projekto tikslas - sukurti žalią, neformalią susitikimų/veiklos erdvę Anykščių miesto bendruomenei, skirtą bendrauti, kurti bei suburti įvairių kartų atstovus, gerinti jų sveikatą bei ryšį su gamta.

2018 metų Mes bendruomenė nugalėtojo Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenės projekto atidarymo renginys

1-Kauno-Parakas-min

Asociacija „Kauno Tvirtovė" (projektas „Šviesa Parake“) dar vykdomas...

Projekto tikslas yra elektrifikuoti caro statytos Kauno Tvirtovės Parako sandėlį. Esant šviesai, būtų galimybė tvarkyti ir lauką, ir vidų. Šaudmenų sandėlis yra didžiajai daliai aplinkinių gyventojų svarbi vieta nuo pat vaikystės. Sovietiniais laikais tai buvo uždara teritorija, saugoma kareivių. Parako sandėlis yra Kauno tvirtovės dalis, pastatytas 1894 m. Daugiau kaip 20 metų jis buvo užmirštas, šiukšlinamas ir nenaudojamas. Kauno savivaldybei perėmus iš Turto banko ir patikėjimo teise perdavus Kauno Tvirtovės parkui, dabar asociacija turi galimybę tvarkyti Parako sandėlį. Tvarkymosi darbai suvienijo visas Šančių bendruomenės amžiaus grupės, visi aplinkiniai gyventojai nori kaip galima greičiau šią įstabią vietą paversti tinkama naudojimui.

1-Rumsiskiu-fontanas-min

Rumšiškių veiklos centras „Kokalnis" (projektas „Mus vienija fontanas“) dar vykdomas...

Šis projektas sprendžia Rumšiškių miestelio gyventojų bendruomenės sutelktumo, skirtingų kartų bendravimo problemą. Miestelio centre, šalia kultūros centro, Rumšiškių buities muziejaus administracinio pastato, mokyklos ir seniūnijos yra didelė centrinė aikštė, kurioje prieš dvidešimt metų veikė nuostabus fontanas, tačiau šiandien jis neveikia, o aikštė yra apleista ir mažai lankoma miestelėnų. Taigi, šio projekto tikslas yra sukurti, traukos objektą, kuris ne tik simboliškai perteiks miestelio išskirtinumą, bet ir sukurs epicentrą, kuris burs visų kartų gyventojus į miestelio centrinę aikštę bendrauti, švęsti įvairias bendruomenės šventes. Fontano poreikis miestelio gyventojams nėra atsitiktinis. Už „Mes – bendruomenė“ 2018 metų konkurse laimėtas lėšas bus restauruotas Rumšiškių mietelio centre esantis fontanas.

Pagalba