„Mes - bendruomenė“
Grįžti į sąrašą

2019 m. projektai – laimėtojai

VŠĮ „Melkio mokykla" (Melkio mokyklos sporto aikštynas „Žingsnis po žingsnio")

„Mes – bendruomenė“ programos lėšos padės sukurti sporto aikštyną Melkio mokyklos Vilniaus rajone vaikams, tėvams ir aplinkinių gyvenviečių žmonėms.
Gamtos apsupty vaikai kur kas geriau įsisavina žinias, nei gyvendami nuolatiniame šurmulyje. Stebėdami gamtą, besikeičiančius sezonus, suvokiame, kad žmogus turi mokėti derintis prie nutinkančių įvykių, netikėtumų. To nuolat mokomės patys ir mokome vaikus. Tai atsispindi mūsų kasdienėje veikloje. Tėvai jungiasi prie rytinio bėgimo ir mankštos, dalyvauja pamokose, šventėse, išvykose. Toks mokymasis – tai kasdienis sąmoningas gyvenimas.

 

VšĮ „Paramos vaikams centras" („Visi mokomės būti tėvais: mokymų centras šeimoms ir specialistams“)

Vilniuje įsikūręs paramos vaikams centras sieks padėti tėvams ir vaikams rasti bendrą kalbą bei suteiks žinių, kaip elgtis įtemptose stresinėse situacijose bei išvengti tarpusavio nesutarimų.
Vieni tėvai iš aplinkinių patiria didelį spaudimą būti tobuli, todėl neretai jaučiasi sutrikę ir nežino, kaip elgtis. Kiti nori keisti bendravimo su vaikais stilių ir įpročius, atsisakyti fizinių bausmių, susivaldyti įtemtose situacijose, tačiau nežino, kaip tai daryti. Įvairių sričių specialistai, kasdien dirbantys su vaikais, dažnai nežino, kaip atpažinti, kad vaikas galėjo būti seksualiai išnaudojamas, patirti fizinę ar emocinę prievartą. Paramos vaikams centro ekspertai yra parengę moksliniais tyrimais pagrįstas mokymo metodikas, kuriomis padės kurti saugesnę, atviresnę, bendradarbiaujančią visuomenę.

 

VšĮ „Amici Art" („Ateities kodas“)

Všį „Amici Art“ įtraukdama mokytojus, mokslininkus, inovacijų kūrėjus ir verslininkus sieks sukurti unikalią terpę Kauno miesto moksleivių švietimui.
Šio projekto autoriai kviečia 12–18 m. moksleivius pasirinkti visuomenei kylančią problemą ir ją išspręsti netradiciniais ir novatoriškais įrankiais, technologijomis, į ugdymą įtraukiant mokytojus, mokslininkus, inovacijų išradėjus – verslininkus, inžinierius, tėvus ir visuomenę. Vietos bendruomenėje šis projektas sukurs išskirtinę terpę ne tik Kauno miesto moksleiviams, bet ir jaunimui, kuris patiria socialinę atskirtį, dienos centrų ir vaikų globos namų vaikams. Jiems projektas gali pakeisti ateitį ir pastūmėti rinktis geresnę profesiją, atrasti save komandiniame darbe bei suprasti savo gebėjimus ir galimybes įvairiose užduotyse, o taip pat naujame amplua, problemų sprendėjo, prisidedant prie visos bendruomenės gerbūvio kūrimo.

 

Rokiškio šiuolaikinė mokykla („STEAM centras“ - erdvė tobulėti bendruomenės nariams)

„Mes – bendruomenė“ programos lėšomis bus įrengta išmanioji STEAM užsiėmimų erdvė Rokiškyje, kuri padės ugdyti kūrybingą ir inovatyvią bendruomenę. Ši organizacija ir bendruomenė dega noru mokytis. Statydami bokštus bei tiltus iš makaronų žaidžia „inžinierius“, kuria robotus. Tėvus nustebina LED atvirutėmis. Kuria elektroninę muziką kišdami šaukštelį į braškinių ledų stiklinę. Besimokydami jie tobulėja, atidaro kelius progresui. Besimokanti visuomenė yra pilietiškos, sąmoningos ir ekonomiškai stiprios valstybės pagrindas.

 

Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centras („Maximalus užimtumas“)

Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centre besilankantiems įvairių socialinių grupių vaikams finansavimas suteiks galimybę pažinti virtualius žaidimus ir konstruoti lego robotukus, didins jų užimtumą ir užklasinės veiklos galimybes.
Nesvarbu kur gyveni, turi stengtis neatsilikti nuo viso pasaulio. Provincijos vaikai tik projektų pagalba gali gauti paslaugas, atitinkančias globalaus pasaulio poreikius. Verpimo rateliai labai gražu muziejuose ir etnokultūrinėse veiklose, bet jie nepadės integruotis į darbo rinką, ar suprasti naujų technologijų, be kurių jau nebeįsivaizduojamas šiuolaikinis pasaulis. Žmogus tol jaunas, kol sugeba mokytis ir stebėtis. Norime būti jauna bendruomenė ir tam turėti tinkamus įrankius.

 

VšĮ „Smėlio pilys“ (Inovatyvių ugdymo metodų centras „Remida“)

Všį „Smėlio pilys“ iniciatyva siekiama vystyti inovatyvių ugdymo metodų centrą „Remida“. Jame įsitraukiant bendruomenės nariams organizuojamos parodos ir kūrybinės dirbtuvės, kurių tikslas prisidėti prie aplinkosaugos gerinimo, suteikti vertę nenaudojamiems daiktams ir ugdyti vaikų bei suaugusiųjų sąmoningumą, pagarbą aplinkai, daiktams ir žmonėms. Nuolatinis patirties įgijimas, bendradarbiavimas ir žinių keitimasis yra svarbiausios bendruomenės vertybės.

 

Skuodo savišvietos klubas („Skuode mokomės visą gyvenimą“)

Skuodo savišvietos klubas „Mes – bendruomenė“ programos lėšas panaudos kurdamas geresnes mokymosi sąlygas, galimybes ir didindamas prieinamumą Skuodo gyventojams.
Siekiant motyvuoti žmones mokytis, lektoriais kviečiami gerai visuomenėje žinomi žmonės. Galimybės mokytis mažas pajamas gaunantiems žmonėms didinamos skirtingais būdais: investuojama į NVO lyderių kompetenciją, ieškoma išorinių finansavimo šaltinių kuriant bendruomeninius verslus, pritraukiami savanoriai, kuriamos mokymosi nuotoliniu būdu tradicijos. Visos šios veiklos padidins mokymosi paslaugų prieinamumą ne tik projekto metu, bet ir vėliau.

 

Asociacija „Akademijos bendruomenės centras“ („ABC Maximali studija“)

Kauno rajone veikiantis Akademijos bendruomenės centras programos lėšas panaudos modernios daugiafunkcinės pavėsinės statyboms. Ši pavėsinė taps vieta bendruomenės susibūrimams, edukaciniams užsiėmimams, kūrybinėms dirbtuvėms, kino filmų peržiūroms.
Akademijoje mokslo dvasia tiesiog tvyro ore – gyvenvietė buvo įkurta LŽŪA dėstytojams, todėl bendruomenei mokslo šaknys visai nekarčios. Įkūrus „ABC Maximalią studiją“ planuojama įgyvendinti daug idėjų ir edukacijų apjungiančių skirtingas kartas. Per mokymąsi ir neformalų ugdymą bus skatinamas žingeidumas ir atsakomybė. Auginama sąmoninga bendruomenė, pajėgi puoselėti ir palaikyti vertybinį, kultūrinį ir tautinį tapatumą.

 

Šiaulių rajono Aukštelkės mokyklos-daugiafunkcinis centras („Aukštelkės bendruomenės edukacijos klasteris“)

Šiaulių rajono Aukštelkės bendruomenė panaudojusi programos lėšas įrengs laisvos edukacijos erdves šiuo metu veikiančiame daugiafunkciniame bendruomenės centre.
Aukštelkės bendruomenė vienija skirtingo amžiaus ir interesų žmones. Todėl svarbu skatinti mokymąsi kaip skirtingo amžiaus žmonių grupių, kultūrų ir žmonių iš skirtingų aplinkų solidarumo puoselėjimo priemonę. Svarbu išplėtoti mokymosi arčiau namų galimybių teikimą, mažinti socialinę atskirtį, ugdyti socialinius bendruomenės narių įgūdžius. Infrastruktūros sukūrimas įgalintų nuolatinį bendruomenės mokymąsi ir jos socialinį atsparumą.

 

2018 m. projektai – laimėtojai

Bendruomenė „Velykalnis” (projektas „100-mečio kartos“)

Projektas „100-mečio kartos“ – vienintelė Rokiškyje esanti funkcionali ilgalaikė erdvė pritaikyta įvairių kartų užimtumui, skatinanti skirtingų kartų bendravimą per bendrą veiklą, bendroje erdvėje bei kurianti tvarią, ilgalaikę naudą miestui ir gyventojams. Įrengtos patogios maudyklos vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, suoliukai su atlošais, vaikų žaidimų aikštelės, smėlio dėžės, sūpuoklės, dviračių laikikliai, lauko treniruokliai. Projekto dėka įrengtas įkasamas batutas, speciali rampa, skirta patogiam pasiplaukiojimui valtimis, vandens dviračiais. Paplūdimių, žaidimų aikštelių įrengimui panaudota daugiau nei 100 tonų plauto balto smėlio. Įgyvendinus šį projektą, Rokiškyje atsirado daugiafunkcė erdvė prie vandens telkinio pritaikyta vyresnio amžiaus žmonėms, šeimoms auginančioms vaikus bei jaunimui.

2018 metų Mes bendruomenė nugalėtojo „Velykalnio" bendruomenės projekto „Šimtmečio kartos" atidarymo akimirkos

VšĮ Jaunimo laisvalaikio centras (projektas „Ateis šventė“)

Projekto metu „Ateis šventė“ buvo atnaujintos Jaunimo laisvalaikio centro kiemelio erdvės, kuriose nuo šiol bet kuris ukmergiškis, nesvarbu kokio amžiaus jis bebūtų – galės rasti sau patrauklią veiklą.

Kieme buvo įrengtas alpinariumas, nugriauta sena ir jos vietoje pastatyta nauja, didesnė pavėsinė – scena, kuri atitinka visos bendruomenės poreikius. Įrengti nauji takeliai, atnaujinti apgriuvę kiemo statiniai, pastatytos šiukšliadėžės. Sutvarkytoje erdvėje bus saugu ir patogu pasistatyti naujai įsigytus stalus, kėdes ir sėdmaišius, pasikabinti hamakus. Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus visos bendruomenės poreikiams.

 

Asociacija „Skambėjimas" (projektas „Mums C H O R A S svarbus, kaip O R A S“)

Muzika sutelkė tris kartas po vienu vardu – „Sonantem" – tai choras, kuriame dainuoja ir dvylikametis, ir septyniasdešimt šešerių metų atstovas! Laimėjęs „Mes – bendruomenė 2018“ konkursą choro kolektyvas įgyvendino kelias svajones: leidosi kelionėn į Italiją, įsigijo choro laiptus, reikalingus koncertams, ir naują pianiną choristams akomponuoti. Šio projekto teikiama nauda - turiningas laisvalaikis ir savirealizacija 26 įvairaus amžiaus žmonėms muzikos pagalba; kartų dialogas, kuriame skirtingi kuria visumą; meno, muzikos bei kultūrinės pasiūlos plėtimas provincijoje; tarptautiniai, kultūriniai, meniniai mainai, kurie ugdo ir augina žmogų; jaunimui-žalingų įpročių prevencija; motyvacijos ir noro veikti didinimas; galimybių būti aktyviems plėtra.

 

 

VšĮ „Bonsai studija“ (projektas „Kultūra suvienijanti kartas!“)

„Kultūra suvienijanti kartas!“ projektu buvo siekiama ne tik užmegzti dialogą tarp skirtingų Alytaus miesto bendruomenės kartų, bet ir didinti šių dviejų socialinių grupių – jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių – užimtumą, skatinti mokymąsi visą gyvenimą, naujų įgūdžių įgijimą ir akiračio plėtimą. Projekto metu, jo dalyviams buvo organizuojami mokymai susiję su rytų kultūra. Įgyvendintos 5 mokymų temos: jogos užsiėmimai, paskaitos apie Japoniją ir rytų kultūrą, arbatos gėrimo ceremonijos pristatymas, medžių formavimo dirbtuvės. Rytų kultūros tema suartino Alytaus miesto bendruomenę – nuo mažiausio iki vyriausio jos nario.

 

Asociacija Lietuvos skautija (projektas „Nuspalvink Lietuvą“)

Lietuvos skautija – didžiausia skautiška organizacija, jungianti jaunimą iš visų Lietuvos regionų. Kas dieną skautai daro gerus darbus savo aplinkoje, nes jų tikslas palikti pasaulį gražesnį negu rado. „Mes – bendruomenė“ programa skyrė lėšas trečius metus vykdomam projektui „Nuspalvink Lietuvą“, kurio pagrindinė idėja – skatinti jaunesnių bendruomenės narių rūpinimąsi kitais, padedant, tvarkant namus, suteikiant daugiau spalvų Lietuvos miestams ir rajonams. „Nuspalvink Lietuvą“ projekto metu 2018 metais šimtmetį minintys skautai pagelbėjo 4 vargingai gyvenančioms šeimoms ir senoliams, kurie gyvena mediniuose namuose. Atliko namo renovaciją - nudažė namus ir taip skatino savanorystę ir kartų bendravimą. Bendruomenės, kuriose vyko projektas, aktyviai jungiasi prie kitų siūlomų akcijų ir toliau vykdo savo aplinkos tvarkymą.

 

Anykščių Naujų vėjų" bendruomenė (projektas „Gyvenimo ratas“)

Projekto „Gyvenimo ratas“ metu vietoje daugiametės nenaudojamos pievos, Anykščių miesto parko dalyje, sukurtos tvarkingos, ornamentiškos, baltų simbolika ir gamtine žemdirbyste paremtos centrinės kompozicijos - žaliosios erdvės – pakeltos lysvės, kurių centre buvo pastatytas tipis, kuri stapo bendruomenės susibūrimo vieta. Taip pat įrengti Kneipo refleksoterapiniai sveikatingumo takai, leidžiantys minimaliomis priemonėmis pagerinti miesto bendruomenės sveikatą. Prie viso šio komplekso pastatyti keturi suoliukai ir įrengta viena šiukšliadėžė. Įgyvendintas pagrindinis projekto tikslas - sukurti žalią, neformalią susitikimų/veiklos erdvę Anykščių miesto bendruomenei, skirtą bendrauti, kurti bei suburti įvairių kartų atstovus, gerinti jų sveikatą bei ryšį su gamta.

2018 metų Mes bendruomenė nugalėtojo Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenės projekto atidarymo renginys

Asociacija „Kauno Tvirtovė" (projektas „Šviesa Parake“) dar vykdomas...

Projekto tikslas yra elektrifikuoti caro statytos Kauno Tvirtovės Parako sandėlį. Esant šviesai, būtų galimybė tvarkyti ir lauką, ir vidų. Šaudmenų sandėlis yra didžiajai daliai aplinkinių gyventojų svarbi vieta nuo pat vaikystės. Sovietiniais laikais tai buvo uždara teritorija, saugoma kareivių. Parako sandėlis yra Kauno tvirtovės dalis, pastatytas 1894 m. Daugiau kaip 20 metų jis buvo užmirštas, šiukšlinamas ir nenaudojamas. Kauno savivaldybei perėmus iš Turto banko ir patikėjimo teise perdavus Kauno Tvirtovės parkui, dabar asociacija turi galimybę tvarkyti Parako sandėlį. Tvarkymosi darbai suvienijo visas Šančių bendruomenės amžiaus grupės, visi aplinkiniai gyventojai nori kaip galima greičiau šią įstabią vietą paversti tinkama naudojimui..

 

Rumšiškių veiklos centras „Kokalnis" (projektas „Mus vienija fontanas“) dar vykdomas...

Šis projektas sprendžia Rumšiškių miestelio gyventojų bendruomenės sutelktumo, skirtingų kartų bendravimo problemą. Miestelio centre, šalia kultūros centro, Rumšiškių buities muziejaus administracinio pastato, mokyklos ir seniūnijos yra didelė centrinė aikštė, kurioje prieš dvidešimt metų veikė nuostabus fontanas, tačiau šiandien jis neveikia, o aikštė yra apleista ir mažai lankoma miestelėnų. Taigi, šio projekto tikslas yra sukurti, traukos objektą, kuris ne tik simboliškai perteiks miestelio išskirtinumą, bet ir sukurs epicentrą, kuris burs visų kartų gyventojus į miestelio centrinę aikštę bendrauti, švęsti įvairias bendruomenės šventes. Fontano poreikis miestelio gyventojams nėra atsitiktinis. Už „Mes – bendruomenė“ 2018 metų konkurse laimėtas lėšas bus restauruotas Rumšiškių mietelio centre esantis fontanas.