Esi talentingas mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo ar inovacijų srityje? O gal pažįsti tokių? Tuomet nepamiršk: 2020 m. „Lietuvos Maximalistų“ atranka startuos birželio mėnesį.
Pildykite paraišką jau dabar!

„Lietuvos Maximalistai“ 2019

Šiais metais 1-12 klasių moksleiviai pretendavo į 70 tūkst. eurų „Lietuvos Maximalistų“ stipendijų fondą 2019-2020 mokslo metams. Daugiau nei 60 moksleivių tapo „Maximalistais“ ir visus ateinančius mokslo metus kas mėnesį gaus 75 ir 150 eurų vertės stipendijas. Į stipendijas pretendavę moksleiviai buvo vertinami aštuoniose kategorijose: mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo.


Vertinimo komisijoje dirbo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Antanas Mikalauskas, Lietuvos Kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, VGTU strateginės partnerystės prodekanė ir MOSTA centro Politikos analitikė Milena Medineckienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkė Justina Aglinskaitė ir prekybos tinklo „Maxima“ atstovai.


Šiemet – jau 17 metų, kai prekybos tinklas „Maxima“ stipendijomis skatino talentingus ir pažangius šalies moksleivius. Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau įmonės vykdytų švietimo paramos programų. Jos tikslas – stipendijomis paskatinti gabiausius ir talentingiausius šalies vaikus siekti užsibrėžtų tikslų bei puoselėti savo talentus.


Turite klausimų? Rašykite: maximalistai@maxima.lt

„Lietuvos Maksimalistai" 2019 konkurso nugalėtojai.

2019 m. apdovanojimų akimirkos

Daugiau nuotraukų rasite ČIA.

„Lietuvos Maximalistai“ 2018

Šiemet dėl „Šimtmečio Maximalisto“ vardo varžėsi daugiau nei 500 moksleivių iš visos Lietuvos. Stipendijas pelnė mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo srityse tikslus puoselėjantys 74 moksleiviai. 
Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau įmonės vykdytų švietimo paramos programų. Jos tikslas – stipendijomis paskatinti gabiausius ir talentingiausius šalies vaikus siekti užsibrėžtų tikslų bei puoselėti savo talentus. „Lietuvos Maximalistų“ alumnais yra tokie Lietuvą garsinantys sportininkai ir menininkai kaip Giedrius Titenis, Martynas Levickis, Evelina Sašenko ir daugelis kitų. 

„Lietuvos Maksimalistai" 2018 konkurso nugalėtojai 

2018 m. apdovanojimų akimirkos

„Lietuvos Maximalistai“ 2017

Šiais metais stipendiją gauti siekė beveik 500 vaikų iš visos Lietuvos nuo 1 iki 12 klasės, o stipendijų fondui buvo skirta net 50 tūkst. eurų. Mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo srityse moksleivius vertinusi komisija atsižvelgė ne tik į vaikų pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bet ir jų pačių motyvacinius laiškus.

Net 60 stipendijų laimėtojų gautus pinigus planuoja panaudoti skirtingiems, tačiau labai ambicingiems  tikslams įgyvendinti. Mokslo srityje antrą kartą „Lietuvos Maximalistų“ stipendiją gavęs Gilbertas Umbražūnas gautus pinigus ketina investuoti į gamtos mokslų studijas viename geriausių pasaulyje – Kembridžo universitete. Sporto srityje premija apdovanotas dailiojo čiuožimo atstovas Deividas Kizala laimėjimą skirs savo ir partnerės pasiruošimui olimpinėms žaidynėms. O vienas iš jauniausių stipendijų laimėtojų – 12-metis akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi svajoja diriguoti simfoniniam orkestrui. Nepaisant savo jauno amžiaus Mantas jau yra 40-ies tarptautinių muzikos konkursų Lietuvoje ir užsienyje nugalėtojas, koncertavęs daugelyje pasaulio šalių, ir grojęs su Martynu Levickiu.
 

2017 m. apdovanojimų akimirkos

„Lietuvos Maximalistai“ 2016

Šiais metais programa buvo praplėsta. Pretenduoti į stipendiją galėjo visi 1–12 klasių moksleiviai. Džiaugiamės, kad kasmet stipendininkų būrys vis gausėja. Praeitais metais stipendijas gavo 47 moksleiviai, 2016 metais tokių turime net 61. Šių metų stipendininkų būrys labai prasiplėtė nuolatinio pažangumo srityje. Didžiuojamės Lietuvos moksleiviais, siekiančiais pasiekimų visose aštuoniose srityse.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, visus stipendininkus bei jų tėvelius pakvietėme į Lietuvos MAXIMALISTO dieną, kurios metu MAXIMALISTAI lankėsi Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, Jungtiniame gyvybės centre, eksperimentavo su „Mėgintuvėlio“ komanda, žaidė su lazeriais. Šventinę dieną vainikavo diplomų bei dovanų įteikimas, komisijos narių sveikinimai, įspūdinga projekto ambasadoriaus Martyno Levickio muzikinė akimirka, daugkartinio pasaulio ir Lietuvos, radijo  bangomis valdomo akrobatinio lėktuvėlio Donato Paužuolio pasirodymas, įkvepiantis nesustoti ir kilti vis aukštyn. Renginį vedė bei susirinkusiems svečiams dainavo Jurgis Brūzga su grupe.
 

2016 m. apdovanojimų akimirkos

„Lietuvos Maximalistai“ 2015

2015 m. pažangūs moksleiviai buvo itin aktyvūs: sulaukta daugiau nei pusė tūkstančio paraiškų stipendijoms gauti, aktyviausi buvo 6-tų ir 11-tų klasių moksleiviai. Daugiausiai paraiškų tradiciškai atsiuntė didžiųjų šalies miestų moksleiviai – Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos. Aktyvumu išsiskyrė ir Radviliškio, Marijampolės bei Panevėžio moksleiviai.

Dėl stipendijų moksleiviai varžėsi aštuoniose srityse – mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo. Paanalizavus šių metų kandidatų į stipendijas paraiškas paaiškėjo, jog stipriausiai moksleiviai jaučiasi mokslo ir sporto srityse, į šios srities stipendijas pretenduoja daugiau nei trečdalis visų paraiškas pateikusių moksleivių. Aktyvumas nuolatinio pažangumo ir muzikos kategorijose vejasi kitas populiariausias sritis, į šių minėtų sričių stipendijas pretenduoja penktadalis moksleivių. Mažiausiai dėmesio šiais metais sulaukė inovacijų bei ekologiškumo kategorijos.

Balandį paskelbta nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai 2015“ prie finišo priartėjo rugpjūčio 13 d. – komisijos posėdžio metu buvo išrinkti net 47 programos laimėtojai. Laureatai iš visų aštuonių kategorijų visus ateinančius mokslo metus gaus 150 eurų pagrindines arba 75 eurų skatinamąsias stipendijas.

Programą vainikavo 2015 metų laureatams skirtas renginys. Specialiai jiems papuoštu autobusu Maximalistai keliavo po Vilnių, vedami „gido“ renginio vedėjo Igno Krupavičiaus. Pirmiausia apsilankė Vilniaus universiteto centriniuose rūmuose, kur ekskursijos pabaigoje dalyvavo diskusijoje su lenktyninku Benediktu Vanagu bei skristi į dangų paleido savo karščiausias svajones. Vilniaus televizijos bokšte jų laukė netikėta pramoga – kartu su virtuvės šefu Alfu Ivanausku bei „Virtuvės mitų griovėjais“ smalsūs Maximalistai susipažino su molekuline virtuve. Taip pat laureatai turėjo neeilinę galimybę pasivaikščioti po Nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisius, slapčiausius tarnybinius koridorius ir net pasidarbuoti teatro dekoracijų dirbtuvėse, kuriose gamino sėkmę nešančius aitvarus. Dieną vainikavo piknikas Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose, kur Maximalistų laukė ir jų tėvai, programos komisijos nariai, gausūs sveikinimai bei įspūdingo dydžio tortas.
 

2015 m. apdovanojimų akimirkos

2014 m. apdovanojimų akimirkos