Antrus metus besitęsiantis bendradarbiavimas džiugina kupiškėnus: išplėsta laisvalaikio zona prie marių
2018 m. vasario 26 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Didėjant jaunimo įsitraukimui į virtualią realybę, miestai atsigręžia į laisvalaikio zonų plėtrą. Kupiškio savivaldybė, siekdama paskatinti jaunus žmones daugiau laiko praleisti gryname ore, penktadienio popietę atidarė išplėstą laisvalaikio zoną prie marių. Antrą kartą iš eilės „Maximos“ iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ laimėtojais tapę kupiškėnai šiemet išplėtė pernai pradėtą kurti laisvalaikio zoną prie marių. Atnaujintos erdvės privalumais galės naudotis visi miestelio gyventojai – treniruoklių aikštelė pritaikyta negalią turintiems asmenims. Projektui įgyvendinti miesto savivaldybė iš „Maximos“ gavo daugiau nei 8 300 eurų.

Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė, įsitikinusi, kad kuriant erdves, kuriose gali susitikti ir bendrauti vietiniai gyventojai, skatiname savo šalies vienybę. „Neabejoju, jog Kupiškio savivaldybės sprendimas sukurti erdvę, vienijančią visus vietos gyventojus, svariai prisidės prie gražios kupiškėnų bendruomenės ateities. Tikiu, kad kuriant zonas, kuriose gali susitikti skirtingos visuomenės grupės, vienijamos to paties intereso – noro praleisti laisvalaikį aktyviau – skatiname prasmingą gyventojų bendravimą“, – apie „Mes – bendruomenė“ programos teikiamą naudą vietos gyventojams kalba K. Meidė.

Anot projekto iniciatorių, matyti, jog užpernai, bendradarbiaujant su „Maxima“, įrengta laisvalaikio zona buvo itin palankiai priimta vietos gyventojų: „Kupiškio marių laisvalaikio zona yra mėgstama jaunimo susibūrimų, kultūrinių renginių, sporto švenčių bei aktyvaus poilsio vieta. Drauge su jau antrus metus mums padedančiais projekto rėmėjais – „Maxima“ – siekiame gerinti erdvės infrastruktūrą ir plėtoti sėkmingai startavusią iniciatyvą“, – apie projekto plėtrą pasakoja Kupiškio meras Dainius Bardauskas.

Kuriant laisvalaikio erdvę, pirmiausiai, buvo siekta spręsti neįgaliųjų integracijos į visuomenę problemą. Tam aikštelėje buvo pastatyti specialūs treniruokliai, skirti viršutinių kūno raumenų lavinimui. Taip pat nuo šiol prie marių įkurtoje erdvėje, visi kupiškėnai galės išbandyti jėgas žaidžiant stalo tenisą, o norintys įdomesnių atrakcijų – interaktyvų dviračių treką. Šis žaidimas jungia fizinio judrumo, reakcijos lavinimo ir kompiuterinio žaidimo elementus, tad yra itin mėgstamas vaikų bei jų tėvelių.

„Auga naujoji karta, greitai lemsianti kokia Lietuva bus rytoj. Tikime, kad mūsų inicijuotas projektas svariai prisidės prie jaunimo užimtumo didinimo, skatinant jį burtis draugėn, aktyviai leisti laisvalaikį, užsiimti sportu, atrasti naujus pomėgius ir tiesiog bendrauti. Gerinant miesto infrastruktūrą, organizuojant įdomų ir turiningą laisvalaikį, norime sudaryti palankias sąlygas jaunimui kurtis ir gyventi Kupiškio mieste. Suderinus poilsį, sportinę, kultūrinę bei bendruomeninę veiklą, tikimės, jog Kupiškio marių laisvalaikio zona taps traukos objektu ne tik vietiniams gyventojams, bet ir miesto svečiams“, – apie projekto svarbą bendruomenei kalba D. Bardauskas.

„Mes – bendruomenė“ programa gimė iš vieno svarbiausių „Maximos“ socialinės atsakomybės principų – siekio būti geru kaimynu. Šia iniciatyva „Maxima“ prisideda prie vietos bendruomenių aplinkos tvarkymo, infrastruktūros vystymo, didesnio gyventojų užimtumo.

Programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojams prekybos tinklas „Maxima“ skiria 70 proc. idėjai įgyvendinti reikalingo finansavimo. Pirmasis projektas sėkmingai įgyvendintas Marijampolėje, Pašešupio parke, kur praėjusių metų lapkritį buvo atidaryta išskirtinė laipiojimo erdvė „Zet‘ų uolos“. Naujus metus atsinaujinęs pasitiko ir Rokiškis, čia Liongino Šepkos parke buvo įkurta jaunimo erdvė. Sausio mėnesio pabaigoje džiaugėsi ir šilališkiai, atidarę pirmąją lauko treniruoklių aikštelę mieste. Vasarį Nidoje taip pat buvo atidarytos jachtų dirbtuvės ir treniravimosi erdvė. Pavasarį atsinaujinęs pasitiks ir Vilniaus Pilaitės mikrorajonas, kur bus įkurta futbolo aikštelė. 

Apie bendrovę „Maxima LT“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: