Atšilus orams gyventojai puolė rūpintis sodais ir namų aplinka
2015 m. balandžio 28 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Šiemet savo sodus ir terasas lietuviai pradėjo gražinti anksčiau ir gausiau nei įprasta – kur kas daugiau nei pernai perka įvairių sodinukų, žemių substratų ir kitų lauko prekių. Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, daugumos sodinukų ir lauko prekių pardavimai šiais metais jau viršija bendrus visų praėjusių metų pardavimus. Pastebima, kad lauko prekėms šiemet išleidžiama maždaug dešimtadaliu daugiau – aktyviau perkami retesni, įdomesni ir brangesni augalai.

„Šiemet prekyba lauko prekėmis muša aktyvumo rekordus. Gyventojai anksčiau nei įprasta šiuo sezonu suskubo įsirengti ar sutvarkyti daržus ir vaismedžių sodus, apsisodinti namų aplinką. Be to, gražesnės aplinkos kūrimui šiemet jie skiria daugiau lėšų, ieško aukštesnės kokybės prekių. Manome, kad tam įtakos turi pasibaigęs griežto taupymo rėžimas įvedus naująją valiutą. Akivaizdžiai pasiteisino ir mūsų pastangos pasiūlyti daugiau ir įvairesnių prekių už gerą kainą – aktyviai važinėjome po įvairias parodas, tad šiemet turime naujų tiekėjų ir nemažai jų siūlomų naujienų, kurios jau sulaukė pirkėjų dėmesio“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Prekybos vadovas Norbertas Žioba.

Populiariausių lauko augalų dešimtukas prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse šiais metais – vaiskrūmio sodinukas, spygliuočių rinkinys, rododendras, puskiparisis, tuja, šilauoguogių krūmelis, magnolija, braškė, serbentas ir vaismedžio sodinukas.

Vien tik įvairių tujų šiais metais jau parduota beveik 8,5 tūkst. vienetų. Tai beveik dvigubai daugiau nei pernai per visus metus. Tiek pat jau parduota ir puskiparisių. Perkami ir palyginti brangūs, bet labai dekoratyvūs augalai – buksmedžiai. Specialiu vieno pirkėjo užsakymų jų atsivežta ir vien jam parduota daugiau nei tūkstantis vienetų šių augalų.

Iš žydinčių lauko augalų šiemet itin išpopuliarėjo magnolijos. Šiemet jų jau nupirkta šešis kartus daugiau nei pernai per visus metus.

Pasiteisino ir dar kelios šių metų naujovės. Paprastojo lazdyno sodinukų pirkėjai šiemet įsigijo jau beveik 1,5 tūkst. vienetų. Nauji tiekėjai šiemet tiekia ir sparčiai populiarėjančius serbentų, agrastų, šilauogių, gervuogių, spanguolių, braškių, baltųjų braškių, avietinių braškių, dygliuotojo ožekšnio, sodinukus. Būtent vaiskrūmių sodinukų populiarumas nuosekliai auga jau kelerius pastaruosius metus.
Iš kitų lauko prekių tarp perkamiausių – įvairių rūšių žemė augalams sodinti. Pačios populiariausios jų rūšys – kompostuota durpinė žemė kambariniams augalams, įvairi žemė kapų tvarkymui ir universalus organinis kompostas. Vien pastarojo šiemet parduota daugiau nei 4 tūkst. vienetų maišų – dvigubai daugiau nei pernai per visus metus.

Šiuo metu „Maxima“ prekybos tinklui priklauso 230 veikiančių parduotuvių Lietuvoje, kuriose kasdien apsiperka daugiau nei 0,5 mln. pirkėjų.

Pasidalink: