Augalų persodinimas su „Maxima“: kai namuose žalia, pavasaris ateina greičiau!
2018 m. balandžio 06 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Pavasaris – geriausias metas persodinti kambarinius augalus, kad jie vešėtų ir džiugintų ištisus metus. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pavasarį sulaukia daugiausiai pirkėjų, kurie domisi kambarinėms gėlėms skirtomis prekėmis arba planuoja atnaujinti gėlynus lauke. Specialistai siūlo kelis patarimus, į ką reikėtų atsižvelgti persodinant kambarinius augalus.

Pernai „Maximos“ asortimente buvo per 1500 skirtingų pavadinimų prekių, susijusių su kambario ir lauko augalų sėja ir sodinimu. Todėl ilgainiui išryškėjo tendencijos, kokių gėlių žiedais ir žaluma lietuviai labiausiai mėgsta puošti savo namus, kokių daržovių daigams pirmiausia ruošia savo šiltnamius.

„Iš vazoninių gėlių pernai daugiausia parduota kalankių, taip pat rožyčių ir sanpaulijų. Per tris šių metų mėnesius tendencijos išliko panašios – pirkėjai vėl perka vazonines rožytes, kalankes ar Algimanto Žemaičio ūkyje užaugintus hiacintus – malonus šių ryškių gėlių kvapas iškart pasklinda namuose“, – sako „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė. Pasak jos, į pirkėjų namus šiemet iškeliavo daugiau negu 40 tūkstančių vazonėlių su kvapniaisiais hiacintais.

Populiarūs natūralūs substratai ir trąšos

V. Drulienės teigimu, daug klientų dėmesio sulaukia ir įvairūs substratai. „Iš gausaus asortimento pirkėjai moka atsirinkti, kas geriausiai tinka jų namų augalams. Ant kiekvienos pakuotės galima rasti išsamią informaciją ir rekomendacijas“, – pabrėžia „Maximos“ komercijos vadovė ir priduria, kad šiemet prekybos tinklas augalų mylėtojams siūlo substratus ir natūralias trąšas iš Latvijos, kurios savo efektyvumu pranoksta chemines trąšas ir leidžia atsisakyti bet kokių cheminių preparatų naudojimo rūpinantis augalais.

„Vis daugiau žmonių stengiasi, kad aplinka būtų švari, saugi ir sveika, taip pat renkasi natūralų ir ekologišką maistą. Tad mūsų sukurti produktai padeda kurti žalią ir natūralią aplinką, užsiauginti ekologiškų daržovių ar ryškiai žydinčių gėlių“, – teigia Kasparas Purlacis, „Green-PIK LAT“, tiekiančios „Maximos“ parduotuvėms natūralius substratus bei trąšas, vadovas.

Latvišką produkciją, kurios gamybos procese dalyvauja unikalūs komposto sliekai „Staratel“, naudoja gėlininkai, profesionalūs ūkininkai ir sodininkystės entuziastai įvairiose pasaulio šalyse, o Lietuvai skirti substratai ir trąšos yra pritaikytos mūsų šalies klimato sąlygoms ir vyraujančiam dirvožemio tipui.

Patarimai augalų persodinimui

„Green-PIK LAT“ vadovas K. Purlacis sako, kad konkrečiai kambarinių augalų rūšiai parinktas natūralus substratas, tinkamo dydžio vazonas ir nuosekliai atliktas darbas užtikrins žaluma alsuojančią augalų harmoniją ir kambaryje, ir gėlyne prie namų. Planuojant kambarinių gėlių persodinimą specialistas siūlo atsižvelgti į kelis svarbius aspektus:


Persodinimo rinkinys: visiems atvejams

„Jeigu persodinimui skiriate pakankamai laiko, pasiruošiate naują vazoną, substrato ir vietą, kurioje atliksite darbą – viskas turėtų pavykti sklandžiai“, – įsitikinęs K. Purlacis. O norintiems savo gėlėmis pasirūpinti dar greičiau ir paprasčiau prekybos tinklo „Maxima“ tiekėjas siūlo išbandyti specialų rinkinį „Imk ir sodink!“. Rinkinį sudaro gėlėms skirtas substratas ir vazonas su kilimėliu. Į vazonėlį su natūraliu, ekologišku žemės mišiniu galima persodinti kambarinę gėlę, taip pat pasodinti arba pasėti lauko gėlynui skirtų augalų.

Lygiai taip pat sėkmingai „Imk ir sodink!“ galima naudoti prieskoninių žolelių auginimui. Anot K. Purlacio, šiame rinkinyje yra viskas, ko reikia augalui vešėti ir žydėti. Todėl augalų specialistas iš Latvijos džiaugiasi, kad „Imk ir sodink!“ galės išbandyti ir Lietuvos gyventojai – šis rinkinys šiemet papildė „Maximos“ asortimentą.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 245 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: