Daržovės ir vaisiai šiemet – pigesni nei pernai, jų perkama daugiau
2015 m. birželio 22 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, šiuo metu daržovės ir vaisiai maždaug 6 proc. pigesni nei birželio pradžioje praėjusiais metais. Tai lemia prekybos optimizavimas – naujų, pigesnių tiekėjų paieška bei gausesnis nei pernai kai kurių daržovių ir vaisių derlius.

„Daržovės ir vaisiai yra vienos svarbiausių maisto prekių šiandienos pirkėjams, jų kasdienės mitybos dalis. Vaisių ir daržovių skyriai parduotuvėse – vieni dinamiškiausių, kuriuose pasiūla labai priklauso nuo sezono. Dėl to skiriame iš tiesų daug laiko ir pastangų, kad visus metus vaisių ir daržovių pasiūla atitiktų pirkėjų poreikius – skyriai būtų gausūs šviežių gėrybių, vyrautų sezoninis Lietuvos bei užsienio augintojų derlius už kuo palankesnę kainą“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Prekybos vadovas Norbertas Žioba.

„Maxima“ duomenimis, šiemet, palyginus su pernai, birželį labiausiai, daugiau nei 60 proc., pigo persimonai ir ananasai. Dėl gausesnio derliaus perpus šiemet pigo granatai bei paprikos, apie 40 proc. – lietuviški ilgavaisiai agurkai bei kiviai. Gausiau šiemet užderėjo ir bulvės bei pievagrybiai, todėl dešimtadaliu mažėjo ir jų kainos.

„Maxima“ duomenys rodo, kad daržovių ir vaisių pirkėjų krepšeliuose – nuolat daugėja. Šiemet šviežios daržovės ir vaisiai sudaro ketvirtadalį visų kasdienių pirkėjų perkamų prekių. Tarp populiariausiųjų – bananai, obuoliai, apelsinai, bulvės, morkos, svogūnai, pomidorai, agurkai, arbūzai ir melionai. Lietuviai taip pat atranda ir į savo racioną vis dažniau įtraukia ir avokadus.

Stebint vaisių ir daržovių kiekinius pardavimus, didžiausias augimas šiemet fiksuojamas ankštinių ir stiebinių daržovių grupėje. Jų, lyginant šių metų birželį su pernai metų, parduota net tris kartus daugiau. Beveik 2,5 karto daugiau šiemet klientai į krepšelius deda ir kivių bei paprikų. Beveik dvigubai išaugo ir ananasų bei avokadų pardavimai. Perpus augo ir bananų bei granatų pardavimai.

Pastebima, kad vaisių ir daržovių skyriuose pirmenybė teikiama sezoninėms gėrybėms, ypač – Lietuvoje užaugintoms, kurios „Maxima“ parduotuvėse išskiriamos specialiu „Užauginta Lietuvoje“ ženklu. Šaltuoju metų sezonu perkami ir kitose šalyse užauginti vaisiai bei daržovės, tačiau pavasarį ir rudenį itin laukiamas lietuviškų gėrybių derlius. Šiuo metu itin perkami švieži naujo derliaus lietuviški agurkai, ridikėliai, salotos.

Šiuo metu „Maxima“ prekybos tinklui priklauso 231 „Maxima“ parduotuvės Lietuvoje, kasdien jose apsiperka daugiau nei 0,5 mln. pirkėjų. „Maxima“ duomenimis, kiekvieną dieną tinklo parduotuves pasiekia iki 20 pilnutėlių mašinų daržovių.

Pasidalink: