Daržovių ir vaisių suvartojimas šalyje ir toliau auga
2015 m. kovo 16 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, pernai metais žymiai išaugęs daržovių ir vaisių suvartojimas tinklo parduotuvėse ir toliau išlaiko augimo tendenciją. Daugiausia įtakos šiuo metu augančiam daržovių ir vaisių populiarumui turi parduotuves pasiekęs naujo sezono derlius, taip pat didėjantis pirkėjų susidomėjimas sveika mityba bei toliau krentančios kai kurių daržovių bei vaisių kainos. Pastaruoju metu per dieną „Maxima“ prekybos tinkle įvairiausių vaisių ir daržovių parduodama daugiau nei 300 tonų.

Praėjusiais metais vidutiniškai 13 proc. krito daugumos daržovių ir vaisių kainos. Ši kainų mažėjimo tendencija išsilaiko iki šiol. „Maxima“ duomenimis, šių metų vasario–kovo mėnesiais beveik trečdaliu pigo kaulavaisiai, penktadaliu – bulvės, ankštinės, grūdinės, stiebinės daržovės, ananasai ir kiti egzotiniai vaisiai. Kiek mažiau pigo ir kokosai bei kiti švieži riešutai, uogos, paprikinės ir svogūninės daržovės, vynuogės, arbūzai, melionai ir citrusiniai vaisiai.

„Šiuo metu pamažu pinga ir pomidorai bei agurkai, nes prasideda jų sezonas Olandijoje ir Lenkijoje, šyla oras pietuose. Pastaruoju metu pigo ir burokėliai, vis dar pigios praėjusių metų derliaus bulvės, nors jų atsargos jau senka. Vis tik kai kurios daržovės ir vaisiai, baigiantis praėjusių metų derliui, šiuo metu ir kiek brangsta – tai morkos, kopūstai“, – sako bendrovės „Maxima LT“,  UAB Komercijos vadovė Nijolė Penkovskienė.

„Maxima“ duomenimis, vasario–kovo mėnesiais, kai parduotuves buvo pasiekusi dar tik dalis naujo derliaus daržovių ir vaisių, perkamiausi buvo bananai, apelsinai, baltagūžiai kopūstai, obuoliai, morkos, bulvės, svogūnai, ilgavaisiai agurkai, slyviniai ir smulkiavaisiai pomidorai, didieji greipfrutai „pomelo“, citrinos, kriaušės, avokadai, kininiai kopūstai, dideli mandarinai, gūžinės salotos, brokoliai, virti burokėliai, raudonosios paprikos ir kiviai. Vien bananų šiemet vasario–kovo mėnesiais parduota 900 tonų, 621 viena tona apelsinų ir 422 tonos baltagūžių kopūstų. Vasario mėnesį prekybos tinklas fiksavo ir išaugusį citrusinių vaisių ir imbierų pardavimų augimą – juos gyventojai pirko gausiau, norėdami sustiprinti imunitetą.

Pasak N. Penkovskienės, šiuo metu sparčiausiai populiarėjančios daržovės „Maxima“ parduotuvėse – naujo derliaus šviežių ridikėlių ryšulėliai, įvairios salotos, svogūnų laiškai, šviežios bulvės ir kopūstai. Šiuo metu „Maxima“ parduotuvėse galima įsigyti šviežių morkų, svogūnų – baltų ir raudonų, baltųjų ridikėlių ryšulėliais, raudonųjų ropių ryšulėliais, mažųjų baklažanų, įvairių salotų, prieskoninių žolelių. Itin perkami ir kovo pradžioje pirmieji prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse pasirodę lietuviški ilgavaisiai agurkai. Asortimentas nuolat gausiai pildomas ir kitomis Lietuvoje bei kitose šalyse užaugintomis daržovėmis. Kovo pabaigoje lentynose pirkėjai jau galės rasti ir šviežių lietuviškų trumpavaisių agurkų, o balandžio pabaigoje pasirodys ir pirmieji lietuviški pomidorai.

„Maxima LT“ Komercijos vadovės teigimu, vaisių ir daržovių kokybę pirkėjai labai sieja su kilme, todėl ypatingas dėmesys „Maxima“ parduotuvėse skiriamas lietuviškoms daržovėms ir stengiamasi sudaryti pirkėjams galimybę jų įsigyti, vos užderėjus. Užtikrinant daržovių bei vaisių šviežumą, „Maxima“ parduotuvių lentynas daržovės bei vaisiai pasiekia per maksimaliai trumpą laiką: lietuviški – tą pačią dieną, atvežti iš svetur – per 2–5 dienas, priklausomai nuo šalies, iš kurios jie transportuojami.

Šiuo metu „Maxima“ prekybos tinklui priklauso 229 „Maxima“ parduotuvės Lietuvoje, kasdien jose apsiperka daugiau nei 0,5 mln. pirkėjų. „Maxima“ duomenimis, kiekvieną dieną tinklo parduotuves pasiekia iki 20 krovininių automobilių daržovių bei vaisių.

Pasidalink: