Dizainerių kurti drabužėliai ankstukams – jau „Maximose“
2015 m. balandžio 20 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves Vilniaus ir Kauno „Akropoliuose“ jau pasiekė Lietuvos dizainerių kurti drabužėliai neišnešiotiems kūdikiams. Aukštos kokybės, vien tik iš natūralių audinių pasiūti drabužėliai, kurių yra 15 skirtingų rūšių, skirti vos 40–44 cm siekiantiems kūdikiams. Iki šiol neišnešiotų kūdikių susilaukusios šeimos susidurdavo su problema, nes tokio dydžio drabužėlių pasiūlos Lietuvoje nebuvo.

„Kai pati pagimdžiau neišnešiotą nė kilogramo nesiekiančią dukrytę ir susitaikiau su mintimi, kad mūsų pradžia bus kiek kitokia, susidūriau su kita problema – tokio mažumo kūdikių nebuvo, kuo rengti. Visus drabužėlius reikėjo specialiai megzti ar siūti, nes neišnešiotukams reikia išskirtinai kokybiškų audinių ir išvirkščių siūlių – kiekvienas neapgalvotai prisiūtas segtukas ar dygsnis gali juos sužeisti. Be galo džiaugiuosi, kad drauge su partneriais pagaliau išspręsime šią problemą“, – sakė Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ pirmininkė Asta Speičytė-Radzevičienė.

Dizainerių kurtų drabužėlių neišnešiotų kūdikių susilaukusios šeimos jau gali įsigyti Vilniaus ir Kauno „Akropolio“ prekybos centruose įsikūrusiose „Maxima“ parduotuvėse, kūdikių prekių skyriuose.

„Neišnešiotukams skirtų rūbelių pasiūlos Lietuvoje nebuvo, todėl džiaugiamės, kad galėsime pirmieji pasiūlyti jų savo parduotuvėse ir greta finansinės paramos „Ansktukams“, kurią kartu su savo pirkėjais teikiame antrus metus iš eilės, galėsime padėti dar ir taip“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Įvaizdžio departamento vadovė Inga Romanovskienė.

Kolekcijas neišnešiotiems kūdikiams kūrė ir prie paramos projekto „Ansktukai“ prisijungė keturios Lietuvos dizainerių komandos – „Dressed in Green“ kūrybinė komanda, „Hello Moon“ dizainerės Viltė Martusevičienė ir Aušra Kačinskaitė, „Me and Mine“ dizainerė Armantė Kavaliauskė ir „Manoko“ prekės ženklo dizainerė Marija Valeškaitė. Pastarasis prekės ženklas priklauso tekstilės gaminių vaikams gamintojai „Korlėjai“, kurios meistrės pasiuvo ir visą „Ansktukų“ kolekciją.

Kurdamos drabužius per anksti gimusiems kūdikiams dizainerių komandos viską apgalvojo iki smulkiausių detalių – pradedant audiniais, baigiant minkštomis išvirkščiomis siūlėmis, kurios ankstukams – tiesiog būtinos. Pasirinkti audiniai – išskirtinai tik natūralių pluoštų: chemiškai balikliais ar dažais neapdorotos medvilnės bei merino vilnos. Visi spaudai ant drabužėlių dėti šilkografijos būdu nekenksmingais, vandens pagrindu kurtais, dažais. Dėl neišnešiotukų ypatybių – itin jautrios odelės – gaminiai pasiūti taip, kad visos siūlės išeitų į išorę.

Suprasti neišnešiotų kūdikių ir jų tėvų poreikius kai kurioms „Ankstukų“ kolekciją kūrusioms dizainerėms padėjo asmeninė patirtis. Pavyzdžiui, „Hello Moon“ dizainerė V. Martusevičienė pati užaugino du ankstukus, dėl to kurti drabužius ankstukams jai, kaip sako pati autorė – svarbu ir artima. Kūdikių poreikius puikiai išmanė ir „Manoko“ dizaineriai – jų jau daugiau nei dvidešimt metų kuriami kokybiški tekstilės gaminiai vaikams ir kūdikiams Lietuvoje geriau žinomi „Korlėjos“ vardu.

Ne vienerius metus vaikams rūbus kuria ir „Me and Mine“ dizainerė Armantė Kavaliauskė, tačiau, pasak jos, kurti ankstukams – visai kas kita. Prisidėdama prie projekto dizainerė norėjo ne tik sukurti madingus išvirkščius rūbelius, bet ir skatinti madą daryti gerus darbus. „Dressed in Green“ kūrėjų komanda projektu susidomėjo, nes jų prekės ženklo vertybės labai sutapo su „Ankstukų“. Šio ženklo atstovė Diana Jurevičiūtė sakė, kad jų prekės ženklo filosofija – rinktis gamtai draugiškus audinius ir skirti daug dėmesio visuomenei naudingai veiklai.

Apie „Ankstukus“:

Neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai“, inicijuotas neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ ir kūdikių kosmetikos gamintojo „Johnson‘s Baby“, vyksta kovo 1 d. – gegužės 3 d. visoje Lietuvoje. Specialių drabužių ankstukams kūrimas – svarbi šio etapo dalis, nes Lietuvoje iki šiol patiems mažiausiems kūdikiams skirtų rūbų rasti buvo itin sunku. Įprastai drabužių ankstukui prireikia, kai jo ūgis siekia 42–46 cm, kai išnešiotų kūdikių ūgis jiems gimus jau siekia 53 cm.

Ankstukus paremti galima perkant specialiu „Ankstukų“ akcijos ženklu pažymėtas prekes „Maxima“ prekybos centruose, aukojant akcijai skirtose dėžutėse prekybos centro kasose arba visus metus skiriant paramą SMS žinute numeriu 1670 ir pavedimu į paramos fondo sąskaitą. Pirmojo paramos projekto etapo metu ankstukams paaukoti 24,6 tūkst. eurų.

Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai“: www.ankstukai.lt.

Kontaktai: Asta Speičytė-Radzevičienė, neisnesiotukas@gmail.com, 8 615 57028.

Pasidalink: