Dovanas šiemet dovanos ne tik artimiesiems, bet ir augintiniams
2015 m. gruodžio 09 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Prekybos tinklo MAXIMA duomenimis, šiemet gyventojai kalėdinėmis dovanomis pradeda rūpintis anksčiau. Dar tik įsibėgėjant šventiniam sezonui jau fiksuojamas populiariausių dovanoms skirtų prekių pardavimų augimas. Įdomu, kad pirkėjai švenčių proga dovanas dovanoja ne tik artimiesiems, bet ir savo augintiniams.

„Pastebime, kad šiemet gyventojai didžiosioms metų šventėms pradeda ruoštis anksčiau – ne išimtis ir kalėdinės dovanos. Nors tradiciškai populiariausių dovanų sąraše ir toliau pirmauja įvairi smulki buitinė technika, vaikiški žaislai, namų dekoro prekės bei knygos, šiemet ypač didelio populiarumo sulaukia įvairūs automobilių aksesuarai. Pastarųjų pardavimai šiemet augo net 7 kartus. Taip pat prekės, skirtos augintiniams“, – sako bendrovės „Maxima LT“ prekybos vadovas Norbertas Žioba.

Šiemet taip pat itin populiaru dovanoti kosmetiką. Moterims skirtos dekoratyvinės kosmetikos pardavimai šiemet augo vidutiniškai 2,5 karto, vyriškos kosmetikos – beveik 2 kartus. 

Kaip rodo kelerių pastarųjų metų statistika, pirkėjai negaili pinigų įvairioms mažųjų dovanoms. Kasmet šventiniu laikotarpiu ženkliai išauga pliušinių žaislų, lėlių, žaislinių automobilių ir gyvūnų, taip pat populiarių konstruktorių pardavimai. Tiesa, lyginant su ankstesniais metais, šiemet pastebimai išaugo vaikiškų drabužių pardavimai – tarp jų šiltų žieminių striukių bei vaikiškų miego drabužių.

Pasak N. Žiobos, pirkėjai švenčių proga linkę apdovanoti ne tik artimuosius, bet ir savo augintinius. Juos dažniausiai lepina ne tik įvairiais skanėstais, bet ir pradžiugina miegui skirtais guoliais ar gyvūnams skirtais drabužiais. Lyginant su praėjusiais metais, šiemet gyvūnams skirtų guolių pardavimai augo 63 proc., gyvūnų aprangos  – 20 proc.

Vertinant pastarųjų penkerių metų statistiką, lietuviai labiausiai linkę dovanoti praktiškas dovanas. Iš populiariausių dovanų sąrašo net kelerius metus nesitraukia barzdaskutės, plaukų džiovintuvai, elektriniai dantų šepetėliai, virduliai ir kita smulki virtuvės technika. Taip pat, šilti pledai, patalynės komplektai, pagalvės, populiarios knygos.

Ne mažiau populiarios ir visai šeimai skirtos laisvalaikio dovanos. Švenčių proga pirkėjai dažnai dovanoja populiarius stalo žaidimus, dėliones.

Tiesa, šventinių dovanų įpakavimu šiemet pirkėjai rūpintis neskuba. Kol kas ryškesnio dovanų popieriaus, dekoratyvinių juostelių ar maišelių pardavimų augimo nepastebima. Manoma, jog tradiciškai dovanų įpakavimu pirkėjai suskubs rūpintis šventinę savaitę. Dalis pirkėjų laukia ir šventinių nuolaidų.

Prekybos tinklo MAXIMA duomenimis, kasmet šventinėms dovanoms pirkėjai išleidžia vidutiniškai apie 70 eurų. Skaičiuojama, kad nors šiemet didžiosioms metų šventėms gyventojai linkę išleisti daugiau nei pernai, dovanoms skirta pinigų suma turėtų išlikti panaši.

Pasidalink: