Dviejų gabių kupiškėnų mama išduoda paslaptį, kaip užauginti maksimalistus
2018 m. spalio 01 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Šiemet į „Lietuvos Maximalistų“ sąrašą pateko kelios poros vienodų pavardžių. Vieni iš jų – brolis ir sesuo Aušrinė ir Povilas Uckai iš Kupiškio, abu apdovanoti prekybos tinklo „Maxima“ įsteigtomis stipendijomis, dėl kurių varžėsi daugiau nei 500 moksleivių iš visos Lietuvos. Moksleivių mama Lina Uckuvienė pasakoja, kaip pavyko užauginti du gabius vaikus, tapusius 16-tosios „Lietuvos Maximalistų“ kartos atstovais. 

Stipendijas mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo srityse pelnė 74 moksleiviai. Vieni jų kolekcionuoja medalius sporto ir mokslo olimpiadose, kiti  organizuoja forumus, diskusijas ir festivalius. O brolis ir sesė Uckai – ne tik puikiai mokosi, bet ir groja keliais muzikos instrumentais, jie buvo apdovanoti pažangumo stipendijomis.

Aušrinės ir Povilo mama džiaugiasi, kad lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ įvertina ir remia talentingus ir gabius Lietuvos moksleivius. „Iš tiesų šie mokiniai įdeda daugiau pastangų už kitus, todėl yra nusipelnę įvertinimo. „Maximalisto“ stipendija tikrai paskatina stropiai besimokančius vaikus toliau siekti savo tikslų“, – sako L. Uckuvienė.

16 metų iš eilės Lietuvos moksleivius remiančio prekybos tinklo „Maxima“ vadovė Kristina Meidė šventinį vakarą apdovanodama šiemetinius „Maximalistus“ linkėjo jiems atkaklumo ir drąsos. „Visi jūs jau rašote savo pirmąsias eilutes kito Lietuvos šimtmečio istorijoje. Jūsų pasiekimai ir atkaklumas įkvepia ne tik bendraamžius, bet ir suaugusius. Tad šiandien linkiu jums – puoselėkite savo talentus, stiprinkite gabumus, nesustokite siekdami savo tikslų. Nepasiduokite, kai kelyje į pergalę bus sunkių momentų, būkite drąsūs ir veržlūs. Eikite pirmyn, siekite nepasiekiamo, nes būsimas Lietuvos šimtmetis jau yra jūsų rankose“, –  sakė K. Meidė.

Pavyko nukreipti tinkama linkme

„Maximalistų“ mama teigia, kad gerus vaikų mokslo pasiekimus lemia tai, kad nuo pat mažens pavyko juos nukreipti tinkama linkme: „Nuo pirmų dienų pavyko juos įstatyti į tinkamas vėžes. Tai buvo nuoseklus darbas, reikėjo stebėti, kad neatsirastų spragų. Dabar man jau nereikia stengtis, kad vaikai gerai mokytųsi, nuo pirmos klasės abu mokosi aukščiausiais balais. Jų nereikia versti, nes jie patys žino savo tikslą ir jo siekia“.

17 m. Aušrinė norėtų studijuoti mediciną, o 14 m. Povilas – tiksliuosius mokslus. Mama pastebi, kad tokį vaikų pasirinkimą lėmė tėvų profesijos. „Pati esu medikė, o dukra taip pat planuoja studijuoti šią profesiją. Sūnus domisi tėčio darbu – IT specialisto. Šios profesijos juos greičiausiai patraukė todėl, kad abu mato daug mūsų darbo ir atrodo, kad jis jiems patinka“, – paaiškina L. Uckuvienė.Mažas miestelis – privalumas

Pašnekovė sako, kad net gyvenat nedideliame miestelyje, vaikų užimtumas yra labai intensyvus. Nedidelė gyvenvietė turi savų privalumų – lėtesnis gyvenimo tempas leidžia daugiau laiko skirti įvairioms veikloms, nei gyvenat didmiestyje.

„Abu vaikai yra baigę muzikos mokyklą, sūnus dar lanko išplėstinį kursą šioje mokykloje, o vienuoliktokė dukra dabar daugiausiai dėmesio skiria mokslinei veiklai – lanko biomokslų būrelius, neseniai įstojo į Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto jaunųjų chemikų mokyklą Vilniuje“.

Anot L. Uckuvienės, vaikų laisvalaikis neapsiriboja tik mokslais: „Abu beprotiškai mėgsta keliauti, dukra skaito, o sūnus sportuoja – jie mėgsta viską, ką ir kiti jauni žmonės. Vaikinas ypač domisi istorija. Jo knyga prie lovos – bet kokio laikotarpio Lietuvos istorija. Net pati stebiuosi, bet sūnui geriausia dovana – istorijos knyga“.

Stipendiją investuos į ateitį

Aušrinė planas – studijuoti mediciną. Siekiant šios svajonės, reikia perskaityti  daug papildomos literatūros, tad gautą „Maximalisto“ stipendiją mergina investuos į knygas, žinynus bei naują kompiuterį. Taip pat dalį stipendijos planuoja skirti kelionėms į temines stovyklas ir konkursus. Povilas domisi ne tik tiksliaisiais mokslais, bet ir muzika. Laimėtą stipendiją jis skirs papildomos literatūros ir naujos gitaros įsigijimui.

Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau įmonės vykdytų švietimo paramos programų. Jos tikslas – stipendijomis paskatinti gabius ir talentingus šalies vaikus siekti užsibrėžtų tikslų bei puoselėti savo talentus. Šiais metais „Maxima“ talentingiems ir pažangiems šalies moksleiviams skyrė rekordinį, net 60 000 eurų, stipendijų fondą. „Maximalistų“ alumnais yra tokie žinomi Lietuvą garsinantys sportininkai ir menininkai kaip Giedrius Titenis, Martynas Levickis, Evelina Sašenko ir daugelis kitų.


   

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: