Floristas: dažniausias vyrų pasirinkimas – geltonos tulpės
2017 m. kovo 09 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Nors diskusijos kaip švęsti Tarptautinę moters dieną užverda kasmet, tačiau tradicijos įteikti moterims gėlių nesikeičia – jų pardavimai kiekvienais metais auga. O ir populiariausia gėlė išlieka ta pati – tulpė. Šių gėlių šiemet „Maximos“ parduotuvėse minėtos šventės proga buvo parduota beveik 400 tūkst. Prekybos tinkle jos kainavo dvigubai pigiau nei gėlių turguje.

„Siekiame, kad „Maximoje“ pirkėjas visada rastų reikalingiausias prekes už patrauklią kainą. Taigi ir kovo 8 dieną gėlės, kurias mėgsta ir perka mūsų pirkėjai, tinklo parduotuvėse kainavo bent dvigubai pigiau negu turguje ar specializuotuose gėlių parduotuvėse. Norėjome, kad visi nusprendusieji sveikinti moteris, galėtų tai padaryti“, – sako Vilma Drulienė, „Maxima LT“ Pirkimų departamento direktorė.

Pasak jos, populiariausių gėlių penketuke be stipriai pirmaujančių tulpių rikiavosi narcizai (nupirkta beveik 150 tūkst. vienetų), rožės (130 tūkst. žiedų), gvazdikai ir gerberos (atitinkamai 15 ir 10 tūkst. vienetų). Populiariausios dovanos moterims, kurias pirko prie gėlių simbolinę dovanėlę nusprendę pridėti pirkėjai – braškės, saldainiai ir putojantis vynas.

Floristas Antanas Mažonas priduria, jog kovo 8-osios simboliu Lietuvoje galėtų tapti geltona tulpė. „Pagal nuperkamus kiekius vienareikšmiškai laimi ir dar matyt ilgai populiariausiomis gėlėmis bus tulpės. Pastebiu, jog kai kurie pirkėjai stengiasi būti originalesni – komponuoja tulpes į puokštę su kitomis gėlėmis, ieško kitokių spalvų. Vis tik, kalbant apie tulpių spalvas, pats dažniausias vyrų pasirinkimas – geltonos tulpės“, – sako Antanas Mažonas, gėlių dizaino studijos „Floristai ant ribos“ vadovas.

Tarptautinė moters diena kovo 8-ąją švenčiama visame pasaulyje, tačiau jos minėjimo tradicijos skiriasi. Pavyzdžiui, Italijoje vyrai dovanoja mimozas, o italės stengiasi tą dieną paminėti savo draugių rate. Lenkijoje moterims dovanojamos simbolinės dovanos ir gėlės, kitose šalyse vyksta eitynės už moterų teises ar inicijuojamos diskusijos apie moterų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje.

Apie bendrovę „Maxima LT“

Bendrovė „Maxima LT“ šiuo metu Lietuvoje valdo 237 „Maxima“ parduotuves, kuriose dirba beveik 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: