Gabiausių Lietuvos moksleivių planai: Kembridžas, Olimpiada ir dirigavimas simfoniniam orkestrui
2017 m. rugsėjo 06 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Studijos Kembridže, pasiruošimas Olimpiadai, fotografijų knygos ir žaidimo leidyba bei interaktyvi paroda, dirigavimas orkestrui ir geriausio Lietuvos akordeonisto titulas – tokie šių metų „Lietuvos Maximalistų“ planai. Nacionalinę moksleivių skatinimo programą jau penkioliktus metus rengianti bendrovė „Maxima LT“ šiemet 60-čiai gabiausių Lietuvos vaikų padės siekti svajonių ir puoselėti talentus jų stipendijų fondui skirdama 50 tūkst. eurų.

„Gabūs, talentingi, atkaklūs ir ambicingi – tokie yra mūsų maksimalistai. Skaitant jų motyvacinius laiškus džiugina Lietuvos talentų bei gebėjimų įvairovė, o kartu stebina branda ir ryžtas siekti savo tikslų. Todėl mums garbė jau penkiolika metų prisidėti prie jų talentų puoselėjimo. Šie vaikai rodo pavyzdį vienmečiams savo aktyvumu ir visuomeniškumu. Išgirdus apie jų svajones bei tikslus, nekyla abejonių, kad ateities Lietuva bus jų talentų ir gebėjimų rezultatas“, – sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

Mokslo srityje antrą kartą „Lietuvos Maximalistų“ stipendiją gaunantis klaipėdietis Gilbertas Umbražūnas ruošiasi gamtos mokslų studijoms Kembridže. Būtent mokymuisi prestižiniame universitete jis ir planuoja panaudoti gautą stipendiją, o tapęs mokslininku fiziku Gilbertas norėtų grįžti į Lietuvą bei gautas žinias pritaikyti savo šalyje. „Lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas sakė, kad mūsų tauta laukia iš savo vaikų ir drąsesnių žygių. Tikiu, kad šie žodžiai išliks mano gyvenimo maksima“, – sako būsimasis mokslininkas.

Vienas jauniausių šių metų stipendijų laimėtojų – 12-metis akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi iš Palangos – instrumentu groti pradėjo 6-erių ir jau po metų dalyvavo pirmajame tarptautiniame akordeono muzikos konkurse. Dabar Manto sąskaitoje jau 40-ies tarptautinių muzikos konkursų Lietuvoje ir užsienyje laureato titulai, pasirodymas su akordeono virtuozu Martynu Levickiu, koncertai daugybėje pasaulio šalių. Jaunasis muzikantas taip pat mokosi groti fortepijonu, domisi orkestriniu dirigavimu bei kompozicija ir svajoja diriguoti simfoniniam orkestrui. „Noriu tapti geriausiu akordeonistu Lietuvoje, o gal net ir pasaulyje bei garsinti savo šalį. Užaugęs norėčiau akordeono muzikos mokyti vaikus arba studentus“, – planų neslepia talentingasis Mantas.

Sporto srityje premija apdovanotas kaunietis dailiojo čiuožimo atstovas Deividas Kizala laimėjimą skirs savo ir partnerės pasiruošimui Olimpiadai. „Lietuvos Maximalistų“ premijos padės tobulėti ir talentingiems bokso, meninės gimnastikos bei plaukimo srityse sportuojantiems vaikams.

Ekologiškumo premiją gavęs Vilniaus Žemynos gimnazijos abiturientas Lukas Kodis antrą kartą iš eilės tampa „Lietuvos Maximalistu“. Jaunasis ornitologas fotografuoja gamtą, rengia savo darbų parodas, planuoja leisti fotografijų knygą ir kuria žaidimą, padėsiantį pažinti Lietuvos paukščius. Antrą kartą inovacijų srities stipendija įvertinta Gabija Vasiliauskaitė iš Laižuvos miestelio yra patyrusi inovacijų konkursų dalyvė, skinanti laimėjimus mokslinės fotografijos ir inžinerijos srityse bei svajojanti tapti mokslininke.

Šiais metais dėl „Lietuvos Maximalistų“ vardo varžėsi beveik 500 vaikų nuo 1 iki 12 klasės. 25 laimėtojai antrą kartą iš eilės įrodo esantys verti stipendijų, o vienas jaunasis talentas „Lietuvos Maximalistu“ tampa jau trečiąjį kartą.

Mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo srityse moksleivius vertinusi komisija atsižvelgė ne tik į vaikų pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bet ir jų pačių motyvacinius laiškus.

Nacionalinę moksleivių skatinimo programą „Maxima LT“ rengia 15 metų iš eilės. Per visą šį laiką vaikų pasiekimams paskatinti bendrovė skyrė jau daugiau nei 250 tūkst. eurų. „Maximalistų“ stipendijos yra padėję tobulėti Martynui Levickiui, Evelinai Sašenko, Giedriui Titeniui ir kitiems. Švietimo ir mokslo ministerija globoja programą, kurios tikslas – stipendijomis paskatinti gabiausius vaikus siekti užsibrėžtų tikslų ir puoselėti savo talentus.

Apie bendrovę „Maxima LT“

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ šiemet mini savo 25-erių metų veiklos sukaktį. Tradicinės „Maximos“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena iš didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausias darbo vietų kūrėjas Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 238 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba beveik 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau kaip 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: