Geri kaimynai – vienas svarbiausių veiksnių renkantis gyvenamąją vietą
2015 m. liepos 10 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Lietuvos gyventojams svarbu, kas gyvena ir vyksta jų kaimynystėje, parodė bendrovės „Maxima LT“ gegužės pabaigoje – birželio pradžioje socialiniame tinkle „Facebook“ atlikta apklausa. Net apie 73 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų kaimynus įvardijo kaip vieną svarbiausių veiksnių, lemiančių gyvenamosios vietos pasirinkimą.

„Maximos“ parduotuvės veikia 73 Lietuvos miestuose, todėl kaimynystė mums – itin svarbi. Kiekviename iš šių miestų stengiamės prisidėti prie bendruomenių gyvenimo ir aplinkos gerinimo: šalia parduotuvių sutvarkome aplinką, klientų patogumui pasirūpiname ir infrastruktūra. Siekiame ir norime tapti bendruomenių dalimi, kartu gebančia ne tik kurti, bet ir puoselėti draugišką kaimynystę“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Būtent infrastruktūrą (71 proc.) kaip dar vieną labai svarbų aspektą, renkantis gyvenamąją vietą įvardino ir „Maxima“ apklausoje dalyvavę respondentai. Dėmesį respondentai taip pat atkreipė ir į patogų susisiekimą (82 proc.) bei saugumą (beveik 73 proc.). Graži aplinka buvo svarbiu kriterijumi maždaug pusei apklaustųjų.

Atliktos apklausos duomenys atskleidė ir daugiau faktų apie Lietuvoje veikiančias bendruomenes. Nors maždaug pusė respondentų teigė, kad su kaimynais puoselėja bendravimo tradicijas, vis tik visada dalyvaujantys bendruomenių veikloje teigė tik 15 proc., retkarčiais – beveik 24 proc. apklaustųjų.

Respondentų teigimu, kaimynystė ir kaimynai ne mažiau svarbūs ir tvarkant aplinką (beveik 66 proc.), išvykstant atostogų (beveik 60 proc.), švenčiant asmenines (beveik 29 proc.) ir nacionalines šventes (beveik 14 proc.) ar net vežant vaikus į mokyklą (10 proc.). Paklausti, ko jų manymu labiausiai trūksta jų kaimynystėje, respondentai atsakė, jog džiaugtųsi naujomis vaikų žaidimo aikštelėmis (beveik 22 proc.), bėgimo ir dviračių takais (beveik 15 proc.) kultūros renginiais (beveik 13 proc.). Dalis apklaustųjų dėmesį atkreipė ir į poreikį kaimynystėje gerinti apšvietimą (12 proc.).

Siekdama būti gera kaimyne ir aktyviau prisidėti prie vietos bendruomenių veiklos, „Maxima LT“ šiuo metu įgyvendina bendruomenių iniciatyvų konkursą „Mes – bendruomenė“. Šalies bendruomenes kviečiamos kurti naujas iniciatyvas bei spręsti vietos gyventojų bendruomenių problemas, o „Maxima LT“ įsipareigoja geriausias idėjas finansuoti.

Iki liepos 1 d. sulaukta 90 paraiškų iš šalyje veikiančių bendruomeninių organizacijų. Net 26 paraiškų buvo sulaukta iš kaimo bendruomenių. Aktyvios bendruomenių iniciatyvų konkurse buvo ir sodininkų bendrijos, miestų ir miestelių savivaldybių bendruomenės. Bendruomenės teikė paraiškas įkurti krepšinio ir vaikų žaidimo aikštelėms, rengti sveikatinimo aikštelėms ar pastatyti buitinių atliekų surinkimo aikštelėms. Tarp originalesnių konkursui pateiktų paraiškų – menų centro dirbtuvių įkūrimas, maisto gaminimo pamokų organizavimas ar seminarų apie keturkojus draugus rengimas, muziejaus rekonstrukcija.

Iki rugpjūčio 15 dienos „Maxima“ paskelbs tris konkurso kriterijus labiausiai atitinkančias bendruomenių idėjas-nugalėtojas. Šioms bendruomenėms bus skirtas 5, 10 ar 15 tūkstančių eurų finansavimas pateiktoms idėjoms įgyvendinti.

Pasidalink: