Įgyvendinta antroji projekto „Mes – bendruomenė“ iniciatyva. „Šefas ant ratų“ baigė keliones po Alytaus rajoną
2016 m. vasario 29 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Sekmadienį, vasario 28 d. Alytaus rajono Likiškėlių kaimo bendruomenė iškilmingai baigė vieną didžiausių bendruomenės projektų – „Šefas ant ratų“. Jo metu surengta 10 susitikimų su profesionaliais virtuvės šefais ir mėgėjais, ne tik mokytasi įmantrių virtuvės terminų, bet ir pagaminta dešimtys pačių įvairiausių patiekalų.  Praėjusių metų vasarą šis projektas tapo vienu iš bendrovės „Maxima LT“ skelbto bendruomenių iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ nugalėtojų ir užėmė antrąją vietą. Jam įgyvendinti bendrovė skyrė 10 tūkst. eurų.

„Esame įsikūrę šalies miestų ir miestelių bendruomenių kaimynystėje, todėl žinome ir stengiamės suprasti jų problemas bei siekius. Tiesa, neretai šiems siekiams įgyvendinti trūksta ne iniciatyvos, o finansinės paramos. Bendradarbiavimas ir glaudžių santykių kūrimas su vietos bendruomenėmis yra vienas svarbiausių mūsų ilgalaikių strateginių tikslų, todėl siekiame aktyvai įsitraukti į bendruomenių problemų sprendimą, palaikyti jų iniciatyvas. Džiaugiamės, kad Likiškėlių kaimo bendruomenės sumanytas projektas sulaukė tokios didelės sėkmės – tai tik įrodo, kad kartu galime nuveikti iš ties daug“, – sakė bendrovės „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė.

Praėjusių metų rugsėjį startavusių susitikimų metu, Likiškėlių gyventojai kas kelias savaites buvo kviečiami susiburti į mobilias maisto gaminimo sesijas, kurių metu čia pat įrengtoje virtuvėje mokėsi pasaulio kulinarijos paslapčių – nuo tikros itališkos picos iki japoniško suši gamybos subtilybių. Jų metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti tiek su jau patyrusiais profesionalios virtuvės  meistrais, tiek su perspektyviais dar tik pradedančiais  jaunaisiais šefais. 

 „Šis projektas pranoko visus mūsų lūkesčius. Į kiekvieną susitikimą su šefu ir maisto gaminimo sesiją dalyvių sąrašai būdavo sausakimšai užpildyti jau per pirmą pusvalandį. Kai kurie bendruomenės nariai nepraleido nė vieno renginio, nors kaskart stengėmės, kad vietos užtektų kuo daugiau naujokų. Kai kurių susitikimų metu planuotą 30 dalyvių skaičių teko netgi padvigubinti. Tačiau svarbiausia, kad projektas pasiekė tikslą – subūrėme aktyvią ir iniciatyvią Likiškėlių bendruomenę, kuri jau planuoja šį projektą toliau tęsti ateityje“, – sakė projekto „Šefas ant ratų“ sumanytoja ir organizatorė Ieva Valavičiūtė.

Pasak projekto sumanytojos I. Valavičiūtės, tokie susitikimai buvo naudingi ir patiems šefams – ypač jauniesiems. Šie turėjo galimybę parodyti savo talentą ir įgūdžius bei įgyti daugiau praktikos žinių, būti įvertinti bendruomenės narių. Be to, tokie pavyzdžiai – puikus įkvėpimo šaltinis vietos jaunuoliams, kurie šiuo metu tik svarsto, kokią specialybę rinktis ateityje. Beje, jauniausiam projekte dalyvavusiam šefui – vos trylika metų.

Imtis originalios iniciatyvos jauną merginą paskatino noras prasmingai suburti kaimo bendruomenės narius ir drauge paskatinti imtis daugiau panašių projektų ateityje. Ne mažiau svarbus „Šefo ant ratų“ tikslas – kartu suvienyti ir socialiai atskirtas bendruomenės grupes. Į maisto gaminimo sesijas organizatoriai įtraukė ir socialiai jautriose šeimose augančius vaikus, kuriems, pasak projekto sumanytojų, ypač reikalingas bendruomenės narių palaikymas ir įkvėpimas.

2015 metų vasarą tris mėnesius trukęs „Maxima“ inicijuotas bendruomenių iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ sulaukė 90 paraiškų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

Geriausiais praėjusiais metais pripažinti ir atitinkamai pirmą bei trečią vietas konkurse užėmė Vilniaus rajono Baronų kaimo sodininkų bendrijos „Šilas“ „Daugiafunkcinio Rėdos rato Baronų kaime įrengimo“ projektas bei Pakruojo rajono Sigutėnų kaimo bendruomenės projektas „Laiptai į dangų“. Trims laimėjusiems projektams įgyvendinti „Maxima LT“ skyrė atitinkamai po 15, 10 ir 5 tūkstančių eurų.

Pasidalink: