Įgyvendinta pirmoji „Mes – bendruomenė“ projekto iniciatyva
2016 m. vasario 08 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Pakruojo rajone esančio Sigutėnų kaimo bendruomenės nariai džiaugiasi įgyvendintu dar vienu ambicingu projektu. Vasario 7 d. oficialiai pabaigtas pirmasis projekto „Sveikatingumo erdvės įrengimas“ etapas, kurio metu įrengti ilgai laukti laiptai į antrą pastato aukštą, atversiantys kelią būsimai sveikatingumo ir sporto erdvei. Praėjusių metų vasarą sigutėniškių pateiktas projektas tapo vienu iš bendrovės „Maxima LT“ iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ nugalėtojų, kuriame užėmė trečiąją vietą. Jam įgyvendinti „Maxima LT“ skyrė 5 tūkst. eurų.

„Mums – tai vienas svarbiausių pastarųjų metų projektų, todėl jį ir pavadinome itin skambiai – „Laiptai į dangų“. Ir senus, ir jaunus, ir mažus sigutėniškius dažną savaitgalį suburiančiuose mūsų bendruomenės namuose iki šiol labiausiai trūko būtent laiptų, be kurių negalėjome pilnai išnaudoti visų pastato patalpų. Dabar mūsų tikslas – antrame aukšte įrengtą palėpę paversti sporto užsiėmimams skirta sveikatingumo erdve. Čia vietą ras ir daugiau kaip 1000 bendruomenei dovanotų knygų“, – pasakojo Pakruojo rajono Sigutėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Pranutė Kvedarienė.

Pasak jos, apie tokią erdvę sigutėniškiai svajojo jau kelerius metus. Nors įvairios sporto ir sveikatingumo iniciatyvos bei užsiėmimai buvo rengiami ir iki tol, aktyviems bendruomenės nariams trūko tam pritaikytos vietos, tad tekdavo tokias patalpas nuomotis ar net laikinai glaustis bendruomenės narių namuose. Įrengus sporto erdvę, čia galės burtis pasaulio čempiono Algirdo Navicko treniruojami jaunieji svarsčių kilnotojai taip pat gyvenvietės moterys, noriai besirenkančios į  instruktorės Ramunės Pociuvienės vedamus aerobikos užsiėmimus.

Paklausta, kokių pokyčių bendruomenės gyvenimui atneš įgyvendintas projektas, P. Kvedarienė sakė, jog pasikeitimai bus akivaizdūs. Tiek jauni, tiek ir vyresni bendruomenės nariai čia turės vietą turiningam laisvalaikiui, o svarbiausia – artimesniam bendravimui.

„Mūsų šalyje netrūksta aktyvių ir iniciatyvių bendruomenių. Deja, dažnai šių idėjų įgyvendinimui pritrūksta finansavimo. Dėl to džiaugiamės galėdami prisidėti prie šalies bendruomenių vystymosi, paremti joms svarbius ir naudingus projektus. Stengiamės prisidėti ne tik finansine parama, bet ir patys dalyvauti svarbiuose miestelių ir gyvenviečių susibūrimuose, susipažinti su jų gyventojams svarbiausiaisiais poreikiais ir drauge rasti sprendimą“, – sakė „Maxima LT“ įvaizdžio direktorė Inga Romanovskienė.

Naujai įrengti laiptai ir būsima sveikatingumo salė – ne vienintelės sigutėniškių iniciatyvos. Ne kartą už veiklumą bei aktyvumą įvertinta kaimo bendruomenė sumanymų nestokoja visus metus. Rudenį bendruomenės narių laukia kasmetinės spartakiados, iškritus sniegui, ruošiamasi į slidžių žygį, rengiamos visai šeimai skirtos rogučių šventės. Jau penkerius metus čia organizuojamos ir žvejų varžybos. Pastarosioms sigutėniškiai netgi įsteigė vyriausiojo kaimo žvejo Jono Prikockio pereinamąją taurę – jo 75-mečio proga.

Jau daugiau kaip dešimtmetį veikianti aktyvi Sigutėnų bendruomenė šiandien vienija per šimtą kaimo gyventojų. Savo aktyvumu bei veiklumu Sigutėnai išsiskiria ne tik Pakruojo rajone. 2007 metais ši bendruomenė „Savanorių centro“ buvo pripažinta viena iš trijų savanoriškiausiai dirbančių visos šalies bendruomenių, o 2011-aisiais tapo Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos konkurso „Lietuvos kaime gyventi gera“ laureate.

2015 metų vasarą tris mėnesius trukęs bendruomenių iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ sulaukė 90 paraiškų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

Geriausiais praėjusiais metais pripažinti ir atitinkamai pirmą bei antrą vietas konkurse užėmė Vilniaus rajono Baronų kaimo sodininkų bendrijos „Šilas“ „Daugiafunkcio Rėdos rato Baronų kaime įrengimo“ projektas bei Alytaus rajono Likiškėlių kaimo bendruomenės projektas „Šefas ant ratų“. Trims laimėjusiems projektams įgyvendinti „Maxima LT“ skyrė atitinkamai po 15, 10 ir 5 tūkstančių eurų.

 

Pasidalink: