Keturi dr. A. Landsbergienės patarimai: bloga kuprinė vaikui gali ir pakenkti
2017 m. rugpjūčio 25 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:


Kuprinė, ypač pirmoji vaikui, yra ypač svarbus pirkinys, tačiau renkantis ją, tėvai turėtų atkreipti dėmesį ne tik į atžalos pageidavimus. „Žinoma, vaiko norai yra svarbūs, tačiau dar svarbiau yra tėvų galimybės ir pačios kuprinės funkcionalumas, nes nebūtinai tai, kas gražiausia vaikui, yra ir tinkamiausia“, – teigia socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, kartu su didžiausio Baltijos šalyse ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo „Vaikystės Sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje steigėja, dr. Austėja Landsbergiene, dalinasi patarimais, kaip išsirinkti kuprinę, kuri patiks vaikui ir leis jaustis ramiai jo tėveliams.

„Kuprinė paprastai yra vienas didžiausių ir svarbiausių (bei smagiausių!) pirkinių. Visų pirma, todėl, kad ji lydi vaiką nuo tos akimirkos, kai jis išeina pro duris, iki tos akimirkos, kai jis grįžta namo. Todėl dažnai vaikas nori, kad kuprinė atspindėtų ir jo asmenybę, ir jo pomėgius“, – teigia dr. A. Landsbergienė.

Visgi ji ragina kuprinę rinkti ne tik pagal išvaizdą, o atsižvelgti ir į kitus jos parametrus.

Dr. A. Landsbergienė pataria daugiau dėmesio skirti keturiems dalykams:
Kiekvienu konkrečiu atveju gali būti ir daugiau dalykų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį ir įvertinti, ar jie tikrai bus naudingi jūsų vaikui. „Pastaruoju metu vis dažniau pamatau kuprines su ratukais, tačiau jos dažnai yra sunkesnės, o laiptais juk vis vien teks nešti! Tad įsivertinkite, ar tai – tikrai privalumas“, – teigė dr. A. Landsbergienė.

Kai kurie tėvai kuprines nusprendžia pirkti internetu. Ir nebūtinai tam, kad sutaupytų – galbūt tiesiog rado jų atžalai patinkantį modelį, kurio kitur nėra. Visgi dr. A. Landsbergienė siūlo – ypač, jei tai pirmoji kuprinė – pirkinį išbandyti „gyvai“: „Kodėl? Kad galėtumėte drauge su vaiku išbandyti, patikrinti, ar petnešos susitrumpins tiek, kiek reikia, ar kuprinė apskritai patogi. Be to, galėsite tikrai geriau apžiūrėti ir vidų, pačiupinėti, ar tikrai patinka. Jeigu viskas tinka ir patinka – klauskite vaiko, ar būtent ši kuprinė jį pradžiugins, nes tai irgi yra labai svarbi kuprinės (ypač pirmosios!) įsigijimo dalis.“

Kuprinių kainos prasideda nuo 9,99 eurų

„Maximoje“ kuprinių kainos šiemet, kaip ir pernai, prasideda nuo 9,99 euro be nuolaidų. Iki rugpjūčio 28 d. kuprinėms „Maximose“ taikoma 40 proc. nuolaida.

„Kuprinių kainos priklauso nuo daugybės veiksnių: medžiagų, iš kurių kuprinė pagaminta, prekės ženklo žinomumo, funkcionalumo – kišenėlių kiekio, rankenų paminkštinimų ar pastorinimų ir kitų detalių. Stengiamės, kad įvairių poreikių pirkėjai rastų, ko jiems reikia. Ir pagal galimą skirti sumą tai būtų geriausios kokybės prekė, kurią labai iš anksto ir kruopščiai ruošdamiesi mokyklos sezonui, sugebėjome rasti ir atrinkti savo pirkėjams“, – sako Jaunius Špakauskas, „Maximos“ korporacinių reikalų departamento direktorius.

Šiemet „Maximose“ turime net apie 90 skirtingų kuprinių, tad net ir labai išrankus pirkėjas ras tai, ko reikia. „Kuprinių pasiūlą iš esmės atnaujiname kasmet, nes keičiasi ne tik mados, bet ir poreikiai, technologijos. Mažiesiems siūlome, lengvesnes, spalvotas kuprines su atšvaitais, neretai – su pasakų ar filmukų herojais. Paaugliams – įmantresnio, įvairesnio dizaino, su daugiau skyrių, kartais – populiarių filmų veikėjais. Jaunuoliai renkasi minimalistiško, solidesnio dizaino, įvairesnių audinių ir formų, dažniausiai – tamsesnių spalvų kuprines. Vaikiškos, žaismingos kuprinės neretai būna pakietintos, o tos, kurias dažniau pasirenka paaugliai ir vyresni – minkštos“, – pasakoja J. Špakauskas.

Šių metų mados tendencijos – kuprinės su linksmaisiais Pakalikais, Vėžliukais nindzėmis, Troliais, Mažaisiais poniais, Ledo šalies, Žvaigždžių karų ir kitais herojais. Jau daugybę metų populiarios prekės su Transformerių, Betmeno ir Žmogaus voro atvaizdais.

Saugumu susirūpina rugsėjį

J. Špakauskas pastebi tendenciją, kad analizuojant pastarųjų dvejų–trejų metų tendencijas, kuprinių daugiau nuperkama rugpjūtį – apie 26–30 tūkst. vienetų, o rugsėjį – tik apie 4–5 tūkst. Priešingai yra su atšvaitais, kurių daugiau nuperkama rugsėjį nei rugpjūtį. Palyginimui, atšvaitų pernai rugpjūtį nupirkta apie 4 tūkst. vienetų, rugsėjį – daugiau nei 5 tūkst. Užpernai ši tendencija buvo dar ryškesnė, atitinkamai nupirkta kiek daugiau nei 6 tūkst. ir per 8 tūkst. atšvaitų.

Paklaustas, kokius atšvaitus sau ir savo vaikams pirkėjai renkasi dažniausiai, J. Špakauskas sako, kad artėjant tamsiajam metų laikui praktiškai visi atšvaitai, kuriais prekiaujama „Maximose“, tampa žymiai populiaresni. „Pirkėjai ruošiasi šaltajam metų laikui, kai didesnę paros dalį būna tamsu, todėl galbūt kiek dažniau perkamos šviesą atspindinčios juostelės ar atšvaitai-pakabukai. Tačiau turime ir šviečiančių žaisliukų, ir lipdukų, ir atšvaitų užtrauktukams. Stengiamės pasiūlyti ir pirkėjams įdomesnių, gražesnių, kad saugumas būtų madingas“, – sako J. Špakauskas.

„Maximos“ duomenimis, dažniausiai pirkėjų išleidžiama suma mokyklos prekėms vienu apsipirkimu siekia 15–20 eurų. Tarp jų – mažesni kanceliarinių prekių kiekiai nei moksleiviui reikėtų visiems metams, nes dalį jų juk galima nusipirkti ir vėliau, tačiau į krepšelį taip pat patenka ir sporto bei kita apranga, avalynė.

Apie bendrovę „Maxima LT“

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ šiemet mini savo 25-erių metų veiklos sukaktį. Tradicinės „Maximos“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena iš didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 238 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba beveik 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau kaip 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: