„Knygų Kalėdos“: „Maxima“ padovanojo knygų kiekvienai mokyklos bibliotekai
2017 m. sausio 16 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

2016 metų žiemą prekybos tinklas „Maxima“ prisijungė prie šeštus metus iš eilės vykdomos akcijos „Knygų Kalėdos“ ir šalies bibliotekoms padovanojo 3000 knygų. Po 2 jų pasieks kiekvieną Lietuvos mokyklos biblioteką. „Knygų Kalėdas“ globoja šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šia akcija skatinama dalintis knygomis su tais, kuriems jų trūksta. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.

Knygas tradiciškai dovanojo šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados. Akcijos koordinatorės Rūtos Elijošaitytės-Kaikarės teigimu, šie metai yra išskirtiniai, nes tapo stipriu pagrindu verslo bendradarbiavimui su bibliotekomis bei mokslo įstaigomis.

„Šių metų akciją vertiname labai gerai. Svarbiausia – jog verslo atstovų indėlį galime matuoti ne tik knygų kiekiu, bet ir jų įsitraukimu. Įmonės intensyviai domėjosi, kokios knygos reikalingos, dažnai net patys susisiekdavo su mokslo įstaigomis ar bibliotekomis tam, kad išsiaiškintų jų poreikį. Taip pat stengėsi atitikti šių metų projekto temą ir dovanoti saviugdai skirtas knygas, kurios gali pakeisti požiūrį, o kartais – ir gyvenimo kryptį“, – „Knygų Kalėdų“ rezultatus komentuoja R. Elijošaitytė-Kaikarė.

Iš viso šiemet „Knygų Kalėdoms“ paaukota virš 50 tūkst. knygų. Šiemet prie projekto prisijungusi „Maxima“ knygomis parėmė bene gausiausiai: skyrė 3000 knygų, kurių vertė – beveik 13 tūkst. eurų.

„Knygų Kalėdos“ yra labai graži ir prasminga akcija, ypatinga buvo ir šių metų tema: dovanojamas knygos, keičiančios žmonių gyvenimus. Jaunajai, o ir vyresnei kartoms tai itin svarbu –knyga iš tiesų gali įkvėpti, pakreipti judėti tinkama kryptimi. Dėl to labai stengėmės parinkti išskirtines knygas., kurios skatintų tobulėti ir siekti tikslų“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Korporacinių reikalų departamento vadovas Rosvaldas Gorbačiovas.

Tarp „Maxima“ dovanotų leidinių – 2015 m. geriausia metų knyga vaikams išrinkta Evelinos Daciūtės knyga „Drambliai ėjo į svečius“, tais pačiais metais „Alma littera“ paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laureatė L. Varslauskaitės knyga „Mano didelis mažas aš“, tarptautinis bestseleris M. Haddon „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ ir kitos.

Akcijoje „Knygų Kalėdos“ dalyvauja apie 1270 viešųjų bibliotekų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 172 tūkst. knygų.

Pasidalink: