Laimėję bendruomenių konkursą anykštėnai kurs turiningo laisvalaikio zoną
2016 m. rugpjūčio 11 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Anykščių rajono savivaldybės pateiktas turiningo laisvalaikio zonos projektas vietos gyventojams tapo vienu iš 12 šiųmečio bendruomenių iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ laimėtojų. Imtis šio projekto įgyvendinimo rajono savivaldybė planuoja nedelsdama, todėl jau šių metų pabaigoje Anykščių miesto Ažupiečių mikrorajone iškils nauja vietos bendruomenei skirta aktyvaus ir prasmingo laisvalaikio zona. 40 proc. projekto vertės dalinį finansavimą šios zonos įrengimui skirs konkurso organizatorė bendrovė „Maxima LT“.

Pasak Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio, imtis iniciatyvos paskatino patys miestiečiai. „Imtis šio projekto ir pateikti paraišką konkursui mus paskatino patys bendruomenės nariai, kurie aktyviai deda pastangas, jog būtų sutvarkyta greta jų namų esanti aplinka. Nepaisant to, jog vietos gyventojai savanoriškai švarina ir tvarko aplinkines teritorijas, šioje gausiai apgyvendintoje miesto dalyje trūko šeimoms ir senjorams pritaikytų zonų, kuriose jie galėtų prasmingai ir aktyviai leisti laisvalaikį. Taigi naujoji laisvalaikio zona bus pirmoji tokio pobūdžio erdvė šioje miesto dalyje“, – sakė K. Tubis.

Pasak jo, anksčiau šioje teritorijoje jau buvo įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Tiesa, pasenus aikštelėje stovėjusių įrenginių konstrukcijoms, juos teko nugriauti ir išvalyti teritoriją. Tačiau projekto sumanytojų tikslas – ne tik atkurti kažkada veikusią žaidimų aikštelę, bet ir sukurti daugiafunkcinę įvairiems gyventojų poreikiams pritaikytą erdvę, kurioje laiką leistų tiek vaikus auginančios šeimos, tiek aplinkiniuose namuose gyvenantys senjorai.

Per kelis ateinančius mėnesius projekto sumanytojai planuoja įgyvendinti visus tris jo etapus – atlikti parengiamuosius darbus, kurių metu bus įsigyjamas reikalingas inventorius ir medžiagos, pilnai įrengti aktyviam ir prasmingam laisvalaikiui skirtą zoną bei kartu su vietos bendruomenės nariais surengti šios zonos atidarymą.

Šalies bendruomenių iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ šiemet surengtas jau antrą kartą. Šią vasarą konkurso rengėjai bendrovė „Maxima LT“ ir Lietuvos savivaldybių asociacija sulaukė 25 skirtingų šalies rajonų ir miestų savivaldybių paraiškų. Iš jų buvo atrinkti net 12 savivaldybių projektai, kuriems bus skiriamas papildomas finansavimas.

Pasak bendrovės „Maxima LT“ generalinio direktoriaus Žydrūno Valkerio, šiųmečio konkurso metu itin daug dėmesio skirta projektams, kurių tikslas – daugiafunkcinės laisvalaikio bei sveikatingumo erdvės, kurių šalies miestams ir miesteliams vis dar labai trūksta.

Tarp 12 konkurso nugalėtojų šiemet pateko Anykščių, Joniškio, Kretingos, Ukmergės, Raseinių, Radviliškio, Kaišiadorių, Švenčionių, Kupiškio, Širvintų ir Molėtų rajonų savivaldybės, taip pat Druskininkų miesto savivaldybė. 5 iš jų konkursui pateikė vietos gyventojams skirtų laisvalaikio zonų projektus, 6 – vaikų žaidimams skirtų erdvių projektus, 1 – sveikatingumo zonos projektą.

Kiekvienas iš paraiškas pateikusių dalyvių buvo vertinamas vadovaujantis 5 pagrindiniais kriterijais. Buvo vertinama jų ilgalaikė nauda ir orientacija į bendruomenių gerovės kūrimą, projektų loginis nuoseklumas bei įgyvendinimo aiškumas, efektyvus biudžeto panaudojimas ir atitikimas iniciatyvos tikslams bei prioritetinėms veikloms sritis.

Šalies bendruomenių iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ pirmą kartą surengtas 2015 m. Tais pačiais metais organizatoriai sulaukė iš viso 90 įvairių miestų ir miestelių bei kaimo bendruomenių paraiškų, iš kurių buvo atrinktos trys geriausios. Joms konkurso iniciatoriai skyrė 15, 10 ir 5 tūkst. eurų finansavimą.

Pasidalink: