Lietuviai renkasi žiemos sporto inventorių – rogutes keičia čiuožynėmis
2018 m. gruodžio 31 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Nors sakoma, kad slides reikia ruošti vasarą, lietuviai to daryti iš anksto nesiskubina: žiemos sporto inventoriumi jie ima rūpintis tada, kai žemę padengia pirmasis sniegas. Ši tendencija pasitvirtino ir šįmet. Tačiau šiais metais populiariausių žiemos laisvalaikio prekių viršūnėje buvusias rogutes pakeitė čiuožynės. Prekybininkų teigimu, pastarosios perkamos ir dėl prieinamos kainos, ir dėl didesnio formato, kuris tinka ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

„Slides, roges, pačiūžas, čiuožynes ir kitą žiemos pramogų bei sporto inventorių žmonės aktyviai pradeda pirkti jau iškritus pirmajam sniegui. Tam yra kelios priežastys: vieni nemato būtinybės iš anksto įsigyti ir laikyti šių daiktų, kol jų nenaudoja. Kiti patikrinę seniai naudotą įrangą nusprendžia ją atsinaujinti. Yra ir tokių, kurie tiesiog laukia didesnio pasirinkimo, nuolaidų“, – komentuoja „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.  

Jei prieš metus gausesnio sniego sulaukėme tik po Naujųjų metų, šįmet tai nutiko anksčiau – pirmosios pūgos praūžė prieš pat šventes. O tuomet žmonės ėmė žvalgytis po prekybos centrų lentynas: pačiūžų šiemet „Maximos“ parduotuvėse dar gruodžio viduryje buvo parduota daugiau nei pernai per visą gruodį. Rogučių ir jų priedų pirkėjai per pirmąsias gruodžio savaites nupirko panašiai tiek, kiek per visą 2017-ųjų gruodį, o čiuožynių pardavimai šįmet išaugo net 30 proc.

„Pastaruoju metu populiariausia žiemos sporto ir laisvalaikio preke tapo čiuožynės. Tarp pirkėjų tai populiarus pasirinkimas ne tik dėl geros ir prieinamos kainos, bet ir dėl čiuožynių paprastumo ir patogumo – jų panaudojimui nereikia turėti jokių specialių įgūdžių, kaip kad slidžių ar pačiūžų atveju. Įdomu ir tai, kad  populiarėja ne tik mažesnio formato, labiau mažesniems vaikams skirtos, bet ir didesnės – suaugusiems pritaikytos – čiuožynės. Pastarųjų modelių dar nepasibaigus gruodžiui jau nupirkta dvigubai daugiau nei pernai per visą paskutinį metų mėnesį“, – sako „Maximos“ komercijos vadovė.

Vertinant pardavimus vienetais, pačios populiariausios žiemos sporto prekės Lietuvoje yra čiuožynės – jų lietuviško prekybos tinklo parduotuvėse galima rinktis iš 8 rūšių. Čiuožynių kaina svyruoja nuo 1,59 iki 11,99 eur. Antroje vietoje pagal pardavimų apimtis šį gruodį – rogutės, kurias „Maximos“ parduotuvėse galima rinktis iš keliolikos dydžių ir rūšių, įskaitant plastikines, metalines ir net pripučiamas roges. Rogučių kaina svyruoja nuo 9,99 iki 79,99 eur. Trečioje – ledo ritulio pačiūžos, kurių kaina svyruoja nuo 24,99 iki 39,99 eur.

Šiemet žadama šalta ir balta žiema, tad mėgstantys žiemos pramogas neprašovė įsigiję ir atsinaujinę turimą įrangą. Be to, tai nėra vienkartiniai pirkiniai. Rogės ar čiuožynės ypatingos priežiūros nereikalauja – pasibaigus sezonui užtenka jas nuvalyti ir galima laikyti bet kokioje sausoje vietoje, o pačiūžas galima naudoti išsitus metus ledo arenose.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: