Lietuviškos prekės iš parduotuvių lentynų stumia įvežtines
2015 m. liepos 03 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, lyginant lietuviškų ir įvežtinių prekių pardavimus šių ir praėjusių metų pirmąjį pusmetį, matyti tendencija, jog lietuviškų prekių populiarumas ir toliau sparčiai auga. Lietuviškų prekių paklausa itin didelė mėsos, pieno, duonos gaminių, taip pat vaisių ir daržovių skyriuose. Tokiam lietuviškų prekių populiarumui daugiausia įtakos turi aukšta jų kokybė ir prieinama kaina.

„Lietuviams svarbi aukšta kokybė, natūralumas, tradicinis skonis, būtent tuo mūsų šalyje pagaminti produktai ir pasižymi. Mūsų turimi pardavimų duomenys ir pirkėjų apklausos rodo, kad dauguma jų kokybę tiesiogiai sieja su kilme, dėl to pirkėjai pirmiausia lentynose ir ieško lietuviškų prekių. Atsižvelgdami į pirkėjų poreikius, plečiame lietuviškų prekių pasiūlą mūsų prekybos tinklo parduotuvėse“, – sako „Maxima LT“, UAB Komercijos direktorė Nijolė Penkovskienė.

Lyginant 2014 ir 2015 metų pirmojo pusmečio pardavimus prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse, pastebimos panašios tendencijos – kasdienių lietuviškų produktų pardavimo rodikliai išlieka gana aukšti, o tam tikrų prekių – net didesni nei praėjusiais metais. Pavyzdžiui, vaisių ir daržovių lentynose trumpavaisiai lietuviški agurkai net penktadaliu populiaresni nei pernai, beveik 15 proc. daugiau šiemet nuperkama ir šviežių sveriamų lietuviškų bulvių. Išaugo ir tam tikrų pieno produktų pardavimai. Šiemet net trečdaliu daugiau nei pernai perkama lietuviškų glaistytų varškės sūrelių.

Tačiau kiek mažiau nei pernai šiemet nuperkama pieno ir grietinės. Pastebėta, kad šiek tiek krito kiaušinių pardavimai, nežymiai – natūralaus lietuviško mineralinio vandens pardavimai.

Populiariausių lietuviškų prekių dvidešimtukas „Maxima“ parduotuvėse šių metų pirmąjį pusmetį nedaug skiriasi – beveik tradicinis kaip ir kasmet. Tai batonas, spurga su džemu, sveriamos bulvės, cukrus, glaistyti šokoladiniai sūreliai, pienas, sviestas, natūralus mineralinis vanduo, agurkai, grietinė, varškė, kefyras, kopūstai, lupti virti burokėliai vakuume, svogūnų laiškai, varškės keksiukai ir kiti pyragėliai bei bandelės, virtos dešrelės, kiaušiniai.
 
Lietuviškų prekių TOP 10 2014 metais Lietuviškų prekių TOP 10 2015 metais
Proginis batonas Proginis batonas
Cukrus „Optima linija“ Bulvės, agurkai
Pienas „Optima linija“ Cukrus „Panevėžio plius“
Bulvės, kopūstai, agurkai Glaistytas sūrelis „Magija“
Kiaušiniai „Favorit“ Pienas „Optima linija“/“Dvaro“
Mineralinis vanduo „Vytautas“ Sviestas „Dvaro“
Glaistytas sūrelis „Magija“ Mineralinis vanduo „Neptūnas“
Grietinė „Dvaro“ Grietinė „Dvaro“
Obuoliai  Varškė „Optima linija“
Varškė „Optima linija“ Kefyras „Saulės pienas“

Šiuo metu prekybos tinklas „Maxima“ bendradarbiauja su daugiau nei 700 Lietuvos tiekėjų. Lietuvoje pagaminti ar išauginti produktai sudaro didžiąją „Maxima“ parduotuvėse siūlomo asortimento dalį. Daugiausiai jų yra šviežio maisto skyriuose – apie 71 proc. viso asortimento. Pavyzdžiui, konditerijos, kulinarijos ir duonos gaminių skyriuose – išskirtinai beveik vien tik lietuviški produktai. Šviežios mėsos ir mėsos gaminių skyriuose – atitinkamai 85 ir 82 proc., pieno produktų – 78 proc. lietuviškų produktų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 230 „Maxima“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: