Lietuviškuose soduose ir daržuose sėjama vis daugiau ekologiškų sėklų
2016 m. balandžio 01 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Platų sėklų, sodinukų ir kitų sodininkystės prekių asortimentą kasmet atšilus orams pasiūlančio prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, pastaruosius kelerius metus lietuviai aktyviau domisi daržininkyste. Be to, kad kiekvieną pavasarį vis labiau išauga sodo ir daržo reikmenų pardavimai, ryškėja ir nauja tendencija: siekiama natūralumo – šiemet beveik dvigubai išaugo ekologiškų sėklų paklausa.

Pastarųjų dviejų metų prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, aktyviai rūpintis sodininkyste ir daržininkyste pirkėjai pradeda dar vasario mėnesį. Tuomet itin suaktyvėja daržovių sėklų paklausa – jų parduodama beveik 3 kartus daugiau nei sausį. O pirmąjį pavasario mėnesį, lyginant su vasariu, nuo 6 iki 10 kartų išauga gėlių svogūnėlių perkamumas.

„Džiaugiamės, kad vis dažniau mūsų pirkėjų pasirinkimą lemia apsisprendimas gyventi sveikiau, aktyviau. Jie ne tik valgo daugiau daržovių ir vaisių, bet ir patys jų užsiaugina. Žiemą augina prieskoninės žolelės namuose ant palangių, o pavasarį ima sodinti daržus, puošti aplinką gėlėmis. Atsižvelgdami į pirkėjų lūkesčius, o ir patys norėdami paskatinti žmones sodininkauti, kasmet atšilus orams pasiūlome platų pasirinkimą sodo ir daržo reikmenų, įvairių sėklų. Šiais metai šių prekių paklausa kaip niekad didelė“, – sako „Maxima LT“ komercijos vadovė Nijolė Penkovskienė.

Pasak jos, lietuviai kol kas išlieka ištikimi tradicinėms, mūsų klimato sąlygoms puikiai tinkančioms, daržovėms – pirmiausia sėja pomidorus, agurkus, ridikėlius, salotas, morkas, burokėlius, sodina svogūnus. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius jau nupirkta daugiau nei 1,6 mln. supakuotų ir sveriamų daržovių sėklų, dauguma jų –tradicinių daržovių.

Iš viso „Maxima“ prekybos tinkle šių metų sausio–kovo mėnesiais klientai nupirko daugiau nei 2,5 mln. įvairių rūšių daržovių, gėlių, prieskoninių žolelių sėklų ir svogūnėlių.  Didžiąją dalį – 65 proc. – sudarė daržovių sėklos.  Pirmąjį šių metų ketvirtį rekordiškai – net 41 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai – parduota ekologiškų sėklų. Iš viso šių metų sausio-kovo mėnesiais pirkėjai įsigijo beveik 90 tūkst. ekologiškų sėklų pakuočių.

Sėklų bei svogūnėlių kainos „Maxima“ tinkle svyruoja nuo vos keliasdešimt euro centų iki pusketvirto euro priklausomai nuo sėklų rūšies. Didžiąją dalį sėklų prekybos tinklui „Maxima“ tiekia vietiniai tiekėjai, tokie kaip „Nojaus sėklos“, „Kėdainių gėlės“, „Asėja“, tačiau klientai gali rinktis ir iš kaimyninės Latvijos, Lenkijos bei Olandijos atkeliavusių daržovių, prieskoninių žolelių ar gėlių sėklų bei daigyklų. Visgi pastebima, kad klientai pirmenybę teikia lietuvių tiekėjų daržovių bei prieskoninėms sėkloms. Renkantis gėles vis dažniau žvalgomasi ir į olandiškas sėklas bei svogūnėlius.

Užsiauginti daržovių patiems ar aplinką papuošti gėlėmis, o tuo pačiu kartu su šeima prasmingai leisti laiką skatinama ir įgyvendinant projektą „Linksmieji daržiukai“. Tam tikrą kiekį specialiais karuliais pažymėtų prekių perkantiems pirkėjams dalinamos sėklos. Sėklų net 18 rūšių, jos tinkamos sodinti daržuose ar namuose ant palangių. Tai ne tik gerai žinomi ridikėliai, pomidorai, salotos, petražolės, kalendros, bazilikai, mėtos, porai, bet ir laiškiniai česnakai, daržiniai builiai, gražgarstės, mažosios pipirnės. Taip pat gėlių sėklos – našlaičių, nasturčių ir levandų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 234 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: