„Maksimalistų“ rankose – didžiausios šalyje vaisių ir daržovių mozaikos rekordas
2015 m. rugpjūčio 05 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Pirmadienį, rugpjūčio 3 d., Kelmės rajono Skogolio kaime esančioje poilsiavietėje „Sedula“ „Maxima LT“ vykdomos programos darbuotojų vaikams „Maksimalistai“ dalyviai pasiekė „Didžiausios vaisių ir daržovių mozaikos“ rekordą, kurį užfiksuos Lietuvos rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“. „Didžiausiai vaisių ir daržovių mozaikai“ buvo panaudota net 2 tonos Lietuvoje užaugintų vaisių ir daržovių, kurios, užfiksavus rekordą, buvo paaukotos „Maisto bankui“.

Iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių 12,5 metrų ilgio ir 10 metrų pločio Lietuvos etnografinio žemėlapio kontūro mozaiką kiek daugiau nei valandą dėliojo savaitę „Maximalistų“ stovykloje praleidę 63 vaikai ir 9 stovyklos vadovai. Lietuviškų vaisių ir daržovių mozaika uždengė net 82 kvadratinius metrus žolės.

„Šiemet mūsų organizuota gerai besimokančių įmonės darbuotojų vaikų – „Maximalistų“ – stovykla buvo skirta Etnografinių Lietuvos metų minėjimui. Vaikai stovykloje buvo suskirstyti į keturias grupes, kurios atstovavo skirtingą Lietuvos etnografinį regioną, siekiant geriau pažinti kiekvieną jų. Vaikai patys pasiūlė, kad visus regionus mozaikoje turėtų sujungti žaltys – ne tik šeimos ir namų, bet ir proto bei išminties simbolis. Šiuo savo darbu vaikai siekė tapti šalies istorijos dalimi, nuveikdami kažką didelio ir svarbaus“, – sakė „Maxima LT“ Komunikacijos skyriaus vadovė Renata Saulytė.

Skogolio kaime vykusios stovyklos metu buvo siekiama ne tik užfiksuoti rekordą, kurį kaip „Didžiausią vaisių ir daržovių mozaiką“ į Lietuvos rekordų knygą įtrauks agentūra „Factum“, tačiau kartu siekta mokyti vaikus dosnumo. Visi dėlionei skirti vaisiai ir daržovės dar tą patį vakarą pasiekė Klaipėdos miesto „Maisto banko“ atstovus, kurie šiuos vaisius ir daržoves išdalins nepasiturintiems žmonėms.

Mozaiką dėlioti iš lietuviškų daržovių ir vaisių pasirinkta ne atsitiktinai. Iš įvairių regionų į MAXIMA parduotuves atkeliaujantys lietuviški vaisiai ir daržovės vis dažniau atsiduria pirkėjų krepšeliuose. Nuspręsta, kad daugiau jų turėtų atsirasti ir ant nepasiturinčių lietuvių stalo.

„Maximalistų“ programą, skirtą gerai besimokantiems darbuotojų vaikams, įmonė „Maxima LT“ vysto nuo 2008 metų. Mokslo aukštumų siekiantiems vaikams bendrovė ištisus metus moka stipendiją, o kiekvieną vasarą dovanoja stovyklą.

Pasidalink: