„Maxima“ klientams siūlo įprastus plastikinius maišelius keisti į ekologiškus
2015 m. vasario 02 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

„Maxima“ siekdama padėti savo klientams tausoti supančią aplinką ir nuosekliai mažinti plastikinių maišelių naudojimą, pirmoji iš prekybos tinklų šalyje pasiūlė alternatyvą - naujus, ekologiškus ir visiškai suyrančius maišelius pirkiniams, pagamintus iš kukurūzų krakmolo. Didžiosiose tinklo parduotuvėse pasiūlius šiuos maišelius įsigyti už patrauklią kainą, per kelis mėnesius jų pardavimai išaugo daugiau nei 3,5 karto. Tad netrukus šie maišeliai pasirodys ir visose „Maxima“ parduotuvėse Lietuvoje.

„Pastaraisiais metais visuomenė vis didesnį dėmesį skiria aplinkosaugai. Siekdami savo klientams padėti rūpintis aplinka ir ieškodami galimybių, kaip sumažinti įprastų plastikinių maišelių naudojimą, nusprendėme pasiūlyti jiems įsigyti ekologiškus, visiškai suyrančius ir jokios gamtai žalos nedarančius maišelius už išties patrauklią kainą. Sprendimas pasiteisino, šių maišelių paklausa viršijo lūkesčius. Tai leidžia mums pagrįstai tikėti, kad ilgainiui gamtai draugiški maišeliai pirkiniams visiškai pakeis įprastus plastikinius” – sako „Maxima LT”, UAB Generalinis direktorius Arūnas Zimnickas.

Naujieji ekologiški maišeliai pirkiniams iš pradžių pasiūlyti didžiųjų „Maxima“ parduotuvių klientams. Patrauklaus dizaino ekologiški maišeliai pirkiniams yra 2 rūšių: didesni, kurie kainuoja 1,19 Lt ir įprasti, kurių kaina - 0,69 Lt. Maišelius pasiūlius pirkėjams už išties patrauklią kainą, jų paklausa, palyginus su jau anksčiau prekyboje jau buvusiais ekologiškais, tačiau brangesniais maišeliais, išaugo daugiau nei 3,5 karto. Pirmieji išbandę šiuo maišelius teigiamai atsiliepė ir apie šių maišelių savybes: bioplastiko pagrindu pagaminti maišeliai patvarūs, tad tinka ir daugiakartiniam naudojimui, o nusidėvėję, tinkamai kompostuojant, visiškai suyra greičiau nei per dvejus metus, nepadarydami jokios žalos gamtai. Tad šiais maišeliais, kaip alternatyva įprastiniams plastikiniams, netrukus bus pradėta prekiauti ir visose „Maxima“ parduotuvėse Lietuvoje.

Didėjant ekologiškų maišelių pirkiniams paklausai, plastikinių maišelių nuperkama ir sunaudojama mažiau. Per praėjusius metus jų pardavimai sumenko keliais procentais ir toliau nuosekliai mažėja. Plastikiniai pirkinių maišeliai sėkmingai keičiami ir į medžiaginius, daugiakartinio naudojimo maišelius, kurių „Maxima“ prekybos tinkle siūloma per 20 skirtingų rūšių. Tokių patvarių ir spalvingų maišelių kainos svyruoja nuo 2.99 iki 6.99 litų. Ypač juos pamėgęs jaunimas, jaunos šeimos, kuriems toks daugiakartinio naudojimo maišelis atrodo patogus, madingas, o tuo pačiu ir padeda tausoti aplinką.

Bioplastiko pagrindu pagamintą ekologišką pirkinių maišelį „Išvien su gamta“, kurio pagrindą sudaro kukurūzų krakmolas, „Maxima” pirmoji ir vienintelė savo klientams pasiūlė prieš penkerius metus. Nors šie maišeliai buvo gerokai brangesni už įprastinius plastikinius, jų pardavimai didėjo. Vis tik, ne taip sparčiai kaip tikėtasi. Tad šįkart klientams nuspręsta pasiūlyti ekologiškus ir visiškai suyrančius maišelius pirkiniams, pagamintus iš kukurūzų krakmolo, tačiau už gerokai patrauklesnę kainą.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 230 „Maxima“ parduotuvių. Kasdien jose apsilanko apie 550 tūkstančių klientų. 2009 metais mažmeninės prekybos tinklui „Maxima“ buvo suteikti tarptautiniai kokybės valdymo (ISO 9001) ir aplinkosaugos (ISO 14001) sertifikatai, liudijantys, jog bendrovė veikla atitinka visame pasaulyje pripažįstamus kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos sistemų standartus.

Pasidalink: