„Maxima LT“ naujos užstato sistemos startui – pasiruošusi, taromatai jau laukia pirmųjų klientų
2016 m. sausio 29 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Nuo vasario 1 dienos MAXIMA klientai jau galės naudotis 200-ais taromatų prie 198 tinklo parduotuvių. „Maxima LT“ jau apmokė maždaug 600 savo darbuotojų, kad šie patys mokėtų naudotis taromatais ir būtų pasirengę padėti pirkėjams sklandžiai priduoti tarą bei atgauti numatytą užstatą už priduotas pakuotes.

„Jau visai netrukus tapsime tarpininkais tarp pirkėjo ir Užstato sistemos administratoriaus ir būsime paskutinė grandis, su kuria susidurs pirkėjai, į mūsų parduotuves atnešę priduoti vienkartines pakuotes. Tam ruošėmės išties atsakingai: apmokėme beveik 600 darbuotojų, sukūrėme apie 170 naujų darbo vietų, taip pat stengėmės užtikrinti, kad mūsų tinklo parduotuvėse klientas rastų visą reikalingą informaciją ir taros grąžinimas būtų itin paprastas, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Pasak jo, ruošiantis užstato sistemos startui išskirtinis dėmesys buvo skiriamas klientų informavimui. Tad priduoti užstato sistemoje dalyvaujančias pakuotes, kiekvienam besirūpinančiam švaria aplinka ir gamtos išsaugojimu turėtų būti itin paprasta. MAXIMA tinklo parduotuvių informacinėse lentose bei parduotuvių skyriuose, kuriuose parduodami gėrimai, klientai ras išsamias instrukcijas kaip naudotis taromatais. Detali naudojimosi instrukcija pateikta ir ant paties taromato.  Iškilus papildomiems klausimams klientai visada galės kreiptis į parduotuvių darbuotojus arba skambinti nemokamu Infolinijos numeriu, kuris taip pat nurodytas ant taromatų.  

Pakuočių užstato sistemoje dalyvaus tik tos pakuotės, kurios prie brūkšninio kodo turės specialų juodai baltą taromatų atpažįstamą ženklą. Įmetę tuščią užstato sistemoje dalyvaujančią tarą į prie parduotuvių ar jose įrengtus taromatus pirkėjai gaus čekį, kurį pateikę parduotuvės kasininkui galės susigrąžinti po 10 euro centų už kiekvieną priduotą tuščios taros vienetą.

LR Aplinkos ministerija yra numačiusi, jog gamintojai ir importuotojai visą pirminę vienkartinę stiklinę, plastikinę ir metalinę tarą Lietuvoje, kuri atitinka minėtus talpos reikalavimus, privalės specialiai pažymėti iki 2016 metų gegužės 1 dienos, tad nuo vasario 1 dienos rinkoje cirkuliuos ne tik specialiu ženklu pažymėtos pakuotės, bet ir įprastinės. Šios, nepažymėtos pakuotės, užstato sistemoje nedalyvaus.

Pasak įmonės vadovo, tiekėjai gana racionaliai planavosi į apyvartą išleidžiamos taros kiekius, užstato sistemos startui ruošėsi gerokai iš anksto, tad gali būti, kad specialiu ženklu pažymėtos pakuotės iš rinkos senąsias išstums gana greitai. Žinoma, neatmetama galimybė, kad pereinamajam laikotarpiui baigiantis, siekiant išparduoti gėrimų likučius, bus pasitelkiamos ir akcijos. Tačiau tai kol kas planuoti dar anksti.

Planuojama, kad įrengus taromatus bent pirmaisiais metais MAXIMA surinks apie 80 proc. visų pirkėjų nuperkamų vienkartinių pakuočių. Tai maždaug 11 mln. pakuočių per mėnesį. Iki šiol užstato principu Lietuvoje buvo renkama tik stiklinė tara. MAXIMA tinklo parduotuvėse kiekvieną mėnesį jos buvo surenkama beveik 15 mln. vienetų.

Bendrovė „Maxima LT“ yra paskaičiavusi, kad taromatų projektas pareikalaus apie 1 mln. eurų bendrovės investicijų. Į šią sumą įeina 200 taromatų įrengimas prie  parduotuvių, taromatų ir kasų IT sistemų suderinimas, daugkartinės ir vienkartinės taros srautų, logistikos, suderinimas, taromatų priežiūra ir švaros užtikrinimas, taip pat pačios MAXIMA privačių prekės ženklų pakuočių žymėjimas, pirkėjų informavimas.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 234 MAXIMA parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: