„Maxima LT“ prognozė: šiemet šventiniams pirkiniams pirkėjai skirs daugiau
2015 m. lapkričio 19 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Prekybos tinklas „Maxima“ prognozuoja, šiemet šventinių prekių pardavimai turėtų augti  4-5 proc. Nors tai bus pirmos Kalėdos su euru, ir žmonės atidžiai vertins kainas, pirkėjų nuotaikos yra optimistinės, tad tikėtina, kad nuo šių metų vidurio nuosekliai augantis vartojimas per šventes dar labiau išaugs.

Dauguma žmonių lieka ištikimi įpročiams ir savo pirkinių krepšelį kalėdiniu laikotarpiu papildys tradicinėmis namų bei stalo puošybos prekėmis – jos bus paklausiausios. Vis dėlto, žmonės atkreipia dėmesį ir į naujas puošybos tendencijas. Dažnas žmogus įdomesnius dekoro elementus derins su tradiciniais, todėl prekybininkams svarbu pristatyti ir naujausias tendencijas.

„Artėjant didžiosioms metų šventėms pirmiausia suintensyvėja įvairių namų dekoro bei puošybos prekių pardavimai. Pastebime, kad pirkėjai ne tik išlieka ištikimi įpročiui namus ir vaišių stalą puošti klasikinėmis dekoracijomis  – žvakėmis, vainikais ar žaisliukais, bet ir domisi naujausiomis tendencijomis. Ypač daug dėmesio skiriama šių prekių kokybei, mat įsigytos puošmenos neretai naudojamos kelerius metus iš eilės“, – sakė „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Tarp populiariausių dekoracijų ir puošmenų namams tradiciškai pirmauja įvairios žvakės ir žvakidės, šventinės servetėlės, eglutės papuošalai ir stovai, taip pat šilti pledai. Pernai šių prekių kategorijų pardavimai „Maxima“ parduotuvėse augo 30-70 proc. Vidutiniškai kalėdinėms puošmenoms pirkėjai skyrė apie 65 eurus.

Pasak Ž. Valkerio, pirkėjai vis daugiau laiko ir lėšų skiria dovanų paieškai. Lietuviai ieško praktiškų sprendimų ir dažniausiai dovanoja smulkią buitinę techniką – barzdaskutes, elektrinius dantų šepetėlius, smulkią virtuvės įrangą. Ne mažiau populiarūs ir patalynės komplektai, knygos, taip pat vaikiški žaislai. Kalėdinėms dovanoms pirkėjai vidutiniškai išleidžia apie 70 eurų.

„Tai pirmosios Kalėdos, kurias pasitinkame su nauja valiuta, todėl natūralu, jog šventinio apsipirkimo metu pirkėjai atidžiai analizuos ir vertins prekių kainas. Užsakydami prekes, užtikrinome, kad jos bus patrauklios ir šiemet.  Vis tik manome, kad šios šventės bus dosnesnės ir šventiniams pirkiniams šiemet pirkėjai skirs daugiau  “, – sakė Ž. Valkeris.

Šią savaitę kalėdinė prekyba prasideda „Maxima“ parduotuvėse. Pačią pirmą šventinę savaitę į 233 tinklo parduotuves iškeliaus 7000 palečių prekių. Vėliau kasdien į parduotuves bus vežama po 500 palečių su asortimento papildymais.

Kalėdinių dekoracijų pristatymui į parduotuves pasitelkiama net ketvirtadalis viso „Maxima LT“ autoparko – 40 autotraukinių.  Kalėdiniu laikotarpiu jie įveikia apie 300 tūkst. kilometrų, kuriems sunaudojama apie 100 tūkst. litrų degalų.

Didžioji dalis šventinių dekoracijų ir papuošimų į tinklo parduotuves atkeliauja iš didžiųjų gamintojų Rytuose – Kinijos, Tailando ir Indijos. Drauge pastaraisiais metais daugėja ir Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse pagamintų puošmenų, kurios vis labiau populiarėja tarp pirkėjų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 233 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Papildoma informacija:

Pasak „Maxima“ šventinių puošmenų prekių grupės vadovės Eglės Kliukienės, pasiruošimas didžiosioms kitų šventėms prekybos tinkle prasideda dar metų pradžioje. „Tradiciškai sausį vykstant tarptautinei „Christmasworld“ parodai įvertiname ateinančių metų tendencijas, tada atrenkame prekes ir pritaikome mūsų rinkos poreikiams. Vėliau vyksta prekių užsakymai, vertinama jų kokybė ir gamybos procesai, kol galiausiai metų pabaigoje šios pasiekia „Maxima“ sandėlius, ir prasideda šventinės prekybos sezonas“, – sakė E. Kliukienė.

E. Kliukienė įvardijo ir populiariausias šių metų tendencijas. Greta tradiciškai populiarių klasikinių raudonos, žalios ar aukso spalvos papuošimų, šiemet itin populiarūs bus sidabro spalvos bei šerkšno efektu dekoruoti papuošimai. Tarp jų ypač madingi miško motyvai – medžio raštais dekoruotos žvakės, dirbtiniu šerkšnu padengtos Kalėdų eglutės, kankorėžiai, vainikai.

„Viena madingiausių šių metų tendencijų – juoda spalva, kurią siūloma derinti su prabangiai atrodančiais aukso, sidabro ar vario spalvos papuošimais, žvakidėmis ar žibintais. Taigi, šiemet pirkėjams pasiūlysime ir madingą juodą Kalėdų eglutę“, – sakė E. Kliukienė. Tarp šių mečių naujienų  ji išskiria ir saldžia bei linksma tema dekoruotus indus, stalo serviravimo bei virtuvės reikmenis, formeles kepiniams.

  
  

Pasidalink: