„Maxima LT“ vadovas: Dėmesys pirkėjų ir darbuotojų saugumui - išlieka prioritetas
2015 m. lapkričio 20 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Mažmeninės prekybos tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė „Maxima LT“ ir šiais metais prioritetinį dėmesį skyrė saugumui: buvo tęsiamos pastatų, kuriose įsikūrusios tinklo parduotuvės, patikros, vykdomi darbuotojų mokymai, visuose įmonės padaliniuose atnaujinamos ir diegiamos papildomos civilinės bei gaisrinės saugos priemonės. Šiais metais bendrovės investicijos į saugumo užtikrinimą siekia daugiau nei pusę milijono – 560 tūkst. - eurų.

„Vienas iš svarbiausių uždavinių ir šiais metais buvo užtikrinti, kad darbuotojai ir pirkėjai mūsų parduotuvėse jaustųsi saugūs: atlikę patikras ir įvertinę pastatų būklę, atsižvelgėme į specialistų rekomendacijas, ką, siekiant maksimalaus saugumo dar galime tobulinti. Papildomai apmokėme darbuotojus, kaip elgtis ekstremalių situacijų atveju, atnaujinome ir aprūpinome juos visomis būtinomis saugos priemonėmis. Šiandien esame tikri, kad visi mūsų tinklui priklausantys pastatai yra saugūs, o mūsų darbuotojai žino, kaip elgtis iškilus pavojui“, – sako „Maxima LT“, UAB Generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.  

Daugiausia dėmesio ir laiko sąnaudų šiemet skirta tinklo prekybos, saugos, logistikos, gamybos bei administracijos darbuotojų gaisrinės ir civilinės saugos teoriniams ir praktiniams mokymams, kurių metu darbuotojai buvo pakartotinai supažindinti su evakuacijos planais,  mokomi, kaip elgtis gaisro ar kitų įvykių metu, suteikti pirmąją pagalbą. Tokių mokymų 2015 m. įvykdyta daugiau nei 350, pernai – apie 250.

Iki metų pabaigos visuose „Maxima“ padaliniuose bus užbaigtos vykdyti ir suplanuotos mokomosios evakuacijos, kurių metu atliekama reali evakuacija ir išbandoma įranga: gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų, pavojaus mygtukų, sirenų, evakuacinių durų veikimas ir pan. Į mokomąsias evakuacijas įtraukiami ne tik tinklo darbuotojai, bet ir klientai, o dažnai ir specialiųjų tarnybų pareigūnai – ugniagesiai, policininkai, medikai.

„Mums labai svarbu, kad į saugos stiprinimą įsitrauktų visi darbuotojai, todėl intensyvūs mokymai paliečia kiekvieną iš daugiau nei 16 tūkst. „Maximos“ darbuotojų Lietuvoje. Užtikrinant saugą, labai daug priklauso nuo kiekvieno žmogaus sąmoningumo ir išmanymo, todėl siekiame, kad visi darbuotojai ne tik patys būtų pasirengę evakuacijai, bet ir kilus pavojui, mokėtų padėtų pirkėjams bei kolegoms“, - sako Ž. Valkeris. Pasak įmonės vadovo, investicijos į darbuotojų saugą ir sveikatą sudaro beveik pusę visų lėšų, kurios iki šių metų galo bus skirtos saugumo užtikrinimui. 

Šiais metais „Maxima“ baigė dar pernai pradėtą priešgaisrinių apsaugos sistemų modernizavimą. Visos gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos buvo išsamiai patikrintos ir atnaujintos, 20 objektų – įrengtos visiškai naujos. Įmonė pereina prie šiuolaikinių  gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų, kurios ne tik nurodo pastato zoną, kurioje kilo gaisro grėsmė, bet konkrečią suveikusio daviklio vietą. Diegiamos šiuolaikinės sistemos yra ne tik tikslesnės, bet ir kur kas patikimesnės.  

2015-ieji metai įmonėje skirti krizių prevencijai. Atlikus išsamia galimų grėsmių įmonei, jos veiklai, darbuotojams, partneriams bei klientams analizę, įmonėje pradėta kurti krizių valdymo sistema, įsteigtas Krizių valdymo komitetas ir nuo šių metų vidurio vykdomos  krizių simuliacijos, kuriose dalyvauja visų įmonės padalinių vadovai. Krizių valdymo sistemą pabaigti rengti planuojama jau kitąmet.

Buvo tęsiamos ir pastatų, kuriose veikia „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvės bei sandėliai, planinės ir neplaninės patikros. Siekiant užtikrinti visapusišką pastatų saugumą, įmonėje sugriežtinta statybų kontrolė visuose etapuose – t.y. pasirenkant rangovus, prižiūrint statybų bei projektavimo procesą.  Kontrolė sustiprinta nepriklausomai nuo to, ar pastatus statome patys, ar juos stato kiti investuotojai. Prekybos tinklo „Maxima“ pastatai tikrinami reguliariai. Kas mėnesį pastato būklė įvertinama vizualiai ir 2 kartus per metus  detaliai – patikrinama pastato konstrukcija, stogas, sienos, rūsys ir kitos erdvės. Visas patikras atlieka licencijuotos pastatų techninės priežiūros ir eksploatacijos įmonės. Nors to ir nereikalauja šalies įstatymai, įvestas papildomas ekspertinis strateginių objektų vertinimas.

Šiais metais bendros bendrovės investicijos į saugumo užtikrinimą siekia beveik 560 tūkst. eurų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 233 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: