„Maxima LT“ vadovas: šalyje kilus karo grėsmei apie savitarną tektų pamiršti pirmiausiai
2015 m. lapkričio 25 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Šiandien Utenoje surengtos pirmosios per šalies nepriklausomybės laikotarpį civilinių institucijų mobilizacinės pratybos, kuriose dalyvavo ir viena iš mieste veikiančių MAXIMA X parduotuvių. Jos darbuotojai, bendradarbiaudami su miesto savivaldybe bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie LR Krašto apsaugos ministerijos, įgyvendino visuotinės mobilizacijos atveju numatytą saugumo bei prekybos veiksmų planą.

„Nors galimybė prisijungti prie pratybų mums – nauja vertinga patirtis, vis tik šiandien jau galime drąsiai sakyti, kad pavojus mūsų neužkluptų nepasirengusių. Tikiu, kad kilus visuotinei grėsmei mes, kaip didžiausias prekybos tinklas šalyje sugebėtume užtikrinti nepertraukiamą maisto produktų ir kitų būtiniausių prekių tiekimą, riboti svarbiausių produktų pardavimą, kad jų pakaktų visiems. Pasirūpinti tiek mūsų darbuotojų, kurių turime daugiau nei 16 tūkst., tiek ir mūsų klientų saugumu“, – sako „Maxima LT“, UAB Generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Šiandien, trečiadienį, vykusiose pratybose MAXIMA X  parduotuvėje operatyviai ir sklandžiai įgyvendinti visi karo grėsmės ir mobilizacijos atveju numatyti visuomenės informavimo, prekybos bei saugumo užtikrinimo veiksmai.

Pratybų metu pirkėjai supažindinti su būtiniausių maisto produktų pardavimų pakeitimais. Kaip numatyta mobilizacijos atveju, apie tai pirkėjai buvo informuojami specialiais garso pranešimais, periodiškai transliuojamais parduotuvės patalpose. Taip pat – informaciniais plakatais prekybos salėje, parduotuvės kasose bei prie įėjimų. Padidinta parduotuvės apsauga, kuri susidarius sudėtingoms situacijoms, būtų pasiruošusi reaguoti ir užtikrinti tvarką. 

Siekiant užtikrinti, kad mobilizacijos laikotarpiu gyventojai nepristigtų būtiniausių maisto produktų, tokių kaip miltai,  kruopos, mėsos bei žuvies konservai, taip pat aliejus, druska, cukrus, degtukai, būtų įvedamas šių kategorijų produktų kiekių ribojimas. Buvo skaičiuojama, kad vieno apsipirkimo metu gyventojai galėtų įsigyti iki 2 kg miltų, kruopų bei cukraus, iki 1 kg makaronų bei druskos, iki 0,48 kg mėsos ir žuvies konservų.

Pratybų metu simuliuojant situaciją, kaip kad būtų ir visuotinės mobilizacijos atveju, tektų uždaryti ar pertvarkyti kai kuriuos skyrius, uždengti dalį prekių lentynų, įrengti specialiąsias prekybos zonas be savitarnos ar riboti tam tikrų produktų pardavimą per kasas.

„Susiklosčius nepaprastajai padėčiai, labai tikėtina, kad pirmiausiai parduotuvėse tektų atsisakyti  savitarnos ir grįžti į laikmetį, kai dalis ar visi produktai iš lentynų buvo paduodami pardavėjų. Taip užtikrinant jų kvotavimą, didesnę kontrolę, taip pat sumažinant chaoso, panikos ir riaušių parduotuvėje riziką“, – sako Ž. Valkeris.

Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą svarbiausių produktų ir kitų būtiniausių prekių  tiekimą, pavojaus atveju turėtų vykti glaudus bendradarbiavimas su visomis tiekimo grandimis: tiek produkcijos tiekėjais, tiek ir tinklo visų padalinių darbuotojais. Užtikrinti, kad prekės laiku ir saugiai pasiektų parduotuves, personalas reguliariai informuotų tinklo sandėlius apie prekių likučius, būtų kaupiamos atsargos. Tam tektų peržiūrėti logistikos procesus, dalį jų pakeisti. 

Siekiant maksimalaus saugumo, būtų padidinta parduotuvių apsauga, kuri susidarius sudėtingoms situacijoms tinkamai reaguotų ir užtikrintų tvarką. Vis tik, prekybininkai greičiausiai neišsiverstų be specialios – apsaugos tarnybos, policijos pareigūnų pagalbos.

Ne mažiau svarbus būtų ir tinklo darbuotojų, taip pat tinklo parduotuvėse besilankančių pirkėjų tinkamas parengimas bei informavimas.

„Turime tvarkingai veikiančią, prižiūrimą ir nuolat atnaujinamą perspėjimo apie kilusį pavojų techninę bazę, įmonėje kuriama krizių valdymo sistema. Šiandien jau tiek mūsų darbuotojai, tiek ir klientai žino, kaip elgtis ekstremalių situacijų atveju, suteikti pirmąją pagalbą. Tai jau nemažas pasiekimas“, – sako „Maxima LT“ vadovas.

Pasak jo, nors tokio masto grėsmės visiškai pasirengti vargu ar įmanoma, yra dar daug darbų, kuriuos privalu padaryti, vis tik tokios pratybos labai naudingos, nes leidžia pasitikrinti turimus nepaprastųjų situacijų valdymo planus bei realiai įvertinti, ar jie veikia. Kartu tai ir puikus savivaldos, verslo bei kitų už saugumą šalyje atsakingų valstybinių institucijų bendradarbiavimo pavyzdys, siekiant bendro – visuomenės intereso.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 233 MAXIMA parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: