MAXIMA šalies bendruomenėms padės įgyvendinti geriausias iniciatyvas
2015 m. rugpjūčio 21 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Rugpjūčio 17 dieną, pirmadienį, buvo išrinktos bendrovės „Maxima LT“ inicijuoto bendruomenių iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ trys geriausios bendruomenių pateiktos iniciatyvos. Laimėjusioms bendruomenių iniciatyvoms įgyvendinti „Maxima LT“ įsipareigoja skirti 5, 10 ir 15 tūkstančių eurų. Bendruomenių iniciatyvų konkursą globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras (NIPC).

MAXIMA veikia daugelyje šalies miestų ir miestelių. Jaučiame turintys ir galintys pradėti bendruomenėms kurti geresnę ir draugiškesnę aplinką, kurioje dirbame ir gyvename. Todėl be galo džiaugiamės šiame konkurse parodyta bendruomenių iniciatyva ir tikimės, kad konkurso nugalėtojams suteikta finansinė parama ne tik padės įgyvendinti sumanytas idėjas, bet ir įkvėps kitas bendruomenes būti aktyvesnėmis, kurti ir įgyvendinti drąsesnes idėjas“, – sako Maxima LT generalinis direktorius, Žydrūnas Valkeris.

Paraiškas gauti finansavimą atsiuntė net 90 šalyje veikiančių bendruomeninių organizacijų. 26 paraiškas pateikė kaimo bendruomenės, likusių sulaukta iš šalies miestuose ir miesteliuose įsikūrusių bendruomenių. Aktyvios bendruomenių iniciatyvų konkurse buvo ir sodininkų bendrijos, mokyklų gimnazijos ir lopšeliai-darželiai, daugiabučių namų savininkų bendrijos ir įvairios asociacijos bei draugijos.

Daugiausiai paraiškų sulaukta, prašant finansavimo, reikiamo įkurti vaikų žaidimo, sveikatinimo ar buitinių atliekų surinkimo aikšteles. Taip pat bendruomenės teikė projektus renovuoti apleistas kultūros namų patalpas, pagerinti kaimų ir miestelių gatvių apšvietimą ar tiesiog įrengti suoliukus parkuose.

„Jau ne vieneri metai dirbame su bendruomenėmis ir matome, kad opiausia problema – finansų trūkumas, tačiau neretai bendruomenių projektams trūksta ir originalumo, aiškumo, išskirtinumo. Dažnai bandoma nueiti lengviausiu keliu, siūlant idėjas, kurias siūlo visi. Todėl šiame konkurse sveikintina ne tik privataus verslo iniciatyva remti bendruomenes, bet ir konkurso organizatorių požiūris, atrenkant paramos vertus projektus. Smagu matyti, kad finansuoti pasirinkti projektai pasižymi išskirtine idėja, įtraukiančia visus ją teikusios bendruomenės narius“, – sako NIPC direktorius Martinas Žaltauskas.

Pirmoji vieta ir didžiausia net 15 tūkst. eurų suma skirta Vilniaus rajono Baronų kaimo sodų bendrijos „Šilas“ pateiktam projektui. Bendrija sumanė įrengti daugiafunkcinį „Rėdos ratą“. Šio projekto tikslas – sukurti daugiafunkcę erdvę, kurioje bendruomenės nariai galėtų visi drauge aktyviai leisti laisvalaikį, puoselėdami lietuvių etnografinių papročių ir tradicijų iniciatyvas, kurdami vietos bendruomenės gerovę. Ši erdvė kartu bus ir vaikų žaidimo aikštelė, kurioje mažieji galės turiningai leisti laisvalaikį.

Antroji vieta ir 10 tūkst. eurų skirta Alytaus rajono Likiškėlių kaimo bendruomenės pateiktam projektui „Šefas ant ratų“. Projekto pagrindinė idėja – ketinimas nesunkių, tačiau įdomių virtuvės paslapčių išmokyti Likiškėlių ir kitų aplinkinių kaimų bendruomenės narius. Virtuvės paslapčių mokys profesionalūs šefai ir kiti kulinarijos entuziastai.

Trečioji vieta ir 5 tūkst. eurų skirta Pakruojo rajono Sigutėnų kaimo bendruomenės projektui „Sveikatingumo erdvės įrengimas“. Šios bendruomenės nariai pasiryžę nenaudojamose bendruomenės namų patalpose įrengti sveikatingumo salę ir biblioteką. Planuojama, jog sveikatingumo salėje bus įrengti  treniruokliai, teniso stalai, vyks moterų aerobikos užsiėmimai. Atnaujintose patalpose taip pat bus įrengta ir biblioteka, kuriai šiuo metu yra surinkta net 500 įvairiausių knygų.

„Maxima LT“ bendruomenių iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ startavo šių metų pavasarį. Konkursu siekiama skatinti bendruomenių ir gyventojų aktyvumą bei iniciatyvumą sprendžiant juos supančios aplinkos problemas. Prioritetai buvo teikiami etnografinių regionų vertybes puoselėjantiems, švietimo, sveikos gyvensenos ir sveikatinimo, infrastruktūros gerinimo projektams.

---------------------------------------------

Papildoma informacija:

„Dar prieš kelis metus mūsų sodininkų bendriją sudarė daugiausia vyresnio amžiaus sodininkai, bet viskas pasikeitė, kai prie bendrijos prisijungė daug jaunų šeimų. Dabar mūsų – daugiau nei pusantro šimto. Kartu ir darbus dirbame, ir šventes švenčiame, ir kuriame idėjas. Šio laimėjimo dėka turėsime galimybę įrengti daugiafunkcinį „Rėdos ratą“, kurio pagalba ne tik galėsime ugdyti jaunuosius bendruomenės narius, bet ir panaudoti vietos gyventojų turimas žinias apie lietuvių liaudies papročius ir tradicijas“, – sako Vilniaus rajono Baronų kaimo sodų bendrijos „Šilas“, kuriai „Maxima LT“ skyrė 15 tūkst. eurų, valdybos pirmininkas Stanislovas Liepinaitis.

„Mūsų bendruomenėje, kaip ir kitose netoliese esančiose, gyvena įvairaus amžiaus žmonės, jie dienas leidžia namuose, o vasarą dirba laukuose ar daržuose, tad neturi galimybės kitaip paįvairinti savo kasdienybę. Norėjome visus mūsų bendruomenės narius pabūti drauge sukviesti neįprastu būdu, taip ir kilo idėja suburti juos, įgyvendinant projektą „Šefas ant ratų“. Šio projekto metu skatinsime gyventojus kurti ir išreikšti save virtuvėje, suteiksime progą išmokti naujovių, stengsimės sudominti jaunus žmones, neatrandančius sau vietos kaime“, – džiaugiasi Likiškėlių bendruomenės, kuriai „Maxima LT“ skyrė 10 tūkst. eurų, pirmininkė, Gintarė Romančiuckienė.

„Mūsų kaimo bendruomenė ne tik išsilavinusi, bet ir sportiška. Didžiuojamės čia gyvenančiu svarsčių kilnojimo pasaulio čempionu Algirdu Navicku, kuris skiria daug laiko jaunimo fiziniam ugdymui, bei aerobikos instruktore Ramune Pociuviene, skatinančia sportuoti ir mūsų kaimo moteris. Tad ši finansinė parama mūsų bendruomenės projektui „Sveikatingumo erdvės įrengimas“ bus išties naudinga ir padės sportu, sveiku gyvenimo būdu sudominti dar daugiau mūsų bendruomenės narių“, – sako Pakruojo rajono Sigutėnų kaimo bendruomenės, kuriai „Maxima LT“ skyrė 5 tūkst. eurų, pirmininkė Pranė Kvedarienė.

Pasidalink: