„Maxima“ skelbia šimtmečio „Maximalistų“ paiešką
2018 m. gegužės 24 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Gabiems Lietuvos moksleiviams – 60 000 eurų stipendijų fondas

Gerai besimokantys, iniciatyvūs, sumanūs ir talentingi 1-12 klasių moksleiviai jau gali pretenduoti į rekordinį 60 tūkst. eurų „Lietuvos Maximalistų“ stipendijų fondą 2018-2019 m. mokslo metams. Daugiau nei 40 moksleivių, kurie taps „Maximalistais“, visus ateinančius mokslo metus kas mėnesį gaus 150 ir 75 eur vertės stipendijas. Į stipendijas pretenduojantys moksleiviai bus vertinami aštuoniose srityse: mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo. Per 16 programos gyvavimo metų „Maxima“ jau skyrė daugiau kaip 300 tūkst. eur Lietuvos moksleivių pažangumui skatinti.

„Lietuvos Maximalistų“ programa leidžia mums prisidėti prie pirmųjų gabiausių Lietuvos jaunuolių karjeros žingsnių. Šešioliktus metus gyvuojantis konkursas įrodo, kad moksleiviai gautas stipendijas investuoja tikslingai: skiria konkursams, olimpiadoms ar studijoms. Tai leidžia jiems pasiekti nuostabių rezultatų, kurie džiugina ir garsina visą Lietuvą. Drąsiai galiu teigti, kad tai yra viena prasmingiausių mūsų prekybos tinklo globojamų iniciatyvų“, – teigia „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Moksleiviai, norintys dalyvauti programoje „Lietuvos Maximalistai“, projekto anketą gali užpildyti iki liepos 9 d. prekybos tinklo „Maxima“ interneto svetainėje. Komisija, atrinkdama būsimuosius „Maximalistus“, vertina ne tik objektyvius mokslo rezultatų pasiekimus – pažymius ir konkursinius įvertinimus, bet ir moksleivių motyvacinius laiškus. Juose moksleivis turėtų pagrįsti, kodėl būtent jis turėtų tapti „Lietuvos Maximalistu“, pasidalyti savo pasiekimais ir ateities lūkesčiais ar svajonėmis.

Gautas paraiškas vertins komisija, kurioje dirbs žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas, „Maximalistų“ alumnis Martynas Levickis, VGTU mokslininkė, dr. Milena Medineckienė, M. K. Čiurlionio menų gimnazijos direktorius Romualdas Kondrotas, olimpinė čempionė Vida Vencienė, LR švietimo ir mokslo ministerijos atstovė Miglė Čiurinskaitė, ir prekybos tinklo „Maxima“ atstovai.

Pernai metais „Lietuvos Maximalistų“ stipendiją siekė gauti beveik pusė tūkstančio vaikų iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Gabiausiems Lietuvos moksleiviams buvo padalintas 50 tūkst. eurų stipendijų fondas. Gabūs ir talentingi „Maximalistai“ gautas lėšas skiria savo gabumams ir talentams vystyti. Stipendijų dėka moksleiviai gali išvažiuoti į toliau vykstančias sportines varžybas, mokslo konkursus, konferencijas, olimpiadas, ekskursijas, pasitaupyti studijoms ar mokslo priemonėms.

Už pasiekimus mokslo srityje antrą kartą įvertintas klaipėdietis Gilbertas Umbražūnas pernai metais gautą stipendiją skyrė gamtos mokslų studijoms prestižiniame Kembridžo universitete: „Studijų kaina universitete siekia 9250 svarų sterlingų per metus. Panašiai tiek atsieina pragyvenimo išlaidos, įskaitant bendrabutį, maistą, transportą. Ką tik grįžau iš Arano salos Škotijoje, geologijos kelionė buvo skirta gilinti teorijos žinias. Kadangi šią išvyką universitetas finansavo tik iš dalies, likusią dalį padengė „Maximalisto“ stipendija“, – įspūdžiais dalinasi Kembridžo universiteto pirmakursis.  

Šiemet – jau 16 metų, kai prekybos tinklas stipendijomis skatina talentingus ir pažangius šalies moksleivius. Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau įmonės vykdytų švietimo paramos programų. Jos tikslas – stipendijomis paskatinti gabiausius ir talentingiausius šalies vaikus siekti užsibrėžtų tikslų bei puoselėti savo talentus. „Maximalistų“ alumnais yra tokie žinomi Lietuvą garsinantys menininkai bei sportininkai kaip Giedrius Titenis, Martynas Levickis ar Evelina Sašenko.

Apie bendrovę „Maxima LT“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: