MAXIMA stipendijomis apdovanoti gabūs šalies moksleiviai
2015 m. rugsėjo 21 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Šeštadienį Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode vykusio renginio metu apdovanoti gabūs ir talentingi šalies moksleiviai – nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai“ stipendininkai. Net 48-iems jų šiemet įteiktos stipendijos, kurias moksleiviai gaus kiekvieną mėnesį visus šiuos mokslo metus.

Pažangiausi ir gabiausi Lietuvos 5–11 klasių moksleiviai už individualius ar komandinius pasiekimus varžėsi aštuoniose srityse: mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo. Programos nugalėtojai kiekvienoje iš šių sričių gaus skatinamąsias, 75 eurų vertės, arba pagrindines, 150 eurų vertės stipendijas, kurias įsipareigoja mokėti programos iniciatorė - „Maxima LT“.

„Džiaugiamės galėdami finansine parama ir palaikymu prisidėti prie gabių ir talentingų šalies moksleivių pasiekimų, paskatinti juos kelti ambicingus, maksimalius, tikslus ir atkakliai jų siekti“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Šiais metais „Lietuvos Maximalistus“ apdovanoti itin originaliai: ekskursijos ant ratų po Vilniaus senamiestį metu moksleiviai aplankė įsimintas sostinės vietas, kiekvienoje stotelėje jiems buvo primenama apie iškiliausius Lietuvos istorijos įvykius. Jaunieji maksimalistai turėjo galimybę pabendrauti ir artimiau susipažinti su Lietuvos verslo ir kultūros veikėjais, kurie stipendijų šventės įteikimo metu dalijosi savo patirtimi ir gyvenimiškomis įžvalgomis.

 „Džiaugiuosi galėdamas būti pavyzdžiu jauniesiems maksimalistams - Maximalistų programos išrinktiesiems, kurių gretose ir pačiam teko būti bemaž prieš dešimtmetį. Šiandien su džiugesiu sveikinau juos - jaunus, energingus ir kūrybingus. Jų pasiekimai, motyvacija ir noras tobulėti, noras būti geriausiems veda mūsų valstybę į šviesesnę ateitį“, – sveikindamas stipendijomis apdovanotus „Lietuvos Maximalistus“, - sakė pasaulinio garso akordeonistas Martynas Levickis.

Viena iš specialiai „Lietuvos Maximalistams“ surengtos ekskursijos stotelių buvo ir televizijos bokštas, kuriame gabūs moksleiviai kartu su žinomu virtuvės šefu, „Virtuvės mitų griovėjų“ įkūrėju Alfu Ivanausku gamino molekulinės virtuvės desertą. Renginį vedė ir pokalbius moderavo žinomas laidų vedėjas Ignas Krupavičius, o apdovanojimų ceremonijoje stipendininkus sveikino baidarių sporto tarptautinių čempionatų prizininkas Ignas Navakauskas.

Pažangiausių ir gabiausių Lietuvos 5-11 klasių moksleivių paraiškas dėl „Lietuvos Maximalisto“ stipendijos šiemet, kaip ir pernai, vertino kompetentinga komisija. Ji buvo sudaryta iš Švietimo ir mokslo ministerijos, prekybos tinklo „Maxima“ ir kitų autoritetingų savo srities atstovų, tarp kurių – Olimpinio švietimo direkcijos direktorius Algimantas Gudiškis, režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir akordeonistas Martynas Levickis. Šiais metais stipendijas skirti nuspręsta 48 šalies moksleiviams. Stipendijoms „Maxima LT“ per šiuos mokslo metus ketina skirti 42 700 eurų.  

Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau bendrovės „Maxima LT“ vykdytų švietimo paramos programų, kuriomis jau 12 metų stipendijomis skatinti talentingi ir pažangūs šalies moksleiviai.

Pasidalink: