„Maxima“ – vienintelis lietuviškas prekės ženklas, patekęs tarp populiariausių
2017 m. gegužės 29 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Lietuvos gyventojai „Maxima“ prekės ženklą įvardijo kaip vieną populiariausių, rodo sociologinių ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Emor“ kartu su partnerėmis Baltijos šalyse atliktas populiariausių prekių ženklų tyrimas. 

„Maximos“ prekės ženklas yra vienintelis lietuviškas prekės ženklas, patekęs į trijų populiariausių prekės ženklų sąrašą.  Šalia prekybos tinko „Maxima“ prekės ženklo rikiuojasi tokie pasauliniai prekių ženklai kaip „Google“ ir „Facebook“.

Remiantis gyventojų apklausos duomenimis, sudarytas gyventojų mėgstamiausių prekių ženklų dešimtukas Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje.

„Mes labai džiaugiamės, kad gyventojai taip pat įvertina mūsų prekės ženklą. Esame Lietuvoje gimęs ir subrendęs verslas, didžiuojamės, kad mūsų pirkėjams jis taip pat tapo artimas ir mylimas. Džiugu, kad „Maxima“ lietuvių sąmonėje rikiuojasi greta pasaulinio lygio prekių ženklų lyderių“,– sakė „Maxima“ rinkodaros departamento direktorė Neringa Vaitelytė.

Tyrimas buvo atliktas 2017 m. balandžio mėn., apklausiant po 1000 15–74 m. amžiaus respondentų kiekvienoje šalyje. Tyrimui pasitelktas populiariausių prekės ženklų sąrašas buvo sudarytas naudojantis ankstesniais panašiais tyrimais. Iš viso buvo įtraukta apie 150 skirtingų prekės ženklų kiekvienoje šalyje.

Iš pradžių respondentams pateikti atsitiktinai sudaryti prekių ženklų pavadinimų ir logotipų rinkiniai po 30 vnt., tada iš kiekvieno rinkinio paprašyta pasirinkti 5 labiausiai patikusius prekės ženklus. Vėliau respondentai iš 25 atrinktų prekės ženklų rinkosi 5 mėgstamiausius. Lietuvoje apklausą atliko rinkos tyrimų bendrovė „Kantar TNS“.

„TNS Emor" įkurta 1990 m. ir šiuo metu yra pirmaujanti rinkos tyrimų ir konsultacijų įmonė Estijoje. Nuo 2001 m. „Emor" priklauso tarptautiniam rinkų informacijos koncernui „TNS Group Holdings Ltd". „TNS Group Holdings Ltd" yra dalis „Kantar Group", kuris yra antras pagal dydi rinkų informacijos ir jų tyrimų koncernas pasaulyje.

Pasidalink: