„Maxima“ vis daugiau investuoja į darbuotojų mokymus
2018 m. rugsėjo 25 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Didžiausias šalyje prekybos tinklas „Maxima“ šiemet investuoja beveik 235 tūkst. eurų, kad darbuotojai įgytų naujų kompetencijų, gilintų savo žinias ir tobulintų profesinius įgūdžius. Didžiausias Lietuvos darbdavys skaičiuoja, kad pernai įvairiose mokymų programose dalyvavo daugiau negu 5,6 tūkst. darbuotojų. Šiemet mokymams skirtas biudžetas yra beveik du kartus didesnis.

„Esame didžiausias Lietuvos darbdavys, todėl rūpinamės ir investuojame į savo darbuotojų tobulėjimą. Stiprindami darbuotojų kvalifikacijas ir ugdydami naujas jų kompetencijas reguliariai organizuojami įvairūs tiek išoriniai, tiek ir vidiniai mokymai. Mūsų gausi „Maximos“ komanda vienija daugybę profesionalų, turinčių išskirtinės patirties ir gebėjimų, todėl skatiname mentorystę. Aktyviai rengiame vidinius mokymus ir įvairias tobulėjimo programas, kur kolegos dalijasi savo žiniomis“, – pažymi „Maximos“ personalo departamento direktorė Margarita Plešakienė.

Pasak jos, darbuotojų mokymai yra svarbi organizacijos vystymo ir verslo plėtros proceso dalis.

Didžiausias Lietuvos darbdavys, skatindamas ir padėdamas savo darbuotojams augti, užtikrina nuoseklų ir sistemingą visų „Maximos“ prekybos tinklo grandžių darbuotojų tobulėjimą. Vadovaujantis šiuolaikine žmogiškųjų išteklių vadyba, bendrovėje ruošiami darbuotojų augimo planai ir užtikrinamos plačios vidinės karjeros galimybes.

„Skirtingose mokymų programose dalyvauja tiek „Maximos“ parduotuvių  vadovai ir darbuotojai, tiek ir kitų padalinių darbuotojai. Visiems darbuotojams yra siūlomos atitinkamos sritys ir mokymų kryptys, kur  galima lavinti savo gebėjimus ir profesinius įgūdžius, turtinti žinių bagažą“, – tikina M. Plešakienė.

Vien iki šių metų pabaigos „Maxima“ planuoja mokymus suteikti dar apie 1000 darbuotojų.

Investicijos į naujų darbuotojų mokymus

M. Plešakienė atkreipia dėmesį, kad į „Maxima“ priimami ir reikiamos patirties neturintys, tačiau motyvuoti ir pasirengę mokytis darbuotojai. „Investuojame į naujų darbuotojų parengimą darbui. Naujo darbuotojo integracija yra labai svarbi jo tolimesnei karjerai ir įsitvirtinimui, todėl visus naujokus pirmiausia apmokome, kad suteiktumėme darbui reikiamų žinių ir praktikos įvairiose srityse: nuo bendravimo su klientais iki maisto ruošimo“, – teigė „Maximos“ personalo departamento direktorė M. Plešakienė.

Šiuo metu 9 šalies miestuose veikia „Maximos“ maisto gamybos praktinio mokymo centrai, kuriuose galima įgyti virėjo, mėsininko, kepėjo ar konditerio profesijai reikalingų profesinių įgūdžių.

Mikroklimatui stiprinti – specialus vadovų ugdymas

Itin didelis dėmesys įmonėje skiriamas parduotuvių vadovų tobulėjimui bei jų darbui su komanda. Specialiai vadovams „Maxima“ neseniai organizavo konferenciją apie vadovavimą ir lyderystę. M.Plešakienė džiaugėsi, kad dalis vadovų įrodo savo lyderių savybes savanoriškai tapdami kolegų mentoriais ir su veikla supažindina naujai prie bendrovės prisijungusius vadovus. Ši vadovų mentorystės programa trunka apie 2 mėnesius, per kuriuos nauji parduotuvių direktoriai susipažįsta su kolektyvu ir perpranta procesų valdymo sistemas.

Taip pat nauji vadovai dalyvauja ugdymo programoje „Vadovų mokykla: lengva, kai žinai“. Intensyvus 11 dienų kursas suteikia specifinių žinių ir įgūdžių: direktoriai sužino daugiau apie įmonę, susipažįsta su kiekvieno „Maximos“ departamento veikla, įgyja pagrindines vadovavimo ir pokyčių valdymo kompetencijas.

„Kiekvienas vadovas yra pavyzdys savo kolektyvui. Jo elgesys ir sprendimai veikia darbo aplinkos atmosferą, darbuotojų pasitenkinimą ir motyvaciją. Todėl tobulėjantys vadovai rūpinasi savo komandos narių augimu ir atveria jiems naujas galimybes“, – teigia M. Plešakienė.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: