„Maximos“ parduotuvėse – rekordinis lietuviškų vaisių ir daržovių derlius
2018 m. rugsėjo 18 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Kasmet Lietuvos ūkininkų produkcijos lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ nuperkama vis daugiau. Mūsų šalyje užaugintų vaisių ir daržovių pasiūla labiausiai išauga būtent rudenį ir šiuo metu sudaro daugiau nei pusę viso šių prekių asortimento.

„Vaisius ir daržoves į „Maximos“ parduotuves tiekia beveik šimtas skirtingų Lietuvos ūkininkų, kooperatyvų ir kitų tiekėjų, jų skaičius kasmet auga. Didžiausią derlių jie raško ir kasa būtent rudenį, tad šiuo metu mūsų parduotuvėse apie 55 procentus viso šviežių vaisių ir daržovių asortimento sudaro Lietuvoje užauginti produktai. Juos itin mėgsta ir vertina mūsų klientai, gausiai perkantys šviežius lietuviškus produktus vos jiems pasiekus parduotuves“, – komentuoja „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Ji pastebi, kad tai – ilgalaikė tendencija. „Maximos“ prekybos tinkle lietuviškų ūkių produkcijos paklausa auga pastaruosius trejus metus. Vien šįmet pirkėjams buvo pasiūlyta 6 procentais daugiau lietuviškos produkcijos nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, o rudens derliaus nuėmimas dar tik įsibėgėja.

Šie metai taip pat išskirtiniai tuo, kad dėl šiltesnių orų šviežių lietuviškų daržovių derlius parduotuvių lentynas pasiekė anksčiau nei pernai.

„Esame lietuviškas prekybos tinklas, todėl pirmenybę teikiame mūsų šalyje užaugintai produkcijai. Didelį dėmesį skiriame jos kokybei ir tiek smulkiems ūkininkams, tiek stambiems tiekėjams taikome tokius pat griežtus kokybės reikalavimus. Tai, kad esame didžiausias ir plačiausias parduotuvių tinklas Lietuvoje mums leidžia užtikrinti, kad pirkėjai ant savo pietų, vakarienės ar užkandžių stalo turėtų tik šviežiausias daržoves, vaisius ir uogas“, – tikina V. Drulienė.

Šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse galima rasti per 150 rūšių lietuviškų daržovių. Prekybos tinklo duomenimis, daugiausiai lietuviai nuperka mūsų šalyje užaugintų bulvių, pomidorų, agurkų, kopūstų, morkų, burokėlių ir svogūnų. Jų pardavimai rugpjūčio mėnesį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, ūgtelėjo bemaž 10 proc. Paklausa pastarąjį mėnesį išsiskyrė ir cukinijos – jų nupirkta trečdaliu daugiau nei pernai rugpjūtį.

Besibaigiant vasarai vitaminais žmonės apsirūpino valgydami lietuviškas uogas – braškes, mėlynes, avietes, šilauoges, gervuoges, spanguoles. Jų paklausa pastarąjį mėnesį buvo penktadaliu didesnė nei pernai.

Bendrai per šiuos metus lietuviai nupirko beveik 16 tūkstančių tonų šviežių daržovių. Tiesa, lietuviai į savo racioną daržoves turėtų įtraukti dažniau, mat Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo kad, šviežias daržoves (išskyrus bulves) kasdien vartoja tik kas trečias suaugęs gyventojas Lietuvoje.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: