„Maximos“ šventiniame grojaraštyje – ir kalėdinės lietuvių folkloro dainos
2018 m. gruodžio 18 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Didžiąsias metų šventes lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pasitinka nauju šventiniu grojaraščiu, kuriame skambės ne tik visiems gerai žinomos, bet ir kalėdinės lietuvių folkloro dainos. Prekybos tinklas, atsiliepdamas į Etninės kultūros globos tarybos kvietimą, įtraukė 10 nuotaikingų adventinių ir kalėdinių lietuvių folkloro bei postfolkloro kūrinių į parduotuvėse kasdien skambančių dainų sąrašą.

„Esame lietuviškas prekybos tinklas, tad lietuviškų tradicijų puoselėjimas mums svarbus ir kuriant šventinę atmosferą mūsų parduotuvių lankytojams. Ištisus metus „Maximos“ klientai girdi skambančias lietuviškas dainas, o šventiniu periodu girdės ir dar dešimt ypatingų lietuvių folkloro kūrinių, kurie savo originalumu ir nuotaika niekuo nenusileidžia visų pamėgtoms kalėdinėms dainoms. Plėsdami lietuviškų dainų grojaraštį dar labiau prisidedame prie lietuviškos muzikos plėtros“, – teigia „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse iki pat Naujųjų metų klientai galės išgirsti atlikėjų Aistės Smilgevičiūtės,  Veronikos Povilionienės, UraganiauS ir Airos, folklorinių ansamblių „Gilė“, „Sedula“, lietuvių folkroko grupių „Atalyja“ ir „Žalvarinis“ atliekamus kūrinius.

Anot Etninės kultūros globos tarybos pirmininkės Dalios Urbanavičienės, šiais metais taryba ėmėsi iniciatyvos ir sudarė adventinių ir kalėdinių lietuvių folkloro bei postfolkloro kūrinių sąrašą bei pasiūlė juos įtraukti į viešosiose erdvėse transliuojamų kūrinių grojaraščius.

„Lietuvių folkloras pasižymi ypatinga adventinių ir kalėdinių dainų gausa, o šiuolaikiniai kūrėjai tokių dainų pagrindu yra sukūrę nemažai puikių šiuolaikinių interpretacijų. Manome, kad jei šios dainos Kalėdų laikotarpyje dažniau suskambėtų viešosiose erdvėse, tikrai pradžiugintų ne vieno žmogaus, išsiilgusio savo krašto tradicijų, širdį. Parduotuvėse bei kitose viešose vietose skambanti savita kalendorinė muzika be abejonės suteiktų Lietuvos įvaizdžiui patrauklumo ir užsienio svečių akyse. Labai džiaugiamės, kad prekybos tinklas „Maxima“ palankiai atsiliepė į šį kvietimą ir tikimės, kad „Maximos“ parduotuvėse suskambėsiantis lietuviškas postfolkloras padės kiekvienam pajusti kalėdinį jaukumą“, – teigia D. Urbanavičienė.

Adventinių ir kalėdinių lietuvių folkloro bei postfolkloro dainų, skambančių „Maximoje“, sąrašas: 

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: