Molėtiškė Danielė Arlickaitė – tarp Lietuvos gabiausiųjų
2018 m. rugsėjo 28 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Šešiolikmetė moksleivė Danielė Arlickaitė apie lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ organizuojamą programą „Lietuvos Maximalistai“ žinojo jau kurį laiką. Iš Molėtų miesto kilusi mergina šiemet įgyvendino savo svajonę – užlipo ant „Šimtmečio Maximalistų“ apdovanojimų scenos, kur jai buvo įteikta stipendija už pasiekimus pažangumo srityje.

D. Arlickaitė kartu su kitais talentingais ir gabiais Lietuvos moksleiviais rugsėjį dalyvavo „Šimtmečio Maximalistų“ apdovanojimų renginyje, kuriame išgirdo žurnalisto Andriaus Tapino, Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės ir lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinės direktorės Kristinos Meidės sveikinimus.

„16 metų sveikiname gabius ir talentingus Lietuvos vaikus. Visi jūs jau rašote savo pirmąsias eilutes kito Lietuvos šimtmečio istorijoje. Jūsų pasiekimai ir atkaklumas įkvepia ne tik bendraamžius, bet ir suaugusius. Tad šiandien linkiu jums – puoselėkite savo talentus, stiprinkite gabumus, nesustokite siekdami savo tikslų. Nepasiduokite, kai kelyje į pergalę bus sunkių momentų, būkite drąsūs ir veržlūs. Eikite pirmyn, siekite nepasiekiamo, nes būsimas Lietuvos šimtmetis jau yra jūsų rankose“, – apdovanojimų vakarą moksleivius sveikino rekordinį, net 60 000 eurų, stipendijų fondą įsteigusio, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė K. Meidė.

Moksleivė džiaugiasi pasiekta sėkme Nacionalinėje moksleivių skatinimo programoje ir noriai dalijasi įspūdžiais: „Džiaugiuosi pelnytu apdovanojimu. Tai labai didelis įvertinimas ir paskatinimas. „Maximalisto“ stipendija – tai patvirtinimas, kad mokiausi ne be reikalo. Gerų rezultatų stengsiuosi siekti ir toliau“.

Mokslai teikia džiaugsmą

Anot D. Arlickaitės, puikių rezultatų jai padeda siekti nuoseklus darbas. „Man labai patinka mokytis. Tai suteikia daug džiaugsmo. Žinoma, įdedu ir daug darbo. Gerus rezultatus mokykloje pasiekiau dėka disciplinos ir tinkamo požiūrio“, – pasakoja pažangi moksleivė.

Danielė taip pat prisimena, kad tėvai jai nuo mažens ugdė atsakomybės jausmą ir sugebėjo sudominti mokslais. „Labai norėjau ir laukiau, kada galėsiu eiti į mokyklą. Manau, kad mano požiūriui į mokslus didelę įtaką turėjo ir tai, kad nuo penkerių metų groju akordeonu. Pradėjus eiti į mokyklą jau kažko mokiausi, užsiėmiau, po truputį koncertavau – tai išugdė atsakomybės jausmą“, – pasakoja stipendijos laimėtoja.

Svarbiausia – prioritetai

Mergina ne tik puikiai mokosi, bet ir noriai dalyvauja gamtosaugos projektuose bei įvairiuose mokyklos renginiuose. Tarp jų – koncertai, poezijos ir muzikos popietės. Taip pat ir debatai, paskaitos, susitikimai su įdomiais žmonėmis, gamtosaugai skirtos parodos.

D. Arlickaitė teigia, kad norint puikiai mokytis ir spėti dalyvauti mėgstamose veiklose, reikia tinkamai susiplanuoti dienotvarkę: „Kai kruopščiai peržvelgi prioritetus, viską spėji. Žinoma, kartais būna sunku, bet viskas išsprendžiama. Kuomet atrodo, jog nieko nespėju, pergalvoju, kurie dalykai man yra svarbesni ir imuosi jų įgyvendinimo“, – paaiškina mergina.

„Lietuvos Maximalisto“ stipendiją pažangi moksleivė ketina skirti išvykoms arba prisidėti prie studijų užsienyje, kai nuspręs išvykti į mainų programą.

Kalbėdama apie ateities planus, moksleivė pripažįsta, kad mintys apie ateities planus keičiasi dažnai. „Esu turėjusi daug svajonių, bet dabar labiausiai domina biologija ir chemija. Mokykla organizuoja daug išvykų į laboratorijas. Šiuo metu mane labai žavi gyvybės mokslai“, – sako D. Arlickaitė ir priduria, kad tarp mėgstamų dalykų taip pat yra ir lietuvių kalba bei literatūra.

Nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau įmonės vykdytų švietimo paramos programų. Jos tikslas – stipendijomis paskatinti gabius ir talentingus šalies vaikus siekti užsibrėžtų tikslų bei puoselėti savo talentus. Šiais metais „Maxima“ talentingiems ir pažangiems šalies moksleiviams skyrė rekordinį, net 60 000 eurų, stipendijų fondą. „Maximalistų“ alumnais yra tokie žinomi Lietuvą garsinantys sportininkai ir menininkai kaip Giedrius Titenis, Martynas Levickis, Evelina Sašenko ir daugelis kitų.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: