Neringos bendruomenė kartu su „Maxima“ stiprins jūrinės valstybės tradicijas
2018 m. vasario 12 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Lietuvos ramybės ir harmonijos lopšiu laikoma Nida šiuos metus pasitinka atsinaujinusi. Jūrines tradicijas puoselėjančioje gyvenvietėje penktadienio popietę atidarytos jachtų dirbtuvės ir treniravimosi erdvė. Buriuotojų pamėgtoje Nidoje jūrinio sporto infrastruktūros plėtra buvo planuota jau seniai. Praėjusių metų vasarą nidiškių pateiktas projektas jachtų dirbtuvėms ir treniravimosi erdvei įrengti laimėjo „Maximos“ iniciatyvų konkursą „Mes – bendruomenė“ ir gavo daugiau nei 10 tūkst. eurų finansavimą.

Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė neabejoja, kad investuodami į Lietuvos jaunimą mes kuriame savo šalies ateitį. „Kuršių Nerija – unikalus šalies kampelis, Lietuvos pasididžiavimas, kuriame jau nuo seno yra puoselėjamos jūrinės valstybės tradicijos. Džiaugiamės kartu su vietos bendruomene jog šioje treniravimosi erdvėje ir jachtų dirbtuvėse jauni žmonės galės išbandyti pažangias sporto technologijas ir įgyvendinti savo kūrybines idėjas. Tikiu, jog investuodama į bendruomenių jaunimo užimtumo skatinimą „Maxima“ prisideda prie gražesnės visos Lietuvos ateities“, – apie programos „Mes – bendruomenė“ svarbą kalba K. Meidė.

Kurdami naują sporto erdvę ir jachtų dirbtuves projekto iniciatoriai teigė pirmiausiai galvoję apie sveikus ir nuoseklius treniravimosi būdus, padedančius populiarinti jūrinį sportą. Zonoje atsirado modernus bėgimo takas, kūno sudėties analizės aparatūra, pažangūs širdies ritmo matuokliai. Aktyvesniam laisvalaikiui taip pat buvo nupirktos stepo platformos, svarmenys, skersiniai ir lygiagretės, įkurta TRX treniruoklių zona.

Naujojoje treniravimosi zonoje sportininkai galės rinktis tradicines kardiotreniruotes arba išmėginti jėgas prieš stalo teniso robotą. Šios treniruotės padeda lavinti reakciją, stiprina kūno raumenis ir didina ištvermę.

„Planuodami šią erdvę turėjome aiškią viziją – norėjome paskatinti jaunimo iniciatyvą kurti, išbandyti ir realiai pritaikyti naujas idėjas jachtų dirbtuvėse. Mūsų naujose edukacinėse erdvėse mokiniai gali dalyvauti jachtų modelių kūrimo dirbtuvėse, atlikti Optimist ir Laser jachtų dalių ir korpusų, ledrogių smulkų remontą, detalių montavimą ir priežiūrą“, – naujos treniravimosi ir dirbtuvių erdvės privalumus vardija vienas iš projektų iniciatorių, Neringos sporto mokyklos direktorius Norbertas Airošius.

N. Airošius džiaugiasi, kad laimėjimas „Maximos“ iniciatyvų konkurse „Mes – bendruomenė“ svariai prisidėjo prie Neringos sporto mokyklos plėtros. „Itin vertiname reikšmingą ir svarbią „Maximos“ paramą mūsų projektui. Neringoje daugelį metų puoselėjamos buriavimo tradicijos, o ši parama – tai svarus indėlis į naują sporto mokyklos etapą. Tikiu ir viliuosi, kad mūsų profesionalus kolektyvas, įgyvendinęs projektą, galės suteikti dar daugiau naujų įgūdžių, patirčių ir galimybių jaunimui. Vėjo! Vėjo! Vėjo!“, – įspūdžiais apie naujųjų dirbtuvių atidarymą dalinosi N. Airošius.  

Trečius metus iš eilės vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ dalyviams, jaunimo užimtumo skatinimo projektus sumaniusioms savivaldybėms ir bendruomenėms, buvo padalintas 60 tūkst. eurų siekiantis paramos fondas. Iš beveik 40-ties programai pateiktų idėjų jaunimo užimtumui didinti buvo atrinktos šešios iniciatyvos.

Ši programa gimė iš vieno svarbiausių „Maximos“ socialinės atsakomybės principų – siekio būti geru kaimynu. Šia iniciatyva „Maxima“ prisideda prie vietos bendruomenių aplinkos tvarkymo, infrastruktūros vystymo, didesnio gyventojų užimtumo.

Programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojams prekybos tinklas „Maxima“ skiria 70 proc. idėjai įgyvendinti reikalingo finansavimo. Pirmasis projektas sėkmingai įgyvendintas Marijampolėje, Pašešupio parke, kur praėjusių metų lapkritį buvo atidaryta išskirtinė laipiojimo erdvė „Zet‘ų uolos“. Naujus metus atsinaujinęs pasitiko ir Rokiškis, čia Liongino Šepkos parke buvo įkurta jaunimo erdvė. Sausio mėnesio pabaigoje džiaugėsi ir šilališkiai, atidarę pirmąją lauko treniruoklių aikštelę mieste. Kitų laimėtojų iniciatyvos bus įgyvendintos Vilniuje ir Kupiškyje.

Apie bendrovę „Maxima LT“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: