Nuo šiol „Maxima“ parduotuvėse alkoholio galima įsigyti tik parodžius dokumentą
2016 m. rugsėjo 02 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse nuo rugsėjo 2 d. įsigalioja nauja griežtesnė alkoholio pirkėjų amžiaus patikra. Visų alkoholio įsigyti norinčių pirkėjų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, bus prašoma parodyti jų amžių liudijantį dokumentą. Tai gali būti pasas, asmens tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas, studento, pensininko pažymėjimai, kiti dokumentai, kuriuose nurodomas asmens amžius ir nuotrauka. Alkoholinių gėrimų galės įsigyti tik dokumentą su gimimo data kasininkui-pardavėjui parodę pilnamečiai pirkėjai.

Prašyti asmens dokumentą liudijančio dokumento iš visų be išimties alkoholio pirkėjų, prekybos tinklas „Maxima“ įsipareigojo, vienas pirmųjų prisijungdamas prie Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pasirašyto geros valios memorandumo. Trys pagrindiniai šio memorandumo ir naujos alkoholio pardavimo tvarkos tikslai: eliminuoti žmogiškąjį kasininkų klaidos faktorių, sprendžiant apie pirkėjo amžių, maksimaliai sumažinti galimybes nepilnamečiams įsigyti alkoholio ir skatinti sąmoningesnį visuomenės elgesį.

„Pasirašydami memorandumą pirmiausia įsipareigojame dėti dar daugiau pastangų, kad alkoholinių gėrimų mūsų parduotuvėse nepavyktų įsigyti nepilnamečiams. Ši nauja iniciatyva neabejotinai pareikalaus mūsų darbuotojų ir pirkėjų pastangų, kol priprasime ir, tikimės, pastebėsime pokyčius. Greito efekto nesitikime, nes pokyčiai visuomenės elgsenoje ar sąmonėje vyksta ne taip sparčiai. Šiandien tiesiog imame ir darome tai, kas priklauso nuo mūsų kaip prekybininkų, ir tai, ką tikrai galime padaryti kiekvienas kaip pilietis“, – sakė bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Pasak jo, jeigu dokumento rodymas parduotuvėse perkant alkoholį neleis alkoholio įsigyti bent vienam nepilnamečiui, o ir kai kuriuos suaugusiuosius privers pagalvoti ar net sustabdys įsigyti alkoholio, rezultatas bus vertas pastangų.

LPĮA alkoholio memorandumo pasirašymas – ne pirma prekybos tinklo „Maxima“ iniciatyva, kuria siekiama skatinti atsakingesnį alkoholio vartojimą šalyje. Šiemet „Maxima“ pirmoji iš prekybininkų alkoholinių gėrimų pardavimus atsiejo nuo lojalumo programos – į „Ačiū“ korteles nebegrįžta dalis nuo alkoholiui išleistos sumos. Jau pernai atsisakyta praktikos įmonės iniciatyva rengti akcijas alui, jas kartais rengia tik patys tiekėjai.

„Maxima“ kasininkams nuolat primenama apie draudimą alkoholinius gėrimus parduoti nepilnamečiams, rengiamos su tuo susijusios vidinės kampanijos. Parduotuvių apsaugos darbuotojai nuolat papildomai stebi parduotuvių prieigas. Pastebėjus, kad suaugusieji nuperka ir perduoda alkoholinius gėrimus nepilnamečiams, apie tai informuojama policija.

Slapti pirkimai – tai dar viena prevencinė prekybos tinklo „Maxima“ priemonė. Slapti pirkėjai tikrina, ar prekybos vietose laikomasi prekybos alkoholiniais gėrimais reikalavimų. O rugsėjo pirmąją, kai alkoholiniais gėrimais prekiauti apskritai draudžiama, „Maxima“ kasos programuojamos taip, kad net pabandžius įsigyti alkoholinių gėrimų, už juos atsiskaityti nebūtų įmanoma.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 235 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų. Lietuvos vartotojų nuomone, geriausias kokybės pavyzdys ir simbolis vertinant Lietuvos rinkoje siūlomus produktus bei paslaugas – prekybos tinklas „Maxima“. Tai parodė šiemet nepriklausomos Šveicarijos tyrimų bendrovės „International Certification Association“ (ICERTIAS) atliktas rinkos tyrimas „QUDAL – QUality meDAL“.

Pasidalink: