Pavalgyti per 15 minučių: subalansuota skubantiems
2018 m. vasario 12 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Šiuolaikiniam skubančiam žmogui itin svarbu ne tik greitai pavalgyti, bet kad valgomas maistas būtų dar ir sveikas. Darbo dienomis gaminti pusryčius, pietus ir vakarienę tiesiog nepakanka laiko dėl įtempto darbo grafiko ir turiningai leidžiamo laisvalaikio. Dažnai nutinka ir taip, kad dėl laiko stokos tiesiog pamirštame ne tik pusryčius, bet ir pietus, vietoj kurių tiesiog nuraminame skrandį pirmu pasitaikiusiu užkandžiu, nebūtinai sveikuolišku.

Deja, Lietuvoje vis dar stokojame greito, tačiau tuo pačiu ir sveikuoliško maisto restoranėlių ar kavinių. Didžiausias tokio maisto, kuris puikiai gali tikti tiek pusryčiams, tiek pietums, pasirinkimas vis dar yra prekybos centruose. Taigi, ką pasirinkti, kad pavyktų pavalgyti greitai, o tuo pačiu ir sveikai pataria „Maximos“ maisto gamybos departamento direktorius Aidas Poleninas.

„Žmonių gyvenimo ritmas vis greitėja, todėl  dažnai valgoma paskubomis, maistui ir jo gamybai nebeteikiama reikšmės, o kartais valgymai, pavyzdžiui, pusryčiai, apskritai yra praleidžiami. Pietums daržnai nusigriebiamas pirmas pasitaikęs užkandis – sumuštinis, bandelė ar šokoladas, greta kurio atsiduria gazuotas gėrimas. O po tokios dienos – vakare šluojama viskas, kas papuola po ranka. Šiuolaikiniam vartotojui, gyvenančiam itin sparčiu ritmu, aktualūs tampa produktai, kuriuos paruošti galima greičiau, patogiau, kad daugiau laiko galėtų skirti sau ar artimiesiems bei mėgstamoms veikloms“, - pasakoja A. Poleninas, „Maximos“ maisto gamybos departamento vadovas.

Pasak A. Polenino, „Maximos“ parduotuvių asortimente yra daugiau kaip 2400 šviežios mėsos, duonos, kulinarijos ir konditerijos gaminių, kurie tiks ir kasdieniam stalui, ir ypatingai šventei, o kur dar prekės, iš kurių galima greitai pasigaminti pusryčius, pietus ir vakarienę. „Stengiamės savo asortimente turėti ir įvairaus jau paruošto maisto, kurį namuose tereikia pašildyti ar paserviruoti. Šie patiekalai ne tik pradžiugins šeimą ar svečius, bet ir nereikės ilgai vargti virtuvėje, daugiau laiko galėsite praleisti su artimaisiais“, - teigia „Maximos“ maisto gamybos departamento vadovas.

Svarbiausias dienos valgis – pusryčiai

„Pusryčiai yra reikalingi mums visiems, nes jie užtikrina pakankamą energijos kiekį ir padeda pamatą visai dienai. Jeigu nevalgote pusryčių arba jiems maistas yra netinkamas, po pietų jau ieškosite ko nors skanaus ir jausite energijos stygių. Sveiki pusryčiai yra labai reikalingi mūsų sveikatai ir svorio kontrolei, todėl pusryčių atsisakymas dėl 10 minučių papildomo miego nėra geras pasirinkimas“, - sako „Maximos“ maisto gamybos departamento vadovas A. Poleninas.

A. Polenino idėjos pusryčiams:
Pietūs – greitai pagaminami ir skanūs

„Vis daugiau žmonų praleidžia pietus, nors jie yra ne ką mažiau svarbūs nei pusryčiai. Pasirinkimas priklauso nuo to, kokių jų norėtumėte – šaltų ar karštų. Itin skubantiems turėtų tikti ir patikt įvairūs suši, suktinukai ir panašūs patiekalai, kuriuos galima suvalgyti turint vos kelias minutes pietums“, - teigia A. Poleninas.

Pasak „Maximos“ maisto gamybos departamento vadovo, reikėtų nepamiršti ir užkandžių, kuriems tiks šviežiai spaustos sultys ar sulčių kokteiliai, kurių galima rasti ir didžiuosiuose prekybos centruose. Jie suteiks energijos ir vitaminų likusiai dienai.

A. Polenino pietų idėjos:
Vakarienei – lengvi patiekalai

„Vakare norėtųsi, o ir reikėtų, daugiau dėmesio skirti šeimai ir draugams, pomėgiams bei tobulėjimui. Paskutinįjį dienos patiekalą smagiau gaminti savaitgalį, kai galima pasiruošti ištaigingą vakarienę be didelės skubos. Darbo dienomis „Maximos“ asortimente tikrai rasite lengvą, vakarienei tinkantį maistą, kuris neapsunkins skrandžio veiklos prieš miegą, o ir jį bus lengva paruošti – tereikės pašildyti ar paserviruoti. Vakarienė turėtų būti valgoma likus 3-4 valandoms iki miego – lengviau užmigsite, geriau išsimiegosite ir ryte būsite alkani, todėl norėsite pusryčių“, - patarimu dalinasi Aidas Poleninas.

A. Polenino idėjos vakarienei:

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą kljvaldanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: