Permaininga vasara pirkimo įpročių nepakeitė: gyventojai rinkosi daugiau šviežių produktų ir gaiviųjų gėrimų
2015 m. liepos 17 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Mažmeninės prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, nors ši vasara prasidėjo permainingais orais, pirmojoje jos pusėje šalies gyventojai aktyviau rinkosi šiltojo sezono prekes: daržoves, vaisius, ledus, gaiviuosius gėrimus ir šviežius maisto produktus. Be to, šią vasarą pirkėjai pirko šiek tiek daugiau nei įprastai  − nuo birželio pradžios iki liepos vidurio prekybos tinklo pardavimai išaugo 0,6 proc. lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

„Lygindami šių ir praėjusių metų vasaros pradžios pardavimus pastebime, kad šiemet pirkėjai dažniau renkasi ne tik šviežias daržoves, vaisius, ledus ar vaisvandenius, bet ir perka daugiau šaldytų daržovių ir pieno, mėsos  gaminių, taip pat kelionėms skirtų produktų. Taip pat pastebime ir didesnį kūdikių prekių poreikį. Galime teigti, kad jų krepšeliai šią vasarą yra šiek tiek pilnesni“, − komentuoja bendrovės „Maxima LT“ prekybos vadovas Norbertas Žioba.

Lyginant pirmąją šios vasaros pusę su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šviežios mėsos gaminių ir pieno produktų pardavimas ūgtelėjo atitinkamai 6 ir 4 proc. Pirkėjų krepšeliuose gerokai pagausėjo ir daugelio vaisių bei daržovių. Pavyzdžiui, agurkų pardavimas išaugo 17 proc., prieskoninių daržovių – 13,7 proc. Kai kurių šviežių produktų vartojimas augo rekordiškai: pirkėjai dvigubai dažniau nei pernai rinkosi ankštines, grūdines ir stiebines daržoves, paprikų ir avokadų įsigyta perpus daugiau, aktyvėjo ir tokių vaisių kaip mangai, granatai bei kiviai pardavimas, o egzotinių vaisių nupirkta trigubai daugiau. Uogų paklausa lyginant su pernai išaugo beveik penktadaliu.

Nors karštais orais ši vasara kol kas ypatingai nelepino, pirkėjų krepšeliuose gausėjo ir tradicinių vasaros pirkinių. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, rauginto pieno ir jo gėrimų gaminių parduota penktadaliu daugiau, ledų – beveik 14 proc. daugiau, o vaisvandenių pardavimas šoktelėjo kone ketvirtadaliu. Šiek tiek dažniau pirkėjai rinkosi ir geriamąjį vandenį – jo parduota 7,4 proc. daugiau.

Prekybininkai pastebi, kad Lietuvos pirkėjai vasaros neįsivaizduoja ir be kepsnių. Lauko kepsninių iki šios vasaros vidurio įsigyta per 17 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. O kepsninėse šią vasarą buvo daugiau  kepama paukštienos bei dešrelių. Šviežios paukštienos pardavimas pirmąją šios vasaros pusę lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu išaugo 6 proc., dešrelių – beveik 16 proc.

229 prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse kasdien apsiperka daugiau nei 0,5 mln. pirkėjų, jose dirba daugiau kaip 16 tūkst. darbuotojų.

Pasidalink: