Pilaitės prospekte – nauja saugi požeminė pėsčiųjų perėja
2016 m. spalio 04 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Kartu su sostinės savivaldybe vos per pusę metų įrengėme naują, saugią požeminę pėsčiųjų perėją Pilaitėje. Rajono kvartalus skiriantis itin judrus šešių eismo juostų prospektas taps saugesnis tiek dviratininkams, tiek pėstiesiems.

Šiam projektui skyrėme 171 tūkst. eurų, tiek pat lėšų skyrė ir Vilniaus miesto savivaldybė.

„Džiaugiamės, jog „Maxima LT“ gali prisidėti prie miesto infrastruktūros gerinimo bei taip kurti geresnę, saugesnę aplinką miesto gyventojams. Ši iniciatyva – tai ne pirmas Vilniaus miesto savivaldybės ir įmonės „Maxima LT“ sinergijos rezultatas, tad tikimės, jog perėja leis vilniečiams patogiai ir saugiai judėti bei pasiekti norimas šio rajono vietas“, – sakė įmonės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.
 
Požeminė pėsčiųjų perėja po Pilaitės prospektu ties Papilėnų gatve turėjo būti įrengta dar prieš 14 metų, kai buvo pradėta tiesti nauja Vilniaus greito eismo gatvė, tačiau taip ir nebuvo užbaigta ir stovėjo uždaryta daugelį metų. Dabar požeminė perėja buvo visiškai atnaujinta. Buvo įrengtas išėjimas į kairiąją Pilaitės prospekto pusę link „Maximos“ prekybos centro, abiejose perėjos pusėse įrengti trys žmonėms su negalia pritaikyti keltuvai, laiptai, sutvarkyta perėjos apdaila, virš laiptų įrengtos stoginės su apšvietimu, vandens nuotekų tinklai.

Atidarius 86 m ilgio ir 4,2 m pločio požeminę perėją, virš jos iki šiol buvusi antžeminė perėja bei šviesoforai bus panaikinti. Tai leis automobilių transportui judėti nestabdomai, sutrumpės kelionės laikas.

„Džiaugiuosi, kad taip greitai pavyko įrengti Pilaitės požeminę perėją. Rajone yra įsikūrę daug ugdymo įstaigų, gyvenamųjų namų, prekybos centrų, todėl itin judrų prospektą nuolat kerta skubantys vilniečiai. Atsiradus perėjai susisiekimas tarp Senosios ir Naujosios Pilaitės nuo šiol taps bus kur kas saugesnis“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Be to, šiemet bus pradėti dar vienos požeminės perėjos įrengimo darbai Laisvės prospekte, Karoliniškėse. Planuojama, kad po metų Karoliniškių rajono gyventojai jau galės džiaugtis beveik 43 metrų ilgio, 4 metrų pločio požemine pėsčiųjų perėja. Joje bus įrengti du dengti įėjimai ir išėjimai, taip pat abiejose Laisvės prospekto pusėse numatyti neįgaliųjų keltuvai. Antžeminė šviesoforais valdoma pėsčiųjų perėja bus panaikinta, taip pat nebeliks pėstiesiems skirto šviesoforo.

Nuotraukos – fotografo Sauliaus Žiūros:

Pasidalink: