Pirkėjai tapo išrankesni žuviai – pradėjo rinktis ekologiškai auginamus šamus
2018 m. liepos 05 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Šiandien mažai kas žino, kad iš šamo žuvies galima nesunkiai paruošti patiekalus, kurie įprastai ruošiami su vištienos mėsa ar kita paukštiena. Iš Lietuvos žuvų ūkiuose ekologiškai auginamų afrikinių šamų gaminami produktai pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo tarp pirkėjų. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, parduotuvių lankytojų labiausiai vertinamas produktas – šviežia šamo mėsa. Mitybos specialistai ją giria dėl ypatingų maistinių savybių, kurios prilyginamos sveikuoliškai kalakutienos mėsai. Tuo tarpu kepsnių mėgėjai šamą atranda kaip kepimui grilyje itin tinkančią žuvį.   

„Mūsų prekybos tinkle galima atrasti itin gausų Lietuvos žuvininkystės ūkiuose užaugintų žuvų bei jų produktų asortimentą. Pastebėjome, kad pastaruoju metu itin išaugo šamo produktų paklausa. Nuo praėjusių metų liepos iki šiandienos Lietuvoje užaugintų šamų produktų pardavimai išaugo net pusantro karto. Žmonės daugiausiai perka šamo filė, kepimui paruoštus šamo gabaliukus su prieskoninėmis žolelėmis, o taip pat tiek šaltai, tiek karštai rūkytą žuvį“, – teigia „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Jos teigimu, Lietuvoje sparčiai daugėja žuviai itin išrankių pirkėjų, kuriuos įprasta žuvies produkcija sunku sudominti. „Pastebime, kad plintant sveikos gyvensenos tendencijoms, pirkėjai ieško ir ekologiškai auginamos žuvies produktų. Tad būdami lietuviškas prekybos tinklas ir prioritetą teikdami vietos gamintojams, Lietuvoje atradome tokių žuvininkystės ūkių, kurių tiek žuvų auginimo, tiek gamybos technologija pasižymi tvarumu, o produktai išsiskiria ypatingai aukšta kokybe“ – sako „Maxima“ komercijos vadovė.

Anot jos, prekybos tinklas „Maxima“ šių lietuviškų žuvininkystės ūkių pagalba išplėtė šamo produkcijos asortimentą. Pirkėjai noriai išbando šamo filė su gardžiais apelsinų, mangų, citrinų marinatais. Tuo tarpu gurmanai asortimente gali atrasti ir džiovintas šamo filė juosteles su šokoladu, pagardintu baziliku arba spanguolėmis.

Kaip teigia afrikinių šamų auginimu bei perdirbimu Lietuvoje užsiimančios „Žuvėjos“ atstovė Daiva Vaišnorienė, afrikinių šamų auginimui taikomi itin aukšti standartai, nes ši žuvis pasižymi lepumu. „Žuvėja“ nuo 2013 metų šamus augina Baisogaloje, Pakiršinio kaime, Radviliškio rajone.

„Tiek žuvų auginimo, tiek ir gamybos procesuose nenaudojami jokie cheminiai priedai, bet natūraliu būdu atskleidžiamos geriausios šios žuvies savybės. Mitybos ekspertų ir maisto žinovų afrikinis šamas vertinamas už tai, kad jo nebyranti, neriebi minkšta mėsa neturi žuvies kvapo bei tinka bet kuriam gaminimo būdui. Šamo mėsa yra turtinga baltymais, vitaminais ir dideliu omega 3 polinesočiųjų riebalų rūgščių kiekiu. Todėl kai kurie mitybos specialistai šamo mėsą prilygina sveikuolių pamėgtai kalakutienai“, – teigia „Žuvėjos“ atstovė.

Receptas: azijietiško stiliaus salotos su ant grotelių kepto šamo filė (2 asmenims):

Reikės:

Padažui:
Pirmiausia paruošiamas padažas, salotinėje sumaišant visus ingredientus. Tuomet plonomis juostelėmis supjaustomi kopūstai, „Iceberg“ salotos ir žalioji paprika. Tada susmulkinami svogūnų laiškai, šviežia kalendra ir bazilikas. Stambia tarka sutarkuojama morka. Agurkas perpjaunamas išilgai ir, šaukšteliu išgramdžius sėklas, supjaustomas juostelėmis.

Visos paruoštos daržovės ir žolelės suberiamos į indą su padažu ir rankomis labai gerai išmaišomos. Maišanti šiek tiek paspaudžiama, kad iš daržovių išbėgtų sultys ir susimaišytų su padažu – taip salotos tampa dar skanesnės.

Išmaišytos salotos paliekamos 10 minučių pastovėti, o tuo metu sumaunami šamo filė gabalėliai ant medinių iešmelių. Jei jie bus kepami ant ugnies, prieš tai rekomenduojama juos 30 minučių užmerkti vandenyje, kad kepant nesudegtų. Iešmeliai kepami 10 minučių ant grotelių, kelis kartus apveržiant, kol žuvis gražiais apskrunda. Šamo iešmeliai patiekiami su salotomis, apibarstytomis žemės riešutais ir aitriąja paprika. Galima pašlakstyti laimo vaisiaus sultimis.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: