Plaukikė R. Meilutytė panevėžiečiams pasakojo, kodėl svarbu mokėti plaukti
2016 m. rugsėjo 12 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Penktadienio popietę prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai turėjo galimybę susitikti su žinoma šalies plaukike Rūta Meilutyte. Vienoje tinklo parduotuvių Panevėžyje sportininkė pasakojo ne tik apie savo pirmąją pažintį su baseinu bei plaukimo pamokomis, bet ir apie mokėjimo plaukti svarbą. Susitikimo metu plaukikė siekė atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad dar labai didelė dalis vaikų Lietuvoje nemoka plaukti, o sudaryti galimybes jiems to išmokti gali kiekvienas šalies gyventojas.  

Susirinkę R. Meilutytės gerbėjai galėjo sportininkei užduoti įvairius klausimus, domėjosi jos pačios plaukimo patirtimi. Tiesa, klausimų parduotuvės lankytojams pažėrė ir pati plaukikė. Teisingai į juos atsakę susitikimo dalyviai buvo apdovanoti vardiniais „ARENA by Rūta Meilutytė“ prizais.

„Šio susitikimo metu siekiau sudominti plaukimu ir suteikti daugiau informacijos apie vykdomą paramos akciją remiant mokinių plaukimo treniruotes. Nuoširdžiai tikiu, kad mokėti plaukti turėtų kiekvienas šalies pradinukas, nes plaukimas – ne tik sportas, tai yra gyvybiškai svarbus įgūdis. Lietuvoje turime daug vandens telkinių, kuriuose vaikai turėtų maudytis jau mokėdami plaukti ir jausdamiesi vandenyje saugūs. O mokytis plaukti neabejotinai saugiausia baseine, kai prižiūri profesionalus plaukimo treneris“, – sakė šalies ir pasaulio moterų plaukimo rekordininkė, olimpinė čempionė R. Meilutytė.

Bendros R. Meilutytės labdaros ir paramos fondo, Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) ir prekybos tinklo „Maxima“ iniciatyvos dėka šiais mokslo metais plaukimo treniruotes galės nemokamai lankyti papildomai 1 200 šalies moksleivių. Didžiąją dalį šioms treniruotėms reikalingų lėšų padėjo surinkti prekybos tinklo „Maxima“ lankytojai, pirkę 1 eurą kainuojančias specialias akcijos apyrankes. Tai reikšmingai pagerino ir bendrą LPF statistiką – iš viso šiemet plaukti mokysis 7 400 pradinukų, o tai yra 44 proc. daugiau nei pernai. Praėjusiais metais plaukimo pamokas lankė 4 168 vaikai.

Sertifikuotą mokymo plaukti programą pradinių klasių mokiniams nuo 2009 m. LPF įgyvendina bendradarbiaudama su Kūno kultūros ir sporto departamentu, Švietimo ir mokslo ministerija ir mokyklomis. Programos esmė – dalis kūno kultūros pamokų yra skiriama plaukimo pratyboms, kad vaikai nemokamai įgytų pagrindinius plaukimo įgūdžius. Pagrindinis šios programos įgyvendinimo platesniu mastu šalyje trukdis – finansavimo trūkumas.

Paaukoti lėšų vaikų mokymo plaukti programai šalies gyventojai gali iki š. m. rugsėjo 19 d., parduotuvėse „Maxima“ ir „Barbora“ įsigydami specialias „Myliu Lietuvą“ apyrankes arba paskambinę trumpaisiais telefono numeriais 1890 (auka 1 euras) ir 1892 (auka 2 eurai). Daugiau sužinoti apie šią programą ir apie vykdomą iniciatyvą gyventojai gali tinklalapyje www.galiplaukti.lt.

„Šiuo metu mūsų pirkėjai visoje Lietuvoje jau nupirko beveik 110 tūkst. paramą LPF plaukimo programai reiškiančių apyrankių. Beveik 4 tūkst. šių apyrankių buvo įsigyta būtent Panevėžio mieste. Surinktos lėšos bus skiriamos padengti baseinų nuomos, plaukimo trenerių darbo ir transporto kaštus. Kiekvienas euras yra svarbus ir padės daugiau vaikų išmokti plaukti“, – prisidėti kvietė bendrovės „Maxima LT“ rinkodaros vadovė Kristina Mažeikytė.

Higienos instituto duomenimis, šių metų sausio–liepos mėnesiais Lietuvoje nuskendo jau 140 šalies gyventojų, 10 iš jų – nepilnamečiai, dar 4 – iki 19 m. amžiaus. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje 2015 m. nuskendo 146 žmonės. Dažniausios skendimo priežastys – savo plaukimo įgūdžių pervertinimas.

Lietuvos plaukimo federacijos ir prekybos tinklo „Maxima“ užsakymu birželio mėnesį atliktas pirmasis Lietuvoje šalies gyventojų plaukimo įgūdžių tyrimas parodė, kad 82 proc. šalies gyventojų mano mokantys plaukti, pusė jų mano, kad plaukti moka ir jų vaikai. Tačiau iš tikrųjų pakankamus plaukimo įgūdžius, tai yra nuplaukti 400 m be sustojimo ir plūduriuoti 30 min. vandenyje, turi vos penktadalis (22 proc.) Lietuvos gyventojų.


Pasidalink: