Praėjusiais metais „Maxima LT“ paramai skyrė beveik pusę milijono eurų
2016 m. sausio 26 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Per praėjusius 2015 metus prekybos tinklą „Maxima“ valdanti bendrovė „Maxima LT“ paramai skyrė beveik 500 tūkst. eurų. Piniginėmis lėšomis ir prekėmis pernai bendrovė parėmė apie 70 įvairių paramos organizacijų, projektų ir bendruomenių iniciatyvų. Didžioji dalis paramos lėšų buvo skirta skurdžiau gyvenančioms šeimoms paremti, taip pat šalies vaikų bei jaunimo ugdymui ir aktyvaus laisvalaikio skatinimui.

„Partnerystė su vietos bendruomenėmis, jaunosios kartos ugdymas – mūsų socialinės atsakomybės kryptys, kurių nuosekliai laikomės jau ne vieną dešimtį metų. Stengiamės paremti projektus, kuriuos įgyvendinus prisidedama prie sąmoningos, išsilavinusios jaunosios kartos auginimo. Kuriame patogesnį  gyvenimą vietos bendruomenėms ir kitiems visuomenės nariams, kurie stokoja paramos lėšomis ar maistu“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Bendrovės „Maxima LT“ duomenimis, didžiausia parama pernai skirta labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (LTOK), „SOS vaikų kaimams“. Taip pat bendrovės iniciatyva įgyvendintiems socialiniams projektams „Mes – bendruomenė“  ir „Lietuvos Maximalistai“.

Sunkiai besiverčiančioms šalies šeimoms ir gyventojams paramą maisto produktais teikiančiam „Maisto bankui“ praėjusiais metais  suteikta beveik 220 tūkst. eurų – t. y. beveik pusė bendros praėjusių metų paramos sumos. Dar apie 43 tūkst. eurų vertės paramą bendrovė skyrė vaikų globos organizacijoms „SOS vaikų kaimai“. Juos „Maxima LT“ parėmė ir būtiniausiais daiktais – drabužiais, baldais, namų apyvokos prekėmis, žaislais.

Bendrovės partneriui LTOK „Maxima LT“ praėjusiais metais skyrė iš viso 60 tūkst. eurų vertės paramą. Didžioji dalis šios paramos buvo skirta finansuoti jau daugiau nei dešimtmetį organizuojamoms „Lietuvos mokyklų žaidynėms“.

Bendrovė „Maxima LT“ pernai dar 30 tūkst. eurų skyrė bendruomenių iniciatyvų konkursui „Mes bendruomenė“ įgyvendinti. Jos metu trims geriausių projektų paraiškas pateikusioms vietos bendruomenėms buvo suteiktas 5, 10 ir 15 tūkst. eurų vertės finansavimas jų pasiūlytoms idėjoms įgyvendinti.  Už „Mes bendruomenė“ konkurso lėšas šių metų pavasarį Baronų kaimo bendruomenei bus įrengta susibūrimų aikštelė – „Rėdos etnografinis ratas“. Taip pat planuojama, jog Pakruojo rajono Sigutėnų kaimo projektas – bendruomenės namų atnaujinimas, bus baigtas jau šių metų vasario mėnesį. Į pabaigą eina ir Alytaus rajono Likiškėlių kaimo bendruomenės projekto „Šefas ant ratų“ įgyvendinimas.

„Maxima“ kasmet skiria beveik 45 tūkst. eurų gabių šalies moksleivių stipendijoms finansuoti. Pernai 75 ir 150 eurų vertės kas mėnesį bendrovės mokamas „Lietuvos Maximalistų“ stipendijas gavo 48 programos nugalėtojai, įvertinti už pasiekimus mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų bei nuolatinio pažangumo srityse.

Bendrovės suteikta parama per metus skirta ir 26 šalies savivaldybių ir seniūnijų organizacijoms. Paramos lėšos skirtos vietos bendruomenių informavimo, sporto ir kitiems socialiniams projektams įgyvendinti. Beveik 8 tūkst. eurų pernai skirti šalies miestelių ir gyvenviečių šventėms paremti. Bendrovė praėjusiais metais parėmė ir ne vieną labdaros fondą.

Kasmet bendrovė „Maxima LT“ sulaukia kelių šimtų paramos prašymų, iš kurių didžioji dalis yra patenkinama, skiriant paramą nuo kelių dešimčių iki keliolikos tūkstančių eurų. Bendrovė aktyviai bendradarbiauja su labdaros ir paramos fondais, teikiančiais paramą vaikų dienos centrams, organizacijoms, besirūpinančiomis gausiomis ar nepritekliuje gyvenančiomis šeimomis, onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais, kuriems reikalinga finansinė pagalba.

Pasidalink: