Praėjusiais metais „Maxima“ paramai skyrė beveik 0,5 mln. eurų
2015 m. rugsėjo 23 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

2014 metais prekybos tinklą „Maxima“ valdanti bendrovė „Maxima LT“ paramai skyrė beveik 430 tūkst. eurų (maždaug 1,5 mln. litų). Lėšomis ir prekėmis buvo paremta apie 70 įvairių paramos organizacijų ir projektų, dauguma jų – vaikų ir jaunimo švietimo bei ugdymo projektai, taip pat šalies miestų ir miestelių bendruomenių veiklos.

„Kasmet siekiame vis didesniu indėliu prisidėti prie šalies socialinių problemų sprendimo ir visuomenės gerovės. Vienodai dėmesingai esame tiek dideliems paramos projektams, tiek ir mažesniems paramos prašymams. Vis tik ir toliau mūsų įmonės teikiamos paramos prioritetu yra jaunosios kartos ugdymas, pagalba šeimoms ir bendruomenėms, nes būtent čia matome didžiausią paramos teikiamą naudą“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.
Mažiausia 2014 metais „Maxima LT“ paramai skirta suma siekė apie šimtą eurų (kelis šimtus litų), didžiausia – daugiau nei 114 tūkst. eurų (beveik 400 tūkstančiai litų).

Didžiausia paramos suma, 32 tūkst. eurų (125 tūkst. litų), pirmąjį pusmetį skirti Almos Adamkienės paramos ir labdaros fondui, kad jo globojami kaimo mokyklų vaikai turėtų mokymosi reikmenų, buityje reikalingų daiktų. Pirmąjį pusmetį taip pat paremta draugija „SOS vaikų kaimai“, kuri skirtinguose šalies miestuose rūpinasi tėvų globos netekusiais vaikais, „Dainų dainelė“, onkologinėmis ligomis sergančių vaikų ir jų tėvelių poreikiais besirūpinanti „Mamų unija“. Finansinę paramą gavo ir kai kurie edukaciniai renginiai, miesto šventes organizuojančios miestų savivaldybės, organizacijos ir kultūros centrai.

Antrąjį pusmetį didžiausia parama maisto produktais, kurių vertė daugiau nei 114 tūkst. eurų (beveik 400 tūkst. litų), skirta „Maisto bankui“. Taip pat buvo tęsiamas bendradarbiavimas su Daugiavaikių šeimų asociacija „MES“, su kuria daugiavaikėms šeimoms išdalinta paramos prekėmis – drabužiais, žaislais, namų apyvokos reikmenimis ir net smulkia buitine technika – už daugiau nei 14 tūkst. eurų (50 tūkst. litų). Beveik tiek pat paramos ši organizacija prekėmis buvo gavusi ir pirmąjį metų pusmetį.
Tai ne vienintelis projektas, kurį prekybos tinklas „Maxima“ įgyvendina su daugiavaikių šeimų asociacija „MES“. Projekto „Svajonių karavanas“ tikslas – skirtinguose šalies miestuose ištisus metus pildyti šeimų svajones. Per vasarą „Svajonių karavano“ autobusas apvažiavo 22 Lietuvos miestus ir miestelius ir surinko neįgyvendintas šeimų svajones. „Maxima“ padėjo išpildyti po vieną karščiausią svajonę kiekviename šių miestų, kurių vertė – beveik 9 tūkst. eurų (apie 30 tūkst. litų).

Antrąjį pusmetį taip pat paremta Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė, „Vilniaus miesto operos“ premjera „Jonukas ir Gretutė“, asociacija „Danish Chamber of Commerce“, kuri rengė projektą, skirtą surinkti paramos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Paremti ir „Leidybos idėjų centras“, vykdantis projektą „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“, Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro rengiamas „Protų mūšis“, Kuršėnų vaikų globos namai ir kitos organizacijos ar smulkesni projektai.

2015 metais bendrovė „Maxima LT“ toliau laikysis jau ne vienerius metus taikytos strategijos ir teikdama paramą, prioritetus skirs vaikų ir jaunimo švietimo bei ugdymo veikloms, šeimų, bendruomenių rėmimui. Šiemet „Maxima LT“ taip pat pradėjo bendradarbiavimą su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ir rems Lietuvos mokinių Žiemos ir Vasaros olimpines žaidynes, tačiau įmonės paramos sulauks ir kiti šalyje vykstantys kultūros, muzikos, sporto renginiai.

Kasmet bendrovė „Maxima LT“ sulaukia maždaug kelių šimtų paramos prašymų ir didžioji dalis jų būna patenkinama. Bendrovė aktyviai bendradarbiauja su labdaros ir paramos fondais, teikiančiais paramą vaikų dienos centrams, organizacijoms, besirūpinančiomis gausiomis ar nepritekliuje gyvenančiomis šeimomis, onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais, kuriems reikalinga finansinė pagalba.

Pasidalink: