Rokiškio jaunimui – alternatyvi erdvė aktyviam laisvalaikiui
2018 m. sausio 19 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Naujus metus Rokiškis pasitinka atsinaujinęs – ketvirtadienio popietę atidaryta ilgai laukta jaunimo erdvė. Tai yra pirmoji Rokiškio alternatyvi laisvalaikio zona, įkurta gamtoje, Liongino Šepkos parke. Apie jaunimo erdvę rokiškėnai svajojo jau kelerius metus, tačiau zoną įrengti trukdė lėšų trūkumas. Praėjusių metų vasarą Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ pateiktas projektas jaunimo erdvei įrengti laimėjo „Maximos“ iniciatyvų konkursą „Mes – bendruomenė“ ir gavo daugiau nei 11 tūkst. eurų finansavimą.

„Jaunimo užimtumas yra viena iš opiausių problemų. Jos neapriboja vietovė – su šiuo iššūkiu susiduria ir miestai, ir kaimai. Šiuo metu Rokiškyje yra vietų, kuriose jaunimas gali aktyviai praleisti laisvalaikį, bendrauti, tačiau Liongino Šepkos parko jaunimo erdvė yra pirmoji zona, įkurta gamtoje. Lig šiolei jaunimas būriuodavosi automobilių stovėjimo aikštelėse prie Rokiškio ežero ar turgelyje prie parko. Džiugu, jog naujojoje erdvėje bus sudarytos sąlygos prasmingam laisvalaikio praleidimui, kuris padės tobulinti socialinius įgūdžius, stiprins sąlytį su gamta ir skatins jaunimo aktyvų laisvalaikį“, – apie programos aktualumą bendruomenei pasakoja Birutė Bagdonienė, Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ prezidentė.

Bendrovės „Maxima LT“ generalinė direktorė Kristina Meidė įsitikinusi, kad skatindami aktyvų jaunimo laisvalaikį mes prisidedame prie bendruomeniškumo stiprinimo, gražesnės Lietuvos kūrimo. „Artėjant Lietuvos šimtmečiui kaip niekad daug kalbame ir diskutuojame apie mūsų valstybės ateitį. Tikiu, jog norint sukurti vieningą ir tvarią Lietuvą, visų pirma, turime inicijuoti dialogą su bendruomenėmis. Būtent jos geriausiai žino su kokiomis problemomis susiduria vietiniai žmonės, kokie yra jų poreikiai ar svajonės. Norime prisidėti prie miestų ir miestelių gyventojų geresnės kasdienybės, paskatinti laisvalaikį leisti prasmingai“, – apie programos „Mes – bendruomenė“ svarbą kalba K. Meidė.

Rokiškyje stengiamasi sukurti tokią aplinką, kurioje būtų gera gyventi ar sugrįžti išvykus. „Matyti, kad pastaruoju metu jauni žmonės itin aktyviai migruoja į didmiesčius, tad turime sukurti erdvę, atitinkančią bendruomenės poreikius. Prisidėti prie švaresnės ir gražesnės aplinkos, kuri būtų funkcionali ir naudinga gyventojams bei miesto svečiams“, – sako B. Bagdonienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ opiausią bendruomenių iniciatyvų problemą – finansų trūkumą – ėmėsi spręsti prieš trejus metus. Taip atsirado kasmetinė prekybos tinklo programa „Mes – bendruomenė“. Rokiškio bendruomenė jau kelerius metus svajojo apie erdvę, skirtą jaunimui. Pamatę, jog „Maxima“ paskelbė paraiškų priėmimą ir įvertinę, kad programos prioritetas buvo jaunimo laisvalaikio užimtumo skatinimas, rokiškėnai nusprendė dalyvauti iniciatyvų konkurse. 

Prieš pateikdama paraišką organizacija atliko vietinių gyventojų apklausą, padėjusią išsiaiškinti, ar jaunimo erdvė yra prioritetinis bendruomenės projektas. Jau po savaitės buvo matyti aiškus apsisprendimas – jaunimo laisvalaikio zonos rokiškėnams tikrai reikia – su jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ siūlymu sutiko net 98 % apklaustųjų.

Šiandien, L. Šepkos parke įrengtos tinklinės laipiojimo sistemos „Voras“, futbolo stalai ir betoninis šachmatų stalas, taip pat sutvarkytas apšvietimas. Tikimasi, jog ateityje jaunimo erdvė plėsis, bus įkurta dar daugiau aktyviai leisti laisvalaikį padedančių įrenginių.

B. Bagdonienė įsitikinusi, jog Rokiškio bendruomenės stiprybė – iniciatyvūs ir veržlūs žmonės: „Didžiuojuosi Rokiškio jaunimu, kuris turi idėjų, įžvelgia problemas ir imasi iniciatyvos jas spręsti. Bendradarbiaudami lengviau galime įveikti kilusius iššūkius, keistis gerąja patirtimi ir dalintis patarimais. Prie projekto sėkmingo įgyvendinimo prisidėjo Rokiškio rajono savivaldybė, jaunimas bei prekybos tinklas „Maxima“. Be visų indėlio ir noro sukurti gražesnę ateitį mūsų jaunimui, šios erdvės šiandien čia nebūtų“, – džiaugiasi B. Bagdonienė.

Trečius metus iš eilės vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ dalyviams, jaunimo užimtumo skatinimo projektus sumaniusioms savivaldybėms ir bendruomenėms, buvo padalintas 60 tūkst. eurų siekiantis paramos fondas. Iš beveik 40-ties programai pateiktų idėjų jaunimo užimtumui didinti buvo atrinktos šešios iniciatyvos. Programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojams prekybos tinklas „Maxima“ skiria 70 proc. idėjai įgyvendinti reikalingo finansavimo. Pirmasis projektas sėkmingai įgyvendintas Marijampolėje, Pašešupio parke, kur praėjusių metų lapkritį buvo atidaryta išskirtinė laipiojimo erdvė „Zet‘ų uolos“. Kitų laimėtojų iniciatyvos įgyvendinamos Vilniuje, Rokiškyje, Kupiškyje, Neringoje bei Šilalėje.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Pasidalink: